Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
عقرب امپراطور آفریقایی ، نوعی حیوان خانگی رام – مجله آسان طب

عقرب امپراطور آفریقایی ، نوعی حیوان خانگی رام

امروزه عقرب ها هم گونه ای حیوانات خانگی محسوب می گردند و طرفداران خاص خود را دارند. عقرب امپراطور (Emperor Scorpion) نیز یکی از رام ترین عقرب هایی می باشد که در اسارت از آن نگهداری شده است. آن ها گونه ای پر طاقت و آرام می باشند و نگهداری از آن ها آسان خواهد بود. این نوع عقرب ها بسیار جذاب هستند و بسیار راحت تر از سایر همنوعانشان می توانید از آنها نگهداری کنید. حتی یک گونه ایده آل برای افراد مبتدی و افراد بی‌ تجربه به حساب می آیند. در ادامه این مطلب بیشتر آنها را معرفی خواهیم کرد و در مورد نگهداری از آن ها با شما صحبت می کنیم.

عقرب امپراطور

عقرب امپراطور

عقرب امپراطور آفریقایی قابل شناسایی ترین و مرسوم ترین بی مهره ی نگهداری شده در اسارت می باشد . چند هزار نوع از آن ها از توگو و گانا ( کشوری در آفریقای غربی ) وارد بازار فروش حیوانات خانگی شده اند و بسیار معروف گشته اند. حتی برنامه های تلویزیونی هم از ظاهر درنده ی این عقرب بزرگ سو ء استفاده می نمایند . امپراطور ها ، عقرب هایی سیاه بزرگ و براق می باشند که چنگک هایی حجیم و همین طور بدن و دمی ضخیم و تنومند دارند. این نوع عقرب با وجود ظاهر ترسناکش نیش سستی دارد و در صورتی که فردی را نیش بزند ، تنها موجب یک درد موضعی خواهد شد و این درد پس از چند دقیقه از بین خواهد رفت.

آشنایی با عقرب امپراطور

زادگاه اصلی این نوع از عقرب ها در غرب آفریقا در گینه ، توگو، چاد، گانا، بنین ، لیبریا ، ساحل ایوری ، سنگال، سیرا لئون ، کنگو و در نیجریه به صورت پراکنده می باشد. حدودا اندازه ی یک عقرب امپراطور بالغ به 13 الی 20 سانتی متر ( در حدود 5 الی 8 اینچ ) می رسد.  آن ها به طور طبیعی در سنین 4 سالگی به بلوغ جنسی خواهند رسید ، اما احتمال این وجود دارد که در اسارت از سن یک سالگی هم به بلوغ برسند. در صورت نگهداری صحیح تا 4 سال هم عمر خواهند کرد.

رفتار و روابط عقرب امپراطور

معمولاً عقرب ها گوشه گیر می باشند، اما عقرب امپراطور اندکی با سایر گونه های عقرب تفاوت دارد. امپراطور های نابالغ با مادران خود باقی می مانند و حتی شما می توانید آن ها را مانند عقرب های بالغ در گروه‌ های سه تایی و یا حتی بیشتر نگهداری کنید. امکان دارد آن ها با هم بجنگند و این مسئله اغلب بر سر یک جیر جیرک اتفاق می‌افتد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که به آن ها غذای کافی داده‌ اید. همچنین بهتر است مخفیگاه‌ های بیشتری جهت مخفی شدن آن ها ، نسبت به تعداد عقرب های خود آماده نمایید.

عقرب امپراطور

نگهداری از عقرب امپراطور خانگی

مطمئنا این گونه ی بزرگ و مهاجم ، علاقه ی زیادی به موش ها به عنوان غذا دارد . اما توصیه ی ما این است که حتی در تغذیه ی عقرب های بالغ نیز جیره ی غذایی متنوعی را متشکل از ملخ ، جیر جیرک های بالغ و لارو تنبریو قرار دهید، اما می توانید برخی اوقات ( یک الی دو بار در ماه ) از موش نیز استفاده نمایید. این تنوع غذایی شباهت زیادی به تغذیه آن ها در طبیعت دارد و موجب افزایش طول عمر آن ها خواهد شد.

عقرب های امپراطور در سوراخ های زیر زمینی و در مناطق جنگلی مرطوب زندگی می کنند. آن ها می توانند در تراریومی  با حجم ۲ الی ۱۵ گالون نگهداری کردند (البته این مسئله بسته به تعداد عقرب ها خواهد داشت). آن ها با رطوبت میانه خوبی دارند،یک زیرلایه از شن مرطوب خزه خشک شده  و همینطور لایه روی با پوشش درخت سرو (مالچ)  با حداقل عمق ۸ سانتی متر یعنی تقریباً سه اینچ (۱۰ الی ۱۵ سانتی متر یعنی ۴ الی ۶ اینچ بهتر خواهد بود) بهترین مکان زندگی برای آن ها و همین طور باب میل آن ها می باشد.  در صورتی که لایه زیرین مناسب باشد، عقرب ها سوراخ های عمیقی در آن حفر می کنند.

این نوع از عقرب ها به رطوبت و گرما علاقه مند می باشند،بهترین شرایط برای نگهداری از آن ها این است که دما را در حدود ۲۴ الی ۲۸ درجه ی سانتیگراد و رطوبت را ۷۵ الی ۸۰ درصد در نظر بگیرید.

عقرب امپراطور

شاید عقرب امپراطور رام ترین نسبت به سایر گونه های عقرب که در اسارت نگهداری می شوند باشد و همچنین رسیدگی به امپراطور ها از تمامی آنها آسان‌ تر خواهد بود. در کوچکترین نیاز برای پاسخ به یک محرک (استرس) چنگگ های قوی و بزرگ آنان به شکل کاملا آشکاری ، به صورت آرام آرام فشرده خواهد شد. این چنگگ ها قادرند کف دست شما را  بدون هیچ مشکلی گرفتار سازند. عقرب ها در صورتی که تعقیب گردند و یا دنبال شوند، معمولا عصبانی شده و تلاش می کنند با چنگک های خود مهاجم را گاز بگیرند.  همراهان همیشه مجله ی پزشکی آسان طب توجه داشته باشید که گاز آن ها بسیار قوی می باشد و می تواند تا حد بسیار زیادی دردناک باشد ، البته نیش آن ها سست می باشد و تا هنگامی که با بی دقتی آن ها را در دست نگیرید و یا بلند نکنید، تمایلی به نیش زدن نخواهند داشت.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35