کتاب استخوانهای دوست داشتنی اثر برجسته آلیس سبالد

راوی کتاب استخوانهای دوست داشتنی دخترکی 14 ساله است که پس از به قتل رسیدن به نظاره حسرت بار آنچه گذشت و آنچه در پی خواهد آمد میپردازد. او در میان بهشت خودش آرزوی بازگشت به زندگی را دارد و  لحظه لحظه اندوه و سوگواری خانواده اش را شاهد است. در هفته ها و ماههای بعد از مرگ، پریشانی و شب زنده داری و رنج والدینش را در فقدان خود میبیند، خواهرش را که سعی در قوی ماندن دارد و برادرش را که می کوشد معنای از دست رفته را درک کند و بدین منوال سالها از پی هم میگذرد و سوزی سمن دخترک به قتل رسیده همچنان به تماشا نشسته… پس از انتشار این کتاب در سال 2002 بلافاصله پرفروش ترین کتاب سال شناخته شد و تا به امروز به بیش از سی زبان دنیا ترجمه شده است. همچنین فیلمی به کارگردانی پیتر جکسون با همین نام کتاب استخوانهای دوست داشتنی ساخته شد. مایکل چابن، نویسنده و منتقد ادبی درباره این کتاب می گوید: یکی از عجیب ترین تجربه هایی است که به عنوان خواننده، در مدتی طولانی داشته ام و نیز یکی از به یادماندنی ترین آن ها. به طرز دردناکی سرگرم کننده، به طرز نشاط آوری خشن و فوق العاده اندوه آور است. کاری بزرگ در ساخت خیال پردازانه و نشانه ای بارز از قدرت شفابخش اندوه… کتاب استخوانهای دوست داشتنی رمانی متفاوت است از آنچه تا به امروز خوانده اید. آسان طب به شما توصیه می کند دل را به دریا زده و بدون هیچ پیش زمینه فکری به خواندن این کتاب بپردازید.

کتاب استخوانهای دوست داشتنی

از متن کتاب استخوانهای دوست داشتنی     

اسم من سمن است. مثل اسم آن ماهی، اسم کوچکم سوزی است. چهارده ساله بودم که در ششم دسامبر 1973 به قتل رسیدم. عکس های دخترانی گمشده در روزنامه های دهه هفتاد بیشترشان شبیه من بودند، دختران سفیدرو با موهایی به رنگ قهوه ای کدر.

درباره نویسنده

آلیس سبالد نویسنده آمریکایی، در 6 سپتامبر 1963 متولد شد و شهرت خود را مدیون کتاب استخوانهای دوست داشتنی در سال 2002 است. برای نیویورک تایمز و شیکاگو تریبون مقاله نوشته ، سبک نوشتاری او، زندگی نامه ای بوده و دو رمان منتشر شده دیگر از همین نویسنده ” خوش شانس” و ” ماه نیمه تمام” نام دارند. آلیس سبالد در حال حاضر در کالیفرنیا به همراه همسرش گلن دیوید گلد زندگی می کند.   

مشخصات کتاب

The lovely bones

استخوان های دوست داشتنی

نویسنده: آلیس سبالد

مترجم: فریدون قاضی نژاد

تعداد صفحات: 495 صفحه

انتشارات: نشر روزگار

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا