علائم ناباروری در مردان را بشناسید

مردان هم مانند زنان ممکنست نابارور شوند و امکان بچه دار شدن را نداشته باشند. شرط لازم برای باروری طبیعی، رابطه جنسی منظم است. از علل ناباروری مردان میتوان به بیماری‌های دوران کودکی مثل جراحی‌های اطراف بیضه، بالا بودن بیضه و بیماری واریکوسل، اختلالات هورمونی، رشد نامناسب بیضه‌ها، اختلالات ژنتیک و … اشاره کرد. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره علائم ناباروری در مردان اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

علائم ناباروری در مردان

علائم ناباروری در مردان

ناباروری در مردان همیشه نشانه ی ملموسی ندارد. خیلی از آنها هیچ یک از علایم زیر را ندارند و اسپرم شان هم طبیعی به نظر می رسد. ولی خب خیلی از آنها هم علائم زیر را دارند.

تغییر در میل جنسی

یکی از علائم ناباروری در مردان تغییر در میل جنسی است. باروری در مردان با طبیعی بودن میزان هورمون های آنها رابطه مستقیم دارد. تغییر در میل جنسی هورمون ها را هم نامنظم و غیر طبیعی کرده و بر باروری تاثیر می گذارد.

درد یا تورم بیضه ها

یکی دیگر از علائم ناباروری در مردان درد یا تورم بیضه هاست. یک برآمدگی، تورم و یا درد و ناراحتی در بیضه های شما ممکن است علامتی بر عقیم بودن باشد. بیضه های خود را در جلوی آینه بررسی کنید. بیضه ها را با انگشت شصت فشار داده و بچرخانید. ببینید آیا دردی دارید یا خیر . اگر علامت مشکوکی دیدید به پزشک مراجعه کنید.

علائم ناباروری در مردان

مشکل در نگهداری نعوظ

مشکل در نگهداری نعوظ یکی دیگر از علائم ناباروری مردان است. توانایی مردان در حفظ و نگهداری نعوظ اغلب با سطح هورمون های او مرتبط است. کاهش هورمون ها می تواند یکی از عوامل ایجاد این مسئله باشد که باردار شدن را با مشکل مواجه خواهد کرد. داروهای متداول برای اختلال نعوظ شامل سیدنافیل (ویاگرا)، تادالافیل ( سیالیس)، آوانافیل (استندرا)، و واردنافیل (لویترا، استاکسین) هستند. البته این داروها باید با تجویز پزشک استفاده شوند.

مشکلات مربوط به انزال

ناتوانی در انزال نیز،از نشانه های نازایی است و ممکنست موجب ناباروری شود. پس اگر چنین مشکلی دارید باید برای درمان آن به پزشک مراجعه کنید.

بیضه های کوچک و سفت

سلامت بیضه ها بر ناباروری مردان تاثیر گذار است. چون بیضه ها محل زندگی اسپرم ها هستند . بیضه های کوچک یا سفت می توانند مسائل جدی برای باروری را ایجاد کنند .

علائم ناباروری در مردان

بزرگی غیر طبیعی سینه

سینه های خود را بررسی کنید و ببینید که بطورغیر طبیعی بزرگ نشده اند. اگر سینه ی بسیاربزرگی دارید، ممکن است در حال بروز یک نشانه از عقیمی در مردان باشید.

موهای بدن

کاهش موی بدن یکی دیگر از علائم ناباروری در مردان است. این مشکل نشانه ای از عدم تعادل هورمونی باشد. اگر رشد موی شما خیلی کمتر از حالت طبیعی شده است، حتما به پزشک مراجعه کنید.

عفونت یا هرگونه مشکل تنفسی

عفونت و  بیماریهای تنفسی هم میتواند نشانه ناباروری باشد. اگر مشکلی در تنفس دارید و یا عفونت های زیاد تنفسی دارید مشکل را پیگیری کنید.

علائم ناباروری در مردان

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا