مدیریت فروش موفق با 10 ترفند طلایی

مدیریت فروش موفق یکی از مباحث مهم برای پیشرفت در زمینه فروش است. مدیریت فروش یک شرکت، ستون اصلی آن شرکت است و میتواند موجب شکست یا موفقیت شرکت در کوتاه مدت و بلند مدت شود. شما میتوانید با مطالعه بیشتر در این زمینه اطلاعاتی بدست آورده و به موفقیت دست یابید. در این بخش 10 ترفند مهم برای موفقیت در مدیریت فروش را تقدیم تان می کنیم. سعی کنید در کنار صبر، تلاش زیادی هم بکنید تا به هدف تان دست یابید. یکی از مهمترین اصول برای یک مدیریت فروش موفق ایجاد رقابت بین اعضای گروه است. شما حتی میتوانید برای افرادی که فروش بیشتر داشته و موفق ترند جایزه تعیین کنید تا بقیه افراد هم تشویق شوند.

مدیریت فروش موفق
روشهای رسیدن به مدیریت فروش موفق

مدیریت فروش موفق

اگر بتوانید مدیر فروش توانمندی در شرکت باشید، هم به پیشرفت و افزایش درآمد شرکت کمک کرده اید و هم خودتان. پیشنهاد می کنیم این بخش از سایت آسان طب را به دقت مطالعه کرده و در زمینه کاری خود استفاده کنید.

موفقیت در مدیریت فروش

1- ایجاد رقابت بین اعضای گروه

یک مدیر فروش میتواند با ایجاد رقابت عملکرد گروه فروش را افزایش دهد. یک هدف روشن برای خود و بقیه کارمندان تعریف کنید و از کارمندان مسئول فروش بخواهید در زمینه آن رقابت کنند. حس رقابت باعث می شود افراد بیشتر تلاش کنند و در نتیجه آمار فروشتان بالا رود. احتمالا بیشتر افراد در گروه فروش شما رقابت را دوست دارند. از رجزخوانی‌ها و شوخی‌های دوستانه در حد کفایت برای جذابتر کردن آن استفاده کنید. محیط کاری نه باید خیلی خودمانی باشد و نه خیلی خشک.

2- انتخاب افراد مناسب برای فروش

برای مدیریت فروش موفق باید افراد مناسبی را برای فروش انتخاب کنید. این کار مدیریت فروش شما را هم آسان تر می کند. استخدام کسانی که مناسب فروش نیستند، می‌تواند هزینه بر بوده و تأثیرات منفی در کل گروه فروش داشته باشد. برای استخدام فرد مناسب شما باید رزومه کاری آنها را بررسی و یک مصاحبه شغلی مناسب از آنها به عمل آورید و بعد با هم مقایسه شان کنید.

مدیریت فروش
روشهای رسیدن به مدیریت فروش موفق

3- صبور باشید

برای رسیدن به موفقیت باید صبور باشید. صبور بودن با بی خیالی فرق دارد. نه اینکه گوشه ای بنشینید و صبر کنید تا موفق شوید. منظور ما اینست که همه تلاش تان را بکنید، اما توقع نداشته باشید در روز اول به موفقیت برسید. هر موفقیتی نیاز به زمان و تلاش دارد.

4- نفر به نفر راهنمایی کنید

پیشنهاد ما برای موفقیت در مدیریت فروش این است که زمان خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که بتوانید نفر به نفر گروهتان را هدایت کرده و آموزش دهید. درست است که این کار زمان بر است اما فواید زیادی دارد. راهنمایی‌های منظم و با قاعده، باعث افزایش راندمان گروه فروش شرکت شما خواهد شد.

موفقیت در مدیریت فروش
روشهای رسیدن به مدیریت فروش موفق

5- از یادگیری منسجم حمایت کنید

استفاده از روش‌های آموزشی صحیح می‌تواند عملکرد متوسط گروه شما و در نتیجه در آمد را افزایش دهد. آموزش هدفمند و به روز کارکنان به شما در زمینه موفقیت کمک خیلی زیادی می کند. هم خودتان اطلاعاتتان را بالا ببرید و به آنها آموزش بدهید و هم از خودشان بخواهید که مطالعه بیشتری داشته باشند.

6- راندمان کاری را افزایش دهید

سعی کنید راندمان کاری را بالا ببرید. اگر شما نسبت به عملکرد گروهتان حساسیت بیش از حد داشته باشید و ایرادات زیادی بگیرید، موجب کلافگی و سردرگمی همکارانتان خواهید شد و نتیجه‌ای جز کاهش راندمان کاری آنان نخواهد داشت. گروه فروشتان را با ابزار و تکنولوژی‌های لازم تجهیز کنید، اما سعی نکنید گزینه‌های زیادی را برای کارهای روزانه‌شان اختیار آنان بگذارید. تیم‌های فروش در صورتی بهترین عملکردشان را به نمایش می‌گذارند که دقیقا بدانند چه روندی را برای فروش باید طی کنند و البته ابزار لازم را نیز در اختیار داشته باشند.

مدیریت فروش
روشهای رسیدن به مدیریت فروش موفق

7- ایجاد فضای مناسب در محل کار

فضای مناسبی که موجب افزایش اعتماد به نفس و انگیزه کارمندان فروش شود و همچنین برای آنها استرس زا نباشد مساله بسیار مهمی برای موفقیت در مدیریت فروش است. این فضا چه از نظر ظاهری و فیزیکی و چه از نظر روانشناختی و اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال برای مثبت شدن فضای روانشناختی می‌توانید از افراد گروه، برای موفقیت‌ها و دستاوردهایشان طی مراسمی تجلیل کنید یا برای موفقیت شان در زمینه های مختلف جایزه تعیین کنید.

8- شناسایی تفاوت‌ها در تیم

گروه فروش شما مجموعه‌ای از انسان‌ها با ویژگی‌های شخصیتی گوناگون هستند و نباید با همه افراد به یک صورت رفتار کرد. یک مدیر فروش موفق باید صفات گوناگون افراد در گروه را شناسایی کرده و با توجه به آن استراتژی مدیریتی خود را در این قالب ارائه دهد. این نکته را فراموش نکنید که همه نمی‌توانند به روش شما در فروش موفق شوند. بنابراین، با پذیرش این موضوع تمرکز خودرا بر روی نتایج بگذارید و روی روش‌های فروش هر شخص خیلی حساس نباشید.

مدیریت فروش موفق
روشهای رسیدن به مدیریت فروش موفق

9- افزایش اعتماد به نفس گروه

شما باید انگیزه و اعتماد به نفس افراد را بالا ببرید. در کنار اینکه معایب آنها را می گویید تا آن را اصلاح کنند، ویژگی های مثبت شان را هم بگویید تا انگیزه شان را از دست ندهند. فروشنده ها و کارکنان ناامید و بی انگیزه هر گز نمیتوانند به موفقیت دست یابند.

  • پرانرژی بودن: داشتن نگرش مثبت و متعالی که می‌تواند به صورت مسری به دیگران منتقل شود
  • قدردان بودن: قدردانی از تلاش‌ها خستگی ناپذیر افراد گروه و تجلیل شایسته از آنان
  • آینده نگری: اهمیت دادن به موفقیت‌های تیمی به جای موفقیت‌های فردی
  • پاسخگویی: مسئولیت پذیری راجع به اتفاقات گوناگون حتی اگر عواقب ناخوشایندی داشته باشد
  • صداقت: صداقت همیشگی در برابر همکاران و مشتریان
  • همه اینها به موفقیت گروه شما کمک زیادی می کند.

10- تبلیغات خوب برای فروش

تبلیغات یکی از شروط اصلی برای فروش زیاد است. تا زمانی که کسی شما را نشناسد و به قیمت و کیفیت محصولات تان یقین نداشته باشد از شما خریدی نمی کنید. پس سعی کنید به اندازه کافی از تبلیغات استفاده کنید.

مدیریت فروش
روشهای رسیدن به مدیریت فروش موفق

هفت قانون فروش موفق

قانون ۱: تشخیص مشتریان واقعی

قانون ۲: ایجاد صمیمیت و اعتماد

قانون ۳: تشخیص دقیق نیازها

قانون ۴: ارائه متقاعد‌کننده

قانون ۵: پاسخ‌گویی مؤثر به اعتراضات

قانون ۶: قطعی‌کردن فروش

قانون ۷: تکرار فروش و جذب مشتریان توصیه‌شده

12 ویژگی یک مدیر فروش موفق

1- وجدان کاری داشتن

2- داشتن ادبو رعایت احترام

3- ابتکارو خلاقیت و نوآوری

4- گوش دادن به حرف مشتری و کارکنان

5- ایستادگی، مقاومت و تلاش

6- پذیرنده کلام مربی

7- خوش‌بین بودن

8- زیرک بودن

9- اشتیاق داشتن

10- سؤال پرسیدن

11- مستقل بودن

12- مدیریت زمان و برنامه ریزی

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره روشهای موفقیت در مدیریت فروش تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا