کتاب یک بعلاوه یک اثر نویسنده موفق انگلیسی جوجو مویز

کتاب یک بعلاوه یک اثر جوجو مویز نویسنده موفق انگلیسی درباره زنی جوان و سرزنده به نام جس توماس، مادر دو فرزند دختر و پسر است که به دلیل مشکلات متعددی از جمله مادر تنها بودن و هزینه های سرسام آور زندگی و شغل طاقت فرسا مجبور است سخت کار کرده و از طرفی از فرزندانش به شایستگی نگهداری کند. در این میان ناگهان به طرزی معجزه آسا برای فرزند دخترش که اعجوبه ای در ریاضیات است موقعیت تحصیلی در یکی از بهترین مدارس تخصصی ریاضیات پیش می آید و حالا جس توماس برای فراهم کردن هزینه های سفر به تکاپویی عجیب و تاثر برانگیز می افتد و دچار مشکلاتی می شود. دراینجاست که یکی از شخصیت های مرموز و البته موفق در ابتدای کتاب یک بعلاوه یک به نام اد نیکلاس  با بی میلی به صحنه آمده و از این پس داستان شکل دیگری به خود می گیرد. سکوت معنادار زن و مردی که در عین تفاوت از زمین تا آسمان، شاید نیمه گمشده یکدیگر باشند. بخش اعظم کتاب یک بعلاوه یک ماجرای سفر جالب این خانواده به شهری است که امتحان ورودی ریاضیات در آنجا برگزار شده و نویسنده در شرح این سفر با نگرشی گاه طنز آلود به ذکر جزئیات جالب توجه می پردازد و ارتباط صمیمانه عجیب این خانواده سه نفره را با اد نیکلاس به تصویر می کشد.

کتاب یک بعلاوه یک

از متن کتاب یک بعلاوه یک

داستان زندگی خانواده ای است که با دیگران فرق دارد. یک دخترک استثنایی و ساده که ریاضی را بیشتر از رژلب و رژگونه دوست دارد، …. برای خانواده ای که هیچ تناسبی با دیگر خانواده ها ندارد، حوادثی رخ داده است که عواقبش چیزی جز شکست و بی پولی و غم نیست و دوستان! در این خانواده شادی جایی ندارد.

 درباره نویسنده

جوجو مویز نویسنده انگلیسی متولد 1969 در لندن است. او سال ها روزنامه نگار بود اما درسال 2002 با انتشار اولین رمانش به نام “پناه گرفتن از باران” نویسندگی رمان را شغل دائم خود انتخاب کرد و از آن پس فقط گاه گاهی برای دیلی تلگراف مقالاتی می نویسد. تا به امروز 13 رمان از این نویسنده منتشر شده که با استقبال فراوان مخاطبان مواجه شده است. شهرت او در سال 2004 و با منتشر شدن رمان “میوه خارجی” آغاز شد. این رمان جایزه بهترین رمان عاشقانه همان سال را برد. برخی از داستان های او تبدیل به فیلم شده که در این میان می توان به “من پیش از تو” اشاره کرد با بازی امیلیا کلارک و سم کلفلین که در سال 2016 در ایالات متحده اکران شد. برخی از نوشته های این نویسنده که در ایران نیز منتشر شده بدین شرح اند: میوه خارجی، مرکز فروش طاووس، موزیک شب، آخرین نامه معشوق، دختری که رهایش کردی و….

برخی از نظرات خوانندگان این کتاب

  • رمانی پرکشش از شرح یک دلدادگی که من از خواندنش لذت بردم… (روزنامه دیلی میل)
  • تاثرانگیز با فراز و نشیب هایی بسیار که گاهی با صدای بلند می خندید… (روزنامه ساندی اکسپرس)
  • قصه ای روحیه دهنده و شوق انگیز در تایید زندگی که بی وقفه خواهید خواند… (مجله هیت)
  • داستانی شگفت انگیز، رک و بی پرده، واقعی و غمگین در بهترین شکل ممکن خود… (مجله فرهنگی ماری کلر)
  • داستانی هنرمندانه که در فضایی غمناک اما دلنشین چشمهایتان را به اشک خواهد نشاند و لبهایتان را به لبخند… (مجله پزشکی آسان طب)

 

مشخصات کتاب:

The one plus one

یک بعلاوه یک

نویسنده: جوجو مویز

مترجم: مریم مفتاحی

تعداد صفحات: 561 صفحه

انتشارات: نشر آموت

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا