روش اصولی نگهداری از سگ کرین جیندو داگ

سگ کرین جیندو داگ Korean Jindo Dog به وفاداری و هوشمندی بد نام می باشد. ذهنیت آن ها یادگیری را برایشان آسان می کند و اشتیاقی را در آن ها زنده کرده است. با این وجود، هوششان آنها را وادار کرده است که قبل از وفاداری تزلزل ناپذیر نسب به صاحب خود از آن ها انتظار داشته باشند که به آن ها احترام  بگذارند. در مراحل اولیه آموزش سگ کرین جیندو داگ نیاز به صبر می باشد، زیرا امکان دارد کمی خیره و لجباز گردند. نژادهای کمی وجود دارند که در وفاداری فراتر از جیندو هستند. آن ها ترفند های پیچیده را به خوبی یاد گرفته و چابکی خوبی به خرج می دهند.

سگ کرین جیندو داگ ، تغذیه ، روابط اجتماعی و روش مراقبت از کرین جیندو داگ - آسان طب

سگ کرین جیندو داگ

یکی از جنبه های چالشی سگ کرین جیندو داگ نیازشان برای اجتماعی شدن می باشد. جیندو ها به طور کلی یک نژاد آرام و دوست داشتنی می باشند، اما با غریبه ها بسیار محتاط رفتار می کنند. وفاداری آنها باعث می گردد هنگامی که خشمگین می گردند حالت تهاجمی داشته باشند. اجتماعی شدن با حیوانات خانگی دیگر، بچه ها و غریبه ها در سنین پایین کمک خوبی برای کاهش این نگرانی خواهد بود. در مطلب قبلی در بخش حیوانات خانگی مجله ی آسان طب در مورد سگ کرین جیندو داگ صحبت کردیم ، در ادامه اطلاعات بیشتری از این نژاد همانند روش نگهداری از این نژاد را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

 سگ کرین جیندو داگ ، تغذیه ، روابط اجتماعی و روش مراقبت از کرین جیندو داگ - آسان طب

نگهداری از سگ کرین جیندو داگ

جیندو داگ ها باید در داخل خانه، نزدیک به صاحبانشان بمانند. آن ها اگر بیرون از منزل برای مدت زمانی طولانی رها گردند، عملکرد خوبی از آن ها نخواهید دید. آن ها وفادار و باهوش می باشند و با انسان ها براساس احترام و اعتماد متقابل پیوند عمیقی را تشکیل داده اند. زمانی که تنها بمانند، احتمال دارد که مرتکب خرابکاری گردند (به خصوص در سنین پایین ).

با توجه به هوش بالای جیندو، در مراحل اولیه آموزش نیاز به صبر خواهید داشت. نکته مهم آموزشی این می باشد که آن ها نیازمند می باشند که خیلی زود اجتماعی گردند. اگر به درستی در سنین پایین اجتماعی نگردند، میتواند نسبت به غریبه ها حالت سوء ظن و تجاوز خواهند داشت.

جیندوها در شش رنگ مختلف راه راه، خاکستری، سفید،  قرمز، حنایی، سیاه و سیاه و قهوه ای مایل به زرد توسط UKC معرفی گشته اند. جیندو داگ ها به طور طبیعی سگ های فوق العاده تمیزی می باشند. آن ها پوشش خود را تمیز کرده و نیازی به حمام مکرر نخواهند داشت. آن ها حتی مثل گربه ها آرایشگر خود می باشند. جیندو داگ ها ریزش موی زیادی بخصوص در آب وهوای گرم خواهند داشت. اما توجه داشته باشید که این سگ ها نیاز به هیچ گونه نظافت خاصی نخواهند داشت.

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد، اما باید در طول روز به میزان کافی از فعالیت بدنی برخوردار شود. در داخل خانه بسیار آرام می باشد و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری نمایید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی و روزانه حیوان کافی می باشد.

سگ کرین جیندو داگ ، تغذیه ، روابط اجتماعی و روش مراقبت از کرین جیندو داگ - آسان طب

روند تغذیه سگ کرین جیندو داگ

در جیندو ها دستگاه گوارش بهینه سازی شده ای برای یک رژیم غذایی گوشتی وجود دارد. به این ترتیب، استاندارد و یا غذای سگ تجاری ارزان قیمت بهترین انتخاب برای این نژاد نخواهد بود. غذاهای سرشار از ذرت برای جیندوها بسیار بد می باشد. گزینه مناسب و قابل دسترس برای جیندو داگ ها غذا های خانگی تهیه شده با مواد طبیعی و مکمل های ویژه می باشند. انتخاب خوب دوم غذا های تجاری با کیفیت بالا و طبیعی خواهند بود. فراموش نکنید که باید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا اگر از چیزی که میخرید اطمینان ندارید، همیشه با دامپزشک خود مشورت نمایید. به این مسئله توجه داشته باشید که مقدار غذایی که سگ بالغ شما از آن استفاده می کند به سن، اندازه ، ساختار، سوخت وساز و سطع فعالیت های او بستگی خواهد داشت.

سگ کرین جیندو داگ ، تغذیه ، روابط اجتماعی و روش مراقبت از کرین جیندو داگ - آسان طب

روابط سازگاری نژاد کرین جیندو داگ

در صورتی که سگ کرین جیندو داگ در معرض ارتباط با کودکان و سایر حیوانات خانگی باشد ، ضروری است که در سنین پایین اجتماعی گردد. اگر چه آن ها نژاد خشنی نمی باشند، اما یک نژاد مشکوک نام گذاری گشتند. آن ها به شدت احساسی هستند و صاحبان خود را نیازمند مراقبت می دانند و همچنین خودشان را در قبال آن ها مسول می دانند. اگر در هر زمانی یک جیندو داگ به خوبی اجتماعی گردد بسیار مهربان ، با اعتماد به نفس و بردبار خواهد شد.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35