Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
از بین بردن خالکوبی با لیزر و مزیتهای آن – مجله آسان طب

از بین بردن خالکوبی با لیزر و مزیتهای آن

از بین بردن خالکوبی با لیزر، از روشهای دیگر پیشی گرفته است. بعد از اینکه متخصص پوست خالکوبی شما را با لیزر از بین برد، خط لب دائمی شما از بین می رود. آیا خالکوبی شما جذابیت خود را از دست داده است؟ آیا آرایش شما آنطوری که فکر می کنید مورد توجه قرار نمی گیرد؟ اگر در مورد از بین بردن یا نبردن خالکوبی فکر می کنید، باید یک چند واقعیت کلیدی را بدانید: لیزر بطور وسیعی جایگزین روشهای دیگر از بین بردن خالکوبی شده است.

از بین بردن خالکوبی خط لب با لیزر

دست آورد های پیشرفت تکنولوژی لیزر

 • از بین بردن خالکوبی با ایمنی بیشتر و موثرتر.
 • از بین بردن جوهر خالکوبی با کمترین درمان.
 • از بین بردن رنگ های جوهر خالکوبی که زمانی از بین بردنش مشکل بود.

با وجود اینکه تکنولوژی پیشرفت کرده است، نتیجه کار شما تماما به شخصی که کار از بین بردن خالکوبی را انجام می دهد، بستگی دارد. برای همین باید به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. برای درک بهتر ازاینکه چه  انتظاراتی از لیزر برای از بین بردن خالکوبی دارید، بهتر است از جوابهایی که پزشکان به سواالاتی که اغلب بیماران از متخصصین پوست در مورد از بین بردن خالکوبی می کنند، آگاهی پیدا کنید.

 

برای از بین بردن خالکوبی به مشورت نیاز دارید

در واقع قبل از از بین بردن خالکوبی مواردی هست که باید در نظر گرفته شود. شامل:

 • مدت زمانی که خالکوبی کرده اید.
 • عمقی که جوهر خالکوبی در پوست شما نفوذ کرده است.
 • رنگ خالکوبی شما.
 • قسمتی از بدن شما که خالکوبی کرده اید.
 • سلامتی شما.
 • داروهایی که مصرف می کنید.
 • آیا تا بحال جای زخمی داشته اید.

همچنین مشورت می تواند برای شما مفید باشد چون این کار به شما این امکان را می دهد تا سوالات خود را بپرسید. شما ممکن است از پزشک متخصص خود درخواست کنید که عکسهای بیمارانش را قبل و بعد از استفاده از لیزر برای از بین بردن خالکوبی به شما نشان دهد. دیدن این عکسها به شما نشان می دهد که چه انتظاری از این کار باید داشته باشید.

 

برای از بین بردن خالکوبی به مراکز آرایشی مراجعه نکنید

برای اینکه از بین بردن خالکوبی با لیزر موثر و ایمن باشد، شخصی که خالکوبی را از بین می برد باید بسیاری چیزها را مد نظر قرار دهد. از جمله سلامتی شما. متخصصین پوست آموزش پزشکی را که لازم است سلامتی شما و سلامتی پوست شمارا در نظر بگیرند، دیده اند. آنها می دانند که افراد می توانند با اطمینان توسط لیزر، خالکوبی را از بین ببرید. اگر شما تصمیم گرفتید که نزد افراد غیر متخصص که خالکوبی را انجام می هند و یا در کار زیبایی و آرایشی هستند، بروید، شما  از این آموزش پزشکی نافع نخواهید شد. زمانی که افراد آموزش پزشکی را ندیده باشند اثرات جانبی بسیاری بدنبال دارد.

 

عوارض جانبی ازبین بردن خالکوبی توسط لیزز

در برخی افراد نقاط تیره و روشن روی پوست شان ایجاد می شود.. این نقاط تیره بعد از شش تا دوازده ماه از بین می رود. دیگر عوارض جانبی، زمانی که این کار توسط متخصص پوست که از لیزر استفاده می کند، انجام  می شود نادر است. زمانی که کسی آموزش پزشکی ندیده باشد، عوارض جانبی که در زیر آمده است بسیار شایع است:

 • زخم
 • تغییر بافت پوست
 • سوختگی و زخم های دیگر

بخاطر اینکه افراد غیر متخصص اغلب فقط از یک لیزر استفاده می کنند. امکان دارد ک مقداری از جوهر روی پوست شما باقی بماند. لیزر تک فرکانس نمی تواند همه رنگهای خالکوبی را از بین ببرد.

 

دلایل جلسات متعدد لیزر درمانی

استفاده از لیزر برای از بین بردن خالکوبی

زمانی که شما خالکوبی می کنید، جوهر لیزر در لایه های پوست نفوذ می کند. یک  لیزر نمی تواند بطور مطمئن تمام لایه ها را در یک جلسه از بین ببرد. زمان ما بین درمان برای سلامتی شما ضروری است. پوست شما نیاز به زمان دارد تا التیام یابد. بعد از استفاده از لیزر برای از بین بردن خالکوبی، شما ممکن است قرمزی، تورم، و کمی گرما را روی پوست خود ببینید. بدن شما نیاز به زمان دارد تا جوهر را خارج کند. بله بدن شما به جای لیزر جوهر را حذف می کند. زمانی که نور لیزز به جوهر برخورد می کند، جوهر را به ذرات ریزی تبدیل می کند. بدن شما باید این ذرات ریز را خارج کند. بعد از هر جلسه، خالکوبی شما باید کم رنگ تر شود.

 

لیزر درمانی برای همه افراد مناسب نیست

اکثر افراد می توانند با اطمینان خاطر از لیزر برای از بین بردن خالکوبی استفاده کنند. استنثنا هایی هم وجود دارد. لازم است سیستم ایمنی شما برای استفاده از لیزر  سالم باشد. زنانی که باردار هستند یا در دوران شیردهی هستند نباید از لیزر استفاده کنند.

 

جلوگیری از صدمه زدن به فرد در لیزر درمانی

استفاده از لیزر برای از بین بردن خالکوبی می تواند ناراحت کننده و دردناک باشد. برای جلوگیری از درد و ناراحتی، متخصص پوست می تواند از کرم های بیحس کننده استفاده کند. یا داروی بیحس کننده تزریق کند.

 

کارهایی که برای نتیجه بهتر لیزر درمانی باید انجام دهید

مرطوب-نگاه-داشتن-پوست-بعد-از-لیزر-درمانی

بله، شما می توانید نقش کلیدی در نتیجه کار داشته باشید. شما می توانید کارهایی را که در زیر آمده است انجام دهید تا به شما کمک کند بهترین نتیجه را بگیرید و از عوارض جانبی جلوگیری کنید:

جلسات لیزر درمانی خود را به تعویق نیاندازید. بیشتر افراد درمان خود را قبل از اینکه نتیجه کامل را بگیرند متوقف می کنند. هر جلسه لیزر درمانی جوهر بیشتری را حذف می کند.

به توصیه هاب پزشک متخصص خود برای مرافبت های خانگی عمل کنید. شاید نیاز باشد شما محدوده خالکوبی را بشویید و از پماد آنتی بیوتیک به مدت چند روز استفاده کیند. همچنین مهم است که مرتب از مرطوب کننده استفاده کنید و محدوده خالکوبی را بپوشانید تا پوست شما بهبود یابد.

از پوست خود در مقابل نور خورشید به مدت سه ماه محافظت کنید. بهترین راه محافظت پوست شما پوشاندن محدوده تحت درمان با پارچه است. پارچه مانع رسیدن نور خورشیید به پوست تحت درمان شما می شود. شما باید از لباسهایی برای پوشاندن محدوده پوست تحت درمان خود استفاده کنید که که نور خورشید به هیچ وجه از آن عبور نکند. لباسهای سفید و زرد رنگ نمی تواند مانع از عبور نور خورشید شود.

 

اثر پمادها برای از بین بردن خالکوبی

استفاده از پماد برای از بین بردن خالکوبی

تردید در مورد وسوسه از بین بردن خالکوبی به نظر خودتان برمی گردد. شرط آن سلامتی شما و ظاهر پوست شما است. به علت بعضی از عوارض جانبی جدی، سازمان غذا و دارو FDA به کسانی که خودشان از کرم ها و پمادهای از بین برنده خالکوبی استفاده می کنند، هشدار داده است. در زیر مواردی را سازمان غذا و دارو در باره این محصولات گفته است، که شامل:

اثر بخشی. شواهدی وجود ندارد که هیچکدام از این محصولات بتوانند خالکوبی را از بین ببرند.

ایمنی. این محصولات اغلب حاوی اسیدهای قوی هستند که می توانند به پوست شما آسیب برسانند. موجب بروز بثورات، سوزش یا اسکار دائمی شوند. و شما همچنان این خالکوبی ناخواسته را روی پوست خود خواهید داشت.

 

استفاده از نمک برای از بین بردن خالکوبی

شما فیلم های بسیاری را پیدا می کنید که چگونگی استفاده از نمک برای از بین بردن خالکوبی در خانه (salabrasion تکنیک استفاده از نمک برای از بین بردن خالکوبی) را نشان می دهد. تکینک استفاده از نمک شامل از بین بردن لایه های بالایی پوست است و سپس مالیدن نمک بر روی لایه زیرین پوست تا جوهر خالکوبی از بین برود. این کار بسیار دردناک است. ممکن است پوست شما دچار عفونت شدید بشود. زمانی که پوست شما ترمیم شد، جای زخم روی پوست شما باقی می ماند.

اثر زخم بعد از استفاده از نمک برای از بین بردن خالکوبی

 

متخصصین پوست راههایی برای از بین بردن سریع خالکوبی یافته اند

متخصصین پوست می دانند که افراد می خواهند خالکوبی به سرعت از بین برود. برای اینکه خالکوبی بیماران خود را سریع تر از بین ببرند، به تحقیقاتشان در مورد تکنولوژی و تکنیک ها ادامه دادند. نتیجه این تحقیق امیدوار کننده است. در یک مطالعه، بیماران با دقت چهار درمان با لیزر را در یک روز انجام دادند. همچنین متخصصین پوست متوجه شدند که آنها می توانند جوهر بیشتری را با استفاده از لیزرهای مختلف حذف کنند. در یک مورد، بیماران توانستند پنجاه درصد از جوهر خالکوبی را در طی یک روز درمان در مطب پزشک از بین ببرند. برای تحقیق بیشتر لازم است این درمانها بطور وسیعی در دسترس قرار بگیرد. اما یک چیز مسلم است. لیزر همچنان نسبت به سایر روشهای از بین بردن خالکوبی در حال پیشی گرفتن است.

 

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52