چند تمرین برای افزایش تمرکز را بدانید

افزایش تمرکز مساله مهمی است که باید به آن توجه شود. شما با افزایش تمرکز سریع تر به هدفتان خواهید رسید. اما اگر دائم حواستان پرت شود هم کمیت کارتان آسیب می بیند و هم کیفیت آن. یعنی هم زمان زیادی برای اتمام کار هدر می دهید و هم در نهایت کار با کیفیتی انجام نخواهید داد. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب چند تمرین برای افزایش تمرکز را برای شما آماده کرده ایم که تقدیم تان می کنیم.

تمرین برای افزایش تمرکز

تمرین برای افزایش تمرکز

بدون تمرکز به هدف تان نخواهید رسید. حتی باهوش‌ترین افراد هم بدون قدرت تمرکز نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. اگر شما جزو کسانی هستید که نمیتوانید درست بر روی چیزی تمرکز کنید این بخش را بخوانید.

+ یک تمرین برای افزایش تمرکز حواس آنست که روی یک صندلی راحت بنشیند و هیچ حرکتی نکنید. دقت کنید که هیچ‌ یک از ماهیچه‌ های بدن‌ تان نباید حرکت کند. هر بار زمان را به خاطر بسپارید. شاید بار اول بتوانید پنج دقیقه این کار را کنید. سعی کنید هر بار بیش از قبل ساکن باشید.

+ روی صندلی طوری بنشینید که سراندکی بالا و چانه‌تان رو به جلو و شانه‌هایتان به عقب متمایل باشد. دست‌تان را هم سطح شانه‌ تان بالا برده و به سمت جلو اشاره کنید. به مدت یک دقیقه به انگشتان دست‌تان خیره شوید. همین کار را با دست چپ نیز انجام دهید. زمان انجام این کار را کم‌کم زیاد کنید.

تمرین برای افزایش تمرکز

+ یک تمرین برای افزایش تمرکز حواس آنست که یک لیوان پر از آب بردارید و با انگشتان‌ تان آن را محکــــم بگیرید. دست‌تان را به آرامی مقابل خود برده و در همان حال که لیوان را جلوی خود نگه می‌دارید به آن خیره شوید و مراقب باشید دست‌تان کوچک‌ترین تکانی نخورد.

+کنترل ماهیچه‌ های بدن یک تمرین برای افزایش تمرکز است. کافیست دست راست‌تان را روی زانو قرارداده، انگشتان‌تان به غیر از انگشت اول را جمع کنید، به‌طـــوری که انگشت باز مانده به سمت جلو اشاره کند. سپس آن انگشت را به آرامی از جهتی به جهت دیگر تکان دهید و در همان حال تمام توجه‌تان را به نوک انگشت‌تان باشد. اصلا نباید حواستان پرت شود.

تمرین برای افزایش تمرکز

+ یک تمرین برای افزایش تمرکز کردن استفاده از حس بویایی است. وقتی پیاده‌روی می‌کنید، یا از کنار باغ گلی رد می‌شوید به بوی گل‌ها و گیاهان توجه کنید و سعی کنید انواع بوها را شناسایی کنید. سپس یکی را از آن میان انتخاب کرده و سعی کنید فقط آن بوی خاص را حس کنید.

چند تمرین دیگر برای افزایش تمرکز

+ خواب راحت در افزایش تمرکز کمک بسیاری می‌کند. می‌توانید با روش آب این کار را انجام دهید. یک لیوان پراز آب روی میز گذاشته و روی صندلی کنار آن بنشینید و به لیوان آب خیره شوید. سپس خود را تصور کنید که در وضعی بسیار آرام همانند آب درون لیوان قرار دارید. پس از اندکی تمرین، اعصاب‌ تان آرام می‌شود و می‌توانید بهتر بخوابید.

تمرین برای افزایش تمرکز

+گفت‌وگو با آینه هم یک تمرین برای افزایش تمرکز است. دو علامت هم سطح با چشمان خود روی آینه بکشید و تصور کنید که آنها چشمان انسان دیگری هستند. مراقب باشید سرتان را تکان ندهید. به چهره‌تان خیره شده و تصور کنید آن زن یا مردی است که می‌توانید به او اعتماد کنید. اجازه ندهید فکر دیگری به ذهن‌تان بیاید. این کار را روزانه سه تا پنج دقیقه انجام دهید.

+ مطالعه هم یک تمرین برای افزایش تمرکز است. وقتی کسی در حال کتاب خواندن است، مجبور است تمام افکارش را روی موضوع مورد مطالعه متمرکز کند. سعی کنید زیاد کتاب بخوانید. بعد از پایان کتاب باید بتوانید خلاصه ای از آن را بنویسید. اگر نتوانستید این کار را انجام دهید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا