عوارض مصرف کم گوشت ها را بدانید

عوارض مصرف کم گوشت موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. درست است که زیاده روی در مصرف گوشت موجب بیماری می شود، اما کم خوردن و نخوردن آن هم سلامت شما را به خطر می اندازد. یکی از اصلی ترین عوارض مصرف کم گوشت کم خونی ناشی از فقر آهن مخصوصا در کودکان است. همچنین با نخوردن گوشت میزان روی بدن شما کم می شود. روی وظیفه تقویت سیستم ایمنی بدن را دارد.

عوارض مصرف کم گوشت
عوارض مصرف کم گوشت

عوارض مصرف کم گوشت

عوارض مصرف کم گوشت چه در کودکان و چه در بزرگسالان بسیار است. متاسفانه خیلی ها به غذاهای فست فود علاقه دارند و به جای گوشت طبیعی از سوسیس و کالباس استفاده می کنند. برنج و خرشت جای خود را به پیتزا و ساندویچ های بیرون داده که همه اینها زنگ خطری برای سلامتی نسل ما و نسل آینده است.

در کنار میوه و سبزی گوشت هم باید در وعده های غذایی هر شخصی گنجانده شود. مرغ، ماهی، گوشت گوسفند و همه اینها برای سلامتی فواید خاص خود را دارد. درست است که تاکید شده در مصرف گوشت قرمز زیاده روی نکنید، اما کم خوردن گوشت قرمز هم باعث بیماریهایی از بدن از جمله کم خونی خواهد شد.

مصرف گوشت حاوی پروتئین حیوانی و اسیدهای آمینه ضروری برای رشد افراد به خصوص کودکان است، بنابراین مصرف این گروه از مواد غذایی در کودکان در سنین رشد (پیش دبستانی) بسیار مهم است. همین آمینواسیدها در رشد افراد هم تاثیر گذار است.

عوارض مصرف کم گوشت
عوارض مصرف کم گوشت

طبق اطلاعات بدست آمده در سنین پیش دبستانی کم‌خونی فقر آهن شایع است. متاسفانه کم ‌خونی ناشی از فقر آهن تمرکز را پایین آورده و موجب پرخاشگری و خستگی در کودکان می‌شود. از علایم کم خونی در افراد میتوان به پف زیر چشم اشاره کرد.

به گفته محققان یکی از عللی که باعث می شود کودکان گوشت نخورند اینست که باید آن را بجوند. شما میتوانید از گوشت چرخ کرده یا شیره گوشت برای راحت خوردن آن استفاده کنید.

بنابراین یکی از مهمترین عوارض مصرف کم گوشت چه در بزرگسال و چه در کودکان ، کم‌خونی فقرآهن است که باعث عصبانیت و بی حوصلگی آنها می شود.

به گزارش مجله پزشکی آسان طب یکی دیگر از عوارض مصرف کم گوشت آنست که امکان دارد ذائقه چشایی خود را از دست بدهید و این فقط در مورد گوشت قرمز نیست. زینک یا روی یک محرک قوی بیوشیمیایی است که وظیفه تقویت سیستم ایمنی را در بدن بر عهده دارد. روی در صدف‌ها و گوشت قرمز به وفور یافت می شوند و برای حس چشایی و شنوایی ضروری است. کمبود روی عامل اصلی اختلال در ذائقه و حس چشایی است.

عوارض مصرف کم گوشت
عوارض مصرف کم گوشت

یکی دیگر از عوارض مصرف کم گوشت آنست که عضلاتتان به زمان بیشتری برای بازیابی نیاز دارد. پروتئین‌ها برای ساختار عضلات، حفظ آن‌ها و ترمیمشان بعد از فعالیت ورزشی هستند. پروتئین‌های گیاهی و حیوانی هر دو قابل‌استفاده هستند، اما در مورد پروتئین گیاهی زمان بیشتری برای انجام کار مورد نیاز است.

پس گوشت قرمز هم مانند سایر خوراکیها باید به اندازه مصرف شود و در صورت زیاده روی یا بر عکس نخوردن آن مشکلاتی برای سلامتی ما به وجود می آید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫4.8/5 ‫(4 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا