کتاب رفته، اما نه از یاد نوشته فیلیپ مارگولین وکیل مدافع جنایی

کتاب رفته، اما نه از یاد درباره پیگیری پرونده ای جنایی در طول سال های درازی ست که توسط نانسی گوردون کارآگاه جنایی اداره پلیس هانترزپوینت با عزمی راسخ به حل کردن آن مشغول بود. قاتل در طی این سالها به ارتکاب جنایات هولناک خود مشغول بوده و تنها رد پای باقی مانده از او یک یادگاری بر تختخواب منزل مفقود شدگان بود. ” یک شاخه گل رز سیاه و یادداشتی در کنار آن با این مضمون: رفته، اما نه از یاد”. کتاب رفته، اما نه از یاد بر اساس جنایاتی واقعی که از میان پرونده های فیلیپ مارگولین که وکیل مدافعی زبردست است بیرون کشیده شده و توسط خود او نوشته شده است و رگبار حوادث و هراس حاصله از آن در این رمان به گونه ایست که خواننده به واقع قادر به لحظه ای زمین گذاشتن کتاب نیست. فیلیپ مارگولین با نثر جذاب و شیوه چیدمان حیرت انگیز وقایع به دنبال یکدیگر در کتاب رفته، اما نه از یاد توانسته با استادی از پس پیچیدگی های منطقی اتفاقات برآید و خواننده را در بهتی عجیب فرو برد. مجله پزشکی آسان طب خواندن این داستان جنایی را به آنان که در جستجوی هیجان واقعی در رمان هستند توصیه می کند.

کتاب رفته، اما نه از یاد

از متن کتاب رفته، اما نه از یاد

پس از پانزده دقیقه وقتی که باز هم از ویکی خبری نشد، راس به طرف تلفن رفت و به صمیمی ترین دوست ویکی که در نزدیکی آنها زندگی می کرد تلفن کرد. در آن لحظه بود که چشمش به گل رز سیاه و کاغذ یادداشت روی رختخواب تمیز و مرتب افتاد. یک شاخه گل رز سیاه در کنار کاغذ سفید یادداشت قرار گرفته بود و روی آن با دقت نوشته شده بود: رفته، اما نه از یاد.

درباره نویسنده

فیلیپ مارگولین، نویسنده کتاب رفته، اما نه از یاد وکیل مدافع جنایی در پورتلند در اورگان است که پرونده های بسیار مهمی را در این زمینه به عهده گرفته و دفاع از آنها را تا دیوان عالی قضایی کشور کشانده است. او در اورگان نخستین وکیل مدافعی بود که کتک خوردن زنها و رفتار خشونت آمیز با آنها را دلیل عمده اعمال غیر قانونی و ارتکاب جنایات زن ها دانسته و در دفاع از آنها در دادگاه توجه همگان را به این اصل جلب کرده است.

مشخصات کتاب

Gone but not forgotten

رفته، اما نه از یاد

نویسنده: فیلیپ مارگولین

مترجم: منیژه شیخ جوادی (بهزاد)

تعداد صفحات: 411 صفحه

انتشارات: نشر پیکان

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا