Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
نگهداری اصولی از سگهای چاو چاو – مجله آسان طب

نگهداری اصولی از سگهای چاو چاو

سگهای چاو چاو Chow Chow به شرطی که در طول روز از فعالیت بدنی کافی برخوردار گردند برای زندگی در آپارتمان مناسب می باشند. در مطالب گذشته با نژاد سگ های چاو چاو آشنا شدید ، در این مطلب از مجله ی پزشکی آسان طب با روش نگهداری از سگ های کاری چاو چاو آشنا خواهید شد.

سگهای چاو چاو و مراقبت و نگهداری اصولی از نژاد سگهای چاو چاو - آسان طب

سگهای چاو چاو

سگهای چاو چاو در داخل خانه آرام هستند، اما نسبت به حرارت و گرما حساس می باشند. یک حیاط کوچک برای سگهای چاو چاو ایده آل خواهد بود. چاو چاو اصولا سگ تنبلی می باشد ، اما مقداری فعالیت روزمره مانع از چاق شدن او خواهد شد.

 سگهای چاو چاو و مراقبت و نگهداری اصولی از نژاد سگهای چاو چاو - آسان طب

نگهداری از سگهای چاو چاو

سگهای چاو چاو باید روزانه موهایشان شانه گردد تا ظاهر خوبی داشته باشند. آن ها دچار ریزش موی فصلی نسبتا زیادی می گردند و طبیعتا در آن زمان به شانه زدن بیشتری نیازمند می باشند.

سگهای چاو چاو دو نوع پوشش، خشن و صاف دارند .هر دو نوع پوشش در پنج رنگ قرمز، سیاه و سفید، دارچینی (حنایی روشن تا دارچینی عمیق) آبی و کرم (که می تواند از نور طلایی به چوب ماهون پر رنگ باشد) مشاهده می گردند .

سگهای چاو چاو و مراقبت و نگهداری اصولی از نژاد سگهای چاو چاو - آسان طب

سگهای چاو چاو خود را سه بار در هفته شانه بزنید و به یاد داشته باشید که آن ها ریزش مو فصلی زیادی دارند .چاو چاو نیاز به استحمام، یک بار در ماه را خواهد داشت. مگر در مواقع ضروری که او کثیف می گردد .

سگ چاو چاو به مسواک زدن دو الی سه بار در هفته نیازمند می باشد ، اما برای جلوگیری از رشد باکتری های دهان، مسواک زدن روزانه برای جلوگیری از بیماری های لثه و بوی بد دهان توصیه می گردد .

ناخن حیوان را یک الی دو بار در ماه کوتاه نمایید و اگر صدای ناخن را بر روی زمین شنیدید، یعنی آن ها بیش از اندازه بلند شده اند. در ناخن پا های سگ رگ های خونی وجود دارند و اگر شما بیش از حد ناخن ها را کوتاه نمایید موجب خونریزی خواهید شد.توجه داشته باشید کهنظافت چاو چاو خود را باید از تولگی شروع نمایید و حتما پنجه ها، داخل دهان و گوش را بررسی نمایید .

روند تغذیه نژاد سگهای چاو چاو

توصیه می گردد ۲ الی ۳ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا را روزانه، به صورت دو وعده غذایی تقسیم کرده و به او بدهید .البته لازم به ذکر است که میزان غذای سگ بالغ بستگی به سن، جثه، اندازه، سوخت و ساز بدن ومیزان فعالیت او خواهد داشت. اگر شما از اضافه وزن سگ خود مطمئن نمی باشید با اندازه گیری مواد غذایی و تغذیه دو بار در روز، می توانید سگ خود را در شرایط ایده آل نگهداری کنید. دست خود را در کمر او، در امتداد ستون فقرات قرار بدهید و با انگشتان به سمت پایین بدون فشار زیاد، لمس نمایید. شما باید قادر باشید دنده های او را احساس کنید، در این حالت سگ شما دارای شرایط بدنی خوبی می باشد. در صورت اضافه وزن، نیاز به مواد غذایی کمتر و ورزش بیشتر خواهد بود .

میزان سازگاری سگهای چاو چاو با کودکان و سایر حیوانات خانگی

سگهای چاو چاو ، رفتار خوبی با کودکان دارند اما امکان دارد جست و خیز و یا رفتار خشن کودکان خردسال را نتواند تحمل کند. برای همین جهت نگهداری در خانواده هایی با کودکان بزرگ تر مناسب می باشد . چو چو اگر به خوبی از تولگی آموزش دید با حیوانات خانگی دیگر سازگار خواهد بود. احتمال دارد نسبت به همجنس خود حالت تهاجمی بگیرد و زندگی با جنس مخالف برای او بهتر خواهد بود .

 سگهای چاو چاو و مراقبت و نگهداری اصولی از نژاد سگهای چاو چاو - آسان طب

ویژگی های برجسته سگهای چاو چاو

  1. سگهای چاو چاو بسیار مستقل می باشند و آن ها نیاز به یک صاحب قدرتمند خواهند داشت
  2. چاو چاو باید به خوبی برای معرفی به افراد جدید و سایر سگ ها اجتماعی گردد.
  3. چو چو امکان دارد فقط به یک شخص و یا به خانواده خود وفادار باشد. آن ها مشکوک و عجیب می باشند .
  4. چاو چاو به سه الی چهار بار شانه زدن در هفته نیازمند می باشند
  5. سگهای چاو چاو را می توانید در آپارتمان نگهداری نمایید تا زمانی که ورزش روزانه آن ها برقرار باشد.
  6. سگهای چاو چاو دید محیطی، خوبی دارند .
  7. برای داشتن یک سگ سالم چاو چاو ، هرگز یک توله چاو چاو را از فروشگاه حیوان خانگی تهیه نکنید. توله ای را تهیه نمایید که مطمئن هستید مادر آن آموزش های لازم را دیده است و مشکل ژنتیکی ندارد.

 

 منبع : https://mag.asanteb.com

‫4/5 ‏‫(3 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52