Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
20 خوراکی که باعث کاهش میل جنسی می شود – مجله آسان طب

20 خوراکی که باعث کاهش میل جنسی می شود

خیلی از افراد دارای میل جنسی بیش از حدی هستند و نمی توانند راهی برای پاسخ به این نیاز پیدا کنند. این افراد می توانند با تغذیه مناسب میل جنسی شان را کاهش دهند. در این بخش 12 خوراکی موثر بر کاهش میل جنسی را به شما معرفی می کنیم. اگر میل جنسی بالایی دارید حتما از این خوراکی ها استفاده کنید تا نیازتان کاهش یابد. و برعکس اگر میل جنسی تان کم است سعی کنید مصرف خوراکی های زیر را کم کنید تا میل تان بیش از این کم نشود.

راههای کاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی

مصرف مرتب برخی خوراکی های گیاهی و طبیعی بر کاهش میل جنسی تاثیر گذار است. مثل 12 خوراکی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب به شما معرفی می کنیم. دقت کنید که اگر میل جنسی تان کم است نباید از این خوراکی ها مصرف کنید.

کاهش میل جنسی

1- شیرین بیان

شیرین بیان برای درمان زخم معده مفید است. همچنین از آن در پزشکی، داروسازی و صنایع بهداشتی و غذایی استفاده می شود. عصاره شیرین بیان دارای ترکیب گلیسیریزین، اسید گلیسریزیک و نمک های پتاسیم و کلسیم است. اسیدگلیسریزیک و گلیسیریزین روی میزان تستوسترون و کورتیزول اثر منفی می گذارد و  میتواند باعث ناتوانی جنسی و کاهش میل جنسی شود.

2- نعنا

گیاه نعناع خاصیت هضم کنندگی، ضدعفونی کننده  مقوی و محرک دارد. همچنین عطر آن برای غذاها و نوشیدنی ها عالیست. ولی باید بدانید که نعناع باعث کاهش میل جنسی می شود. طبق اطلاعات بدست آمده جوهر نعنا خشک موجود در قرص نعنا سطح تستوسترون را کاهش می دهد و تحریک جنسی را به تاخیر می اندازد.

3- گنه گنه

گنه گنه به نوشیدنی های گازدار و نیروزا اضافه می شود و عامل مزه تلخ این نوشیدنی هاست. ولی این اسانس میزان تستوسترون را کم کرده و موجب کاهش میل جنسی می شود.

4- شکر

جالب است بدانید که غذاهای شیرین موجب افزایش ناگهانی قند خون و کاهش تستوسترون می شوند که بر روی میل جنسی تاثیر منفی می گذارد. پس کسانیکه میل جنسی کمی دارند باید مصرف غذاهای شیرین را به شدت کاهش دهند.

کاهش میل جنسی

5- غذاهای سرخ شده

به گزارش مجله پزشکی آسان طب، چربی های هیدروژنه بر هورمون ها اثر گذاشته و موجب کاهش سطح تستوسترون می شوند. یکی از علل نقص در ساختمان اسپرم همین غذاهای سرخ شده است. اسیدهای ترانس، گردش خون را کند کرده و از نعوظ مردان جلوگیری می کنند. در زنان هم موجب کاهش میل جنسی و تحریک پذیری خواهد شد.

6- کلم و پنیر

طبق بررسیهای بدست آمده، کلم غنی از فیبر بوده و باعث تحریک داستگاه گوارش و نفخ می شود. از سوی دیگر کلم پخته بویی متصاعد می کند که خود کاهش دهنده میل جنسی است. پنیر هم حاوی هورمون هایی به نام زنوسترون است که بر میل جنسی اثر منفی می گذارد.

7- قهوه

مصرف قهوه در کنار اینکه شادی زاست، باعث افزایش هورمون های استرس زا مانند کورتیزول می شود که کاهش دهنده میل جنسی است. پس کسانیکه میل جنسی کمی دارند نباید زیاد قهوه بخورند و برعکس کسانی که نیاز بیش از حدی دارند مصرف قهوه را فراموش نکنند.

8- سبوس

افزایش مصرف سبوس موجب افزایش حجم مدفوع و پیشگیری از یبوست می شود. ولی فیتوستروژن زیادی تولید می کند که بر کاهش میل جنسی تاثیر گذار است. همچنین مصرف بیش از حد آن موجب ریزش مو در مردان خواهد شد.

کاهش میل جنسی

9- نوشابه های گاز دار

نوشابه های گازدار قند خون را افزایش می دهد و باعث دیابت می گردد. یکی دیگر از عوارض مصرف نوشابه های گازدار کاهش میل جنسی است.

10- الکل

الکل خواب آور بوده و مانع تولید تستسترون می شود. تستسترون افزایش دهنده میل جنسی است. در نتیجه مصرف الکل بر روی میل جنسی اثر منفی می گذارد.

11- سویا و گوشت

سویا بیشتر از بسیاری گیاهان پروتئین دارد، ولی مصرف زیاد آن تعداد اسپرم را پایین می آورد. سویا سطح هورمون تستسترون را در بدن کاهش می‌دهد و تعداد اسپرم را هم کاهش می دهد که در برخی موارد حتی موجب ناباروری می شود.

مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز هم می‌تواند تحریک‌پذیری جنسی را برای آقایان دشوار کند. پس بیشتر از چند تکه گوشت خورشی یا یک برش باریک گوشت در روز مصرف نکنید.

12- میگو

هگزیل ریسورسینول موجب اختلال در غدد درون ریز می شود. این ماده در میگو برای جلوگیری از تغییر رنگ اعمال میشود. سایر غذاهای دریایی با میزان آفت کش بالا، تیلاپیلا و ماهی قزل آلای پرورشی هستند. این آفت کش ها بر میل جنسی افراد تاثیر می گذارند.

راههای کاهش میل جنسی

13- بستنی

بستنی از محتوای قند و کالری خالی بالا برخوردار است و از این رو، انتخابی نامناسب برای سلامت بدن انسان محسوب می شود. در صورت مصرف زیاد، بستنی ممکن است به افزایش خستگی و شکل گیری میگرن منجر شود.

14- ماری جوانا

بسیاری از مردم با اضافه کردن مواد مخدر مانند ماری جوانا به مواد غذایی، به ویژه محصولات پخته شده(چه از  دودش و چه خوراکی)، باعث کاهش سطح تستوسترون بدنشان تا 24 ساعت می شوند.

15- شکلات

شکلات در کنار خاصیت شادی آوری، باعث کرختی و سستی افراد می شود. این ویژگی میل جنسی شما را کم می کند.

16- دانه کتان

دانه های کتان از میزان کافی چربی برای غلبه بر اثر تستوسترون پایین برخوردار نیستند، زیرا آنها حاوی ترکیباتی به نام لیگنان هستند که به تقلید استروژن در بدن می پردازند. اگر دانه های کتان منبع اصلی تامین اسیدهای چرب امگا-3 شما محسوب می شوند و مردی با سطوح پایین تستوسترون هستید، ممکن است زمان استفاده از مکمل های امگا-3 فرا رسیده باشد.

17- مارچوبه

یکی از خوراکیهایی که باعث کاهش میل جنسی می شود مارچوبه است. مارچوبه بوی بسیار بدی در دستگاه تناسلی ایجاد کند که خود باعث کاهش میل جنسی می شود.

18- توت فرنگی و توت ها

میوه هایی که با پوست خوراکی تولید می شوند، به خصوص انواع توت ها در میان سایر میوه ها بالاترین سطح از آفت کش ها را دارند. آفت کش های موجود در پوست این میوه ها هم قاتل استروژن هستند.

19- حبوبات و لوبیاها

حبوبات فعالیت استروژنی دارند. به عنوان مثال، لوبیای لیما سرشار از ترکیبی به نام فیتواستروژنیک فیبر اینوزیتول و لیگنان ها است که سبب کاهش میزان تستوسترون  و در نهایت میل جنسی می شود.

20- غلات کامل

 غلات کامل برای دستگاه گوارش است، ولی متاسفانه بر سطوح تستوسترون تاثیر منفی می گذارد. آنها حاوی گلوتن هستند که می تواند سطوح پرولاکتین را افزایش داده و سطوح تستوسترون را کاهش دهد. رژیم غذایی سرشار از فیبر سبب کاهش سطوح تستوسترون و کاهش میل جنسی خواهد شد.

نکته :

+ یک مورد جالب که میل جنسی آقایان را کم می کند اشک ریختن خانم هاست. بوییدن اشک واقعی، فعالیت بخش‌هایی از مغز که به تحریک جنسی مربوطند را کاهش می دهد.

+ همچنین طبق اطلاعات بدست آمده کسانیکه به آلرژیک درمان ‌نشده دچار هستند و همیشه در معرض عود کردن علایم آلرژیک قرار دارند، از سردی جنسی رنج می‌برند.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره خوراکیهای موثر در کاهش میل جنسی تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫3.9/5 ‏‫(9 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫5 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52