Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
5 اصل مهم در هنگام گردش سگ ها در محیط پارک – مجله آسان طب

5 اصل مهم در هنگام گردش سگ ها در محیط پارک

سگ ها هم مانند برخی از حیوانات خانگی دیگر نیاز به پیاده روی در فضا های باز را دارند و یکی از این فضا های باز برای این منظور پارک ها هستند. هنگامی که شما حیوان خانگی خود را برای گردش به بیرون از خانه می برید باید نکاتی را رعایت کنید. در ادامه ی مطلب در مجله ی آسان‌ طب بیشتر در مورد گردش سگ ها صحبت می کنیم.

5 اصل مهم در هنگام گردش سگ ها در محیط پارک

قوانینی برای گردش سگ ها

برای سگهای که اغلب اوقات در محیط‌ های بسته قرار دارند، تفریح ، بازی و گردش در محلی مثل پارک ها مناسب می باشد.اما برای به دست آوردن یک روزه خوب و لذت بخش با سگ خود و یا پارک رفتن با سگ خود (گردش سگ) ، قوانینی وجود دارند که باید رعایت کنید. در ادامه ۵ نکته کلیدی که به عنوان قوانین مهمی در مورد گردش سگ ها به حساب می آیند برای شما بازگو می کنیم.

5 اصل مهم در هنگام گردش سگ ها در محیط پارک

از بین بردن اثرات مدفوع به هنگام گردش سگ

برای هیچ فردی خوشایند نیست که در اطراف پارک مدفوع سگ شما را ملاحظه کند، مخصوصاً هنگامی که سگ شما در حال رفتن یا برگشتن از خانه این کار را به صورت تصادفی انجام دهد. همین مسئله موجب آن می شود که بیماری ها و یا انگل هایی که در سر کار وجود دارند به آسانی در مکان های عمومی پخش شده و موجب آلودگی در محیط زیست شود. جهت پیشگیری از این مسئله همیشه پس از مدفوع کردن سگ، راه با دستمال و یا پارچه ای برداشته و به محل دیگری انتقال دهید.

در هنگام گردش سگ خود به او غذا ندهید

 شاید شما دلتان بخواهد در هنگام گردش سگ و در پارک به سگ خود غذا بدهید. اما پیش از انجام این کار توجه کنید که نباید حیوانات دیگری در نزدیکی باشند، به این دلیل که این امکان وجود دارد که حیوانات دیگر تمایل پیدا کنند با سگ شما غذا بخورند و همینکار آن ها موجب آن خواهد شد که اگر آن حیوانات ویروسی داشته باشند، به سگ شما از طریق بزاق دهان آن ها انتقال پیدا کندرقص تک شما هم به آن بیماری مبتلا گردد.

مخصوصا اگر سگ شما باردار باشد بهتر است که به هنگام گردش سگ در پارک به او غذا ندهید، به این دلیل که ویروس های موجود در پارک به راحتی خواهند توانست به بدن این حیوانات انتقال پیدا کنند و به توله سگ و یا مادرش آسیب‌هایی وارد کنند. حتی احتمال دارد که این بیماری ها از طریق یک سگ باردار به سگ های باردار دیگر منتقل گردند.

5 اصل مهم در هنگام گردش سگ ها در محیط پارک

عدم رها کردن سگ در هنگام گردش

به هیچ عنوان از سگ خود غافل نشوید، به این که در کشور ایران مکان هایی که به صورت قانونی  به رها کردن سگ خود مجاز باشید بسیار اندک می‌باشند. معمولا سگ ها در محیط های باز به حرف صاحبان خود کمتر گوش می دهند امکان این وجود دارد که حالت تهاجمی نسبت به شما بگیرند و یا حتی از محیط پارک خارج بشوند.

درک رفتار اجتماعی سگ ، در هنگام گردش سگ

هنگامی که شما به یک شخص بی ادب در مهمانی به شکل بدی نگاه می کنید، سگ ها هم که به سگ هایی که دارای مهارت اجتماعی کمتری باشند، به سختی ارتباط برقرار می‌کنند. اگر شما سعی داشته باشید که نیاز به یادگیری مهارت اجتماعی دارد نسبت به سایر سگ ها در هنگام گردش سگ ها حالت تهاجمی می گیرد لازم است پیش از آنکه سگ کوچک خود را به گردش و یا محیط پارک ببرید، حتما با یک مشاور حیوانات مشورت کنید و یا فیلم های آموزشی جهت اجتماعی کردن حیوانات را تماشا کنید.

در هنگام گردش سگ یک چشمتان به سگتان باشد

حتماً شما باید از محیط بازی و یا پارکی که سگ خود را برای گردش به آن جا می‌برید مطمئن شوید تا حیوانات دیگر رفتار خوبی در هنگام گردش سگ شما داشته باشند. همچنین باید مطمئن باشید که سگ شما رفتار خشونت آمیز و یا پرخاشگرانه ای  نداشته باشد. همچنین هنگامی که حیوانات دیگر با سگ شما حالت تهاجمی می گیرند تابه او آسیب برسانند سریعا آن ها را آرام کنید، تا احساس ترس در سگ شما باقی نماندداستان کنند که همیشه خطر در کمین است.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52