ترفندهای از بین بردن حشرات مزاحم خانگی

حشرات خانگی چه کم چه زیاد در اکثر خانه ها وجود دارد. خیلی از خانم های خانه دار از حشرات خانگی میترسند، حتی خیلی ها از مورچه هم بدشان می آید. اما شما میتوانید با روشهای مختلفی این حشرات خانگی را از بین ببرید. از این حشرات میتوان به ساس تختخوابی، کک، مورچه، عنکبوت، مگس میوه و سوسک ها اشاره کرد. در این بخش روشهای از بین بردن حشرات خانگی در منزل را به شما آموزش می دهیم. شما اول از همه باید درزهای در و پنجره و چاه فاضلاب را ببندید تا حشرات از آنجا وارد منزل نشوند.

از بین بردن حشرات خانگی

روش‌هایی برای از بین بردن حشرات

حشرات چه در خانه های قدیمی و چه در اپارتمان وجود دارند. حتی اگر منزل تان تمیز باشد. روشهای از بین بردن حشرات را در این بخش از مجله پزشکی آسان طب مطالعه کرده  و سعی کنید همه آنها را با این ترفندها از بین ببرید.

1- از بین بردن مگس میوه

از بین بردن حشرات

مگس میوه عمر کوتاهی دارد، ولی ممکنست برای بچه‌ها خطرناک باشد. از بین بردن مگس میوه کار سختی نیست. برای اینکار باید برشی از یک موز رسیده را در جایی قرار دهید، خواهید دید که اگر در منزل مگس میوه داشته باشید سریع دور آن جمع می شود. از این طریق میتوانید آنها را با مگس کش یا حشره کش بکشید. برای از بین بردن حشرات مگس میوه، سعی کنید اطراف سطل زباله و ظرف میوه‌ را خوب تمیز کنید. همچنین باید ظرف آشغال را با آب داغ بشویید تا کوچک‌ترین اثری از میوه در آن نباشد و مگس ها را به دور خودش جمع نکند.

2- از بین بردن ساس رختخوابی

از بین بردن حشرات خانگی

ساس رختخوابی میتواند شما را نیش بزند. اگر صبح با علائمی مثل قرمزی و خارش بدن بیدار شدید، ممکنست ساس رختخوابی در خانه شما باشد. اولین توصیه ما اینست که رختخواب خود را از خانه بیرون برده و با جاروبرقی و حشره‌کش تمیز کنید. گاهی وقتها ساس در تمام خانه‌ شما پخش می شود. در این صورت می‌توانید از سازمان‌های مبارزه با حشرات کمک بخواهید. یا اینکه از حشره کش های قوی و اسپری استفاده کنید و شب کل خانه را پر از حشره کش کنید. برای خواب به خانه کسی دیگر بروید تا ساس ها در خانه بمیرند.

3- ازبین بردن سوسک‌ها

از بین بردن حشرات

برای از بین بردن سوسک ها اول از همه نظافت را کاملا رعایت کنید تا وسایلی مثل خرده‌های غذا یا نوشیدنی سوسک‌ها را زیاد نکند. جاهای دنجی که ممکنست سوسک ها آنجا بروند را پیدا کنید و همه‌جا را با آب گرم و صابون تمیز کنید تا گردوغبار از بین برود.

تمام مواد غذایی (حتی غذای حیوانات خانگی) را کاملا بسته‌بندی کنید و در سطل‌های زباله را محکم ببندید.

مرتب سطل زباله را با آمونیاک تمیز کنید.

سوسک‌ها مکان‌های تاریک و مرطوب را دوست دارند، بنابراین درهای فاضلاب را حتما محکم کنید.

جای‌ ظرف‌شویی، لوله‌ها و دست‌شویی را خشک کنید و پریزها را مسدود کنید.

پودرهای سوسک کش گزینه خوبی برای سوسک هاست. به شرطی که بچه ها در منزل نمانند.همچنین میتوانید در فاصلاب مایع سوسک کش ریخته و بعد دائم درب آن را درپوش بگذارید.

4- از بین بردن عنکبوت‌ها

از بین بردن حشرات خانگی

عنکبوت‌ها آفات اطراف‌شان را کنترل می‌کنند، حشرات در حال پرواز را به دام می‌اندازند و می‌خورند. اگرچه عنکبوت‌ها در ظاهر کم‌ضرر هستند اما درصورتی‌که باعث ترس یا اذیت شدن شما شدند میتوانید آنها را نابود کنید.

بهترین راه برای از بین بردن عنکبوت ها اینست که تارهایشان را از بین ببرید. برای این کار می‌توانید از جاروبرقی یا جاروی بلند که در انتهای آن پارچه‌ای بسته‌اید، استفاده کنید.

همچنین حشره کش هایی برای عنکبوت ها در بازار است که میتوانید آنها را خریداری کنید.

5- از بین بردن کک ها

از بین بردن حشرات

اگر حس کردید حشره‌ای روی بدن‌ شماست ولی دیده نمی شود ممکنست کک باشد. کک ها بیشتر از بدن گاو و گوسفند به بدن منتقل می شود. حتی اگر چوپانی از کنار شما عبور کند. برای پیدا کردن کک میتوانید یک ملافه‌ سفید روی فرش پهن کنید و دنبال کک بگردید. برای از بین بردن کک‌ها می‌توانید از روش‌های مختلفی مثل درمان‌های موضعی، اسپری، پودر و شامپو استفاده کنید. بهترین روش از بین بردن کک‌های موجود در خانه، سم‌پاشی آن است. در این صورت اعضای خانه برای ساعاتی در منزل نباشند، چون بوی سم خطرناک است.

6- از بین بردن مورچه‌ها

از بین بردن حشرات

اگر مسیر رفت‌ و آمد و لانه‌ی اصلی آنها را هم پیدا کنید، بعد از بستن آنها از راه دیگری می آیند. کشتن آنها هم بی فایده است. چون تعدادشان زیاد است. یک روش برای از بین بردن مورچه‌ها این است که مقداری قهوه دور تا دور پنجره‌ها، درها و مکان‌های حضور مورچه‌ها بریزید. همچنین میتوانید 1.5 پیمانه‌ فنجان شکر را در 1.5 پیمانه‌ فنجان آب گرم حل کنید و دو قاشق غذاخوری بوراکس (پودر سفیدرنگ طبیعی و معدنی) به آن اضافه کنید. مقداری پنبه را به محلول حاصل آغشته کنید و نزدیک مورچه‌ها قرار دهید. مورچه‌ها دور آن جمع شده و مقداری از آن را برای ملکه می‌برند. این ماده کشنده است و همه آنها را می کشد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره روشهای از بین بردن حشرات خانگی تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع :‌ https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا