معرفی نژاد سگ تازی بلوتیک کونهوند

سگ تازی بلوتیک کونهوند Bluetick Coonhound سگی عضلانی و سریع می باشد که قدرت بدنی قابل توجهی دارد. سگ های بلوتیک کونهوند با صدای بلند پارس می کنند. اگر چه در اصل آن ها از دسته ی سگ شکاری به حساب می آیند ، اما می توانند جزو سگ های خانگی مهربان ، خوب و دوستدار مردم باشند.

سگ تازی ، معرفی نژاد سگ تازی بلوتیک کونهوند و روش نگهداری از آن - آسان طب

سگ تازی بلوتیک کونهوند

سگ تازی بلوتیک کونهوند ، سگ اول در فرانسه بود و سپس به ایالت متحده آورده شد. آن ها زیاد به تعقیب حیوانات دیگر علاقه مند نمی باشند، اما حس بویایی فوق العاده ای دارند. لازم به ذکر است که این سگ در هنگام آموزش دیدن بسیار سرسخت می باشد، به همین علت شما باید آموزش ها را با انگیزه ، صبر و حوصله به او یاد بدهید . حتی می توانید به عنوان پاداش به سگ بلوتیک کونهوند غذا بدهید.

ارتفاع در سگ های نر نژاد بلوتیک کونهوند به 60 الی 75 و ارتفاع در سگ های ماده ی این نژاد به 58 الی 70 می رسد ، البته در کل قد آن ها حدود 59 الی 78 سانتی متر می رسد. وزن ماده سگ های  بلوتیک کونهوند به 23 الی 43 سانتی متر و وزن نر ها به 28 الی 50 سانتی متر می رسد . طول عمر این نژاد به 10 الی 12 سال می رسد.

سگ تازی ، معرفی نژاد سگ تازی بلوتیک کونهوند و روش نگهداری از آن - آسان طب

نگهداری از سگ تازی بلوتیک کونهوند

سگ تازی بلوتیک کونهوند دارای پوستی صاف، براق و به رنگ آبی تیره به همراهلکه هایی سیاه رنگ در قسمت های گوش ها ، پشت و دو طرف بدن می باشد. سر و گوش های آن ها اغلب به رنگ سیاه و سفید و روی چشم و گونه های آن ها لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به زرد وجود دارند. همین طور بر روی بدن آن ها لکه هایی به رنگ قرمز بر روی پا، پایین پا ها زیر خط بدن، قفسه سینه و در زیر دم و جود دارد.

سگ تازی ، معرفی نژاد سگ تازی بلوتیک کونهوند و روش نگهداری از آن - آسان طب

سگ تازی بلوتیک کونهوند برای نگهداری در داخل آپارتمان مناسب نمی باشد، به این دلیل که آن ها جهت انجام فعالیت ها و ورزش های روزانه ی خود حداقل به یک حیاط کوچک نیاز دارند سگ های بلوتیک کونهوند علاقه ی بسیاری به دویدن در فضای آزاد داشته و در صورتی که به مدت طولانی در یک محیط سر بسته قرار داشته باشند عصبی ، کلافه و غیر قابل کنترل خواهند شد.

سگ تازی ، معرفی نژاد سگ تازی بلوتیک کونهوند و روش نگهداری از آن - آسان طب

امیدواریم از این مطلب تهیه شده در مورد سگ تازی بلوتیک کونهوند بهره کافی را برده باشید و توانسته باشیم رضایت خاطر شما خوانندگان همیشگی مجله آسان طب را جلب نماییم. با ارائه نظرات و پیشنهادات مفید خود ما را در تهیه مقالات بهتر یاری نمایید و امیدواریم که مطالب دیگر ما را بخصوص در بخش حیوانات خانگی مجله ی پزشکی آسان طب دنبال کنید.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا