کتاب میرا رمان مشهور کریستوفر فرانک نویسنده فرانسوی

کتاب میرا اثر کریستوفر فرانک روایت عجیب مرد جوانیست که در دنیایی سخت هولناک و شهری قیراندود و زشت به آدرس مربع 4-333-837 زندگی میکند. ساختمان ها در این فضا شیشه ای بوده تا هیچ کس نتواند خود را از دیگری پنهان نماید. ” ما یک خانه معمولی داریم با دیوارهای شفاف، تا چهار نفر ساکنان آن هیچ گاه نتوانند خود را از چشم دیگری پنهان کنند. به این ترتیب تنهایی مغلوب می شود، زیرا چنان که همه می دانند بدی در تنهایی خفته است”. کریستوفر فرانک در کتاب میرا با به تصویر کشیدن مقررات حیرت انگیز در این شهر مانند پرهیز از تنهایی ، عشق و رقابت، توجه خواننده را به نکته جالبی جلب می کند که چه بسا به آن مبتلا باشد. ژان لویی کورتیس در مقدمه ای برای کتاب میرا می نویسد: همین طور که من میرا را می خواندم و پیش می رفتم، هم در داستان و هم در نحوه بیان آن دقت می کردم و وقتی می دیدم که این جزئیات با معنی با چه قدرتی و با چه آهنگ حساب شده ای و با چه دانش و آگاهی استواری – که نزد نویسندگان جوان امروز نایاب است- در جای خود قرار داده شده اند، به یک لذت واقعی حرفه ای می رسیدم.

کتاب میرا

از متن کتاب میرا

در دشت به دنیا آمدم و غیر از آن چیزی نمی شناسم. برایم تعریف کرده اند که در حدود دو سالگی خودم را نزدیک پنجره کشاندم تا تماشا کنم. آن فضای ساخته شده از بتون سیاه که لایه ی ضخیمی از قیر آن را پوشانده بود، با آن روشنی های قرمزش که به دیوار می افتاد، ظاهرا در من اثر گذاشت. با این همه می گویند که من بدون هیچ واکنشی به آن نگاه کردم و بعد مثل یک خوابگرد از پنجره دور شدم. با چشم های بسته.

درباره نویسنده

کریستوفر فرانک نویسنده انگلیسی-فرانسوی، نمایشنامه نویس، کارگردان و رمان نویس در 5 دسامبر 1942 در فرانسه متولد شد و پس از پایان کار در تئاتر رویال کورت در لندن به عنوان عکاس و مترجم، در سال 1968 با انتشار کتاب میرا به معروفیت رسید. (وفات 20 نوامبر 1993)

مشخصات کتاب

Mortelle

میرا

نویسنده: کریستوفر فرانک

مترجم: لیلی گلستان

تعداد صفحات: 91 صفحه

انتشارات: بازتاب نگار

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا