آموزش استفاده از کیت تخمک گذاری و تعیین جنسیت

در زمان تخمک گذاری زنان، تخمدان تخمک را به سمت رحم هدایت می کند. این تخمک اگر تا 24 ساعت باور شد که هیچ، وگرنه در طی دوران پریودی از بدن خارج می شود. دانستن زمان تخمک گذاری به باردار شدن شما یا جلوگیری از بارداری و همچنین تعیین جنسیت بچه کمک زیادی می کند. در این بخش درباره نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری برای تعیین زمان تخمک گذاری و در نتیجه جنسیت بچه اطلاعاتی را تقدیم می کنیم. کیت تخمک گذاری وسیله ای شبیه بیبی چک است. فاصله رابطه با روز تخمک گذاری، جنسیت فرزند شما را به احتمال زیاد تعیین می کند.

تعیین جنسیت با کیت تخمک گذاری

کیت تخمک گذاری و تعیین جنسیت

به گزارش مجله پزشکی آسان طب تخمک گذاری بخشی از چرخه تولید مثل زنان است که طی آن تخمدان، تخمک آزاد می کند. این تخمک توسط لوله فالوپ به سمت رحم می رود و طی زمان ۱۲-۲۴ ساعت میتواند بارور شود. اگر تخمک بارور شد، در رحم کاشته شده و از ترشح هورمونی که موجب پریودی می شود پیشگیری می کند. در نتیجه شما باردار شده و دیگر پریود نمی شوید. اما اگر تخمک در این دوره ۱۲-۲۴ ساعته بارور نشود، دیگر بارور نخواهید شد و تخمک با ریزش پوشش داخلی رحم در پریودی، از بدن خارج می شود. دانستن زمان تخمک گذاری برای باردار شدن و باردار نشدن به شما کمک می کند. همچنین با استفاده از کیت تخمک گذاری و فهمیدن زمان تخمک گذاری میتوانید جنسیت فرزند را با احتمال زیاد تعیین کنید.

جنسیت نوزاد توسط اسپرم مرد تعیین می شود. اسپرم مردانه (کروموزوم های Y) کوچک تر و سریع تر از اسپرم های زنانه (کروموزوم های X) است. این اسپرم ها سریع تر از اسپرم زنانه به تخمک می رسند اما اسپرم های مردانه ضعیف تر هستند.

تست تخمک گذاری با تشخیص افزایش هورمون LH در ادرار زمان تخمک گذاری را پیش بینی می کند. برای تعیین جنسیت فرزند شما باید با استفاده از کیت تخمک گذاری زمان تخمک گذاری تان را تعیین کنید. برای تشخیص دقیق زمان تخمک گذاری، روزانه دوبار تست تخمک گذاری را با کیت تخمک گذاری با کمک ادرار انجام دهید. هروقت جواب تست کیت مثبت شد یا به عبارتی دو خط قرمز را نشان داد، یعنی زمان تخمک گذاری نزدیک است و تا ۲۴ الی ۳۶ ساعت دیگر اتفاق می افتد. باید این آزمایش در زمان مناسب از ماه و روز انجام گیرد. نمونه ادرار بهتر است در زمانی بین 10 صبح تا 8 شب جمع آوری شود. ادرار اول صبح به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

عکس کیت تخمک گذاری مثبت

کیت تخمک گذاری برای پسردار شدن

اگر شما دوست دارید بچه تان پسر شود باید بدانید که هر چقدر زمان نزدیکی شما به زمان تخمک گذاری نزدیک تر باشد، احتمال پسردار شدن بیشتر می شود.

بهتر است 12 ساعت بعد از قرمز شدن دو خط نزدیکی داشته باشید. نزدیکی در همان روز تخمک گذاری (نه قرمز شدن) احتمال پسردار شدن را بالا می برد.

اسپرم مرد Y سریع تر از اسپرم زن x است، در عین حال کوچکتر از اسپرم زن است و زمان کمتری زنده می ماند. برای همین در زمان تخمک گذاری قبل از اینکه اسپرم قوی x وارد تخمک شود، اسپرم y میتواند خود را به تخمک برساند.

به عبارت دیگر در حوالی زمان تخمک گذاری چون ترشحات قلیایی بیشتری وجود دارد، اسپرم مولد پسر یا حاوی کروموزوم Y که سرعت بیشتر و عمر کمتری دارد، بیشتر و بهتر می تواند عبور کند

در صورت نزدیکی در 24 ساعت حوالی تخمک گذاری احتمال باروری پسر 90 درصد می باشد. بهتر است به مدت چهار تا پنج روز قبل از زمان تخمک گذاری رابطه نداشته باشید. نزدیکی تنها در زمان تخمک گذاری و قبل از آن باید انجام گیرد. اگر مایلید پسردار شوید، در زمانی که مخاط رحم بارور را مشاهده کردید از نزدیکی پرهیز کنید.

بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم بلافاصله پس از اتمام قاعدگی شروع به استفاده از کیت تخمک گذاری کنید. هر وقت کیت دو خط را نشان داد یعنی به زودی و طی 24 الی 36 ساعت بعد تخمک گذاری دارید. برای تعیین جنسیت پسر، پیشنهاد می کنیم 12 ساعت بعد مثبت شدن کیت نزدیکی کرده و مجددا 24 ساعت بعد نزدیکی کنید.

مثلا اگر روز 12 سیکل کیت تخمک گذاری دو خط شد، پایان روز 13 تا اوایل روز 14 نزدیکی داشته باشید. قبل و بعد این موعد نزدیکی نداشته باشید.

همچنین آقایان سعی کنند اسپرم را با سرعت و با فشار وارد کنند تا به رحم نزدیک تر باشد. 2-5 روز قبل مرد به ارگاسم نرسد تا اسپرم ها بیشتر باشد.

کیت تخمک گذاری

کیت تخمک گذاری و دختردار شدن

اسپرم دختر کندتر و جهنده تر است. در صورتی که پیش از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید، احتمال دختر دار شدن شما زیاد است.

طبق اطلاعات بدست آمده اگر چند روز قبل از تخمک گذاری رابطه داشته باشید اسپرم ها یا کلا از بین می روند و باردار نمی شوید یا اینکه اسپرم دختر زنده می ماند. چند روز بعد از روز تخمک گذاری ( مثلا 36 ساعت بعد ) بهترین زمان برای دختر دار شدن است. اگر نزدیکی دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری انجام گیرد احتمال باروری دختر بالای 90 درصد است.

با توجه به نوع کیتی که استفاده کردید معمولا بین 24 تا 36 ساعت بعد تخمک گذاری اتفاق می افتد که باید در زمان مثبت شدن نزدیکی کنید. چون در آن زمان هنوز تخمک گذاری انجام نشده است. اگر 12 ساعت بعد نزدیکی کنید احتمالا فرزندتان پسر می شود. اگر مایلید دختردار شوید، در زمانی که مخاط رحم بارور را مشاهده کردید هم میتوانید نزدیکی کنید.

از آنجایی که اسپرم y زیاد زنده نمی ماند، داشتن مقاربت دورتر از تاریخ تخمک گذاری خود می تواند احتمال دختر دار شدن را افزایش دهد. چون اسپرم x باقی می ماند و تخمک را باردار میکند. در روز هایی که از زمان تخمک گذاری فاصله بیشتری دارد ترشحات اسیدیته بیشتر و باعث می شود اسپرم y کمتر بتوانند از این ترشحات عبور کنند.

مزایا و معایب کیت تخمک گذاری

استفاده از کیت تخمک گذاری نیاز به هیچ دارویی ندارد.

هم چنین رایگان و یا با هزینه بسیار کم می باشد

نسبتا نیز امن است.

هر کسی با هر شرایطی می تواند از روش کیت تخمک گذاری استفاده کند.

تنها عیب کیت تخمک گذاری تعیین دقیق زمان تخمک گذاری است که هیچ گونه تضمینی برای تشخیص درست و موفقیت آن وجود ندارد و روشی صد در صدی نیست.

امیدواریم از اطلاعاتی که دراین بخش از مجله پزشکی آسان طب تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫3.8/5 ‏‫(16 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫3 دیدگاه ها

    1. منظور از اتمام قاعدگی برای استفاده از کیت ینی ۷ روز ؟یا مدت زمانی که خونریزی به اتمام میرسه ینی ممکنه ۳ روز باشه یا بیشتر از پایان خونریزی منظورتونه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52