کوتاهی مو بر اساس فرم های مختلف صورت

همه ما می دانیم انتخاب بهترین مدل برای کوتاهی مو تا چه اندازه در زیبایی ما نقش داشته و می تواند چهره ما را جذاب تر و شاداب تر نشان دهد اما اغلب برای انتخاب بهترین مدل مو دچار سردرگمی می شویم. یک روش اصولی برای حل این مشکل وجود دارد که به ما در انتخاب متناسب ترین مدل مو با چهره طبیعی مان کمک می کند و آن شیوه هماهنگ سازی کوتاهی مو با فرم هندسی صورت است.کوتاهی مو

7 نوع فرم چهره در کوتاهی مو

برای یک کوپ کار یا پیرایشگر تشخیص فرم هندسی صورت ضروریست و باید بداند که 7 نوع فرم هندسی چهره وجود دارد تا در انجام صحیح پیرایش مو که مکمل تکنیک متعادل سازی چهره است موفق باشد.

  1. بیضی
  2. گرد
  3. مستطیل
  4. مربع
  5. قلب 
  6. لوزی
  7. گلابی 

فرم بیضی صورت

صورت بیضی یا تخم مرغی شکل فرم ایده آل چهره است و در کوتاهی مو برای چنین صورتی باید صورت را به همان حالت و فرم نگه داشت. صورت بیضی شکل پایه و اساس پیرایش و آرایش انواع چهره هاست و در کوتاهی مو نیز باید تمامی چهره ها به فرم بیضی نزدیک شود. تقریبا تمامی مدل های کوپ با این فرم چهره هماهنگ است. پس از کوتاهی مو برای ایجاد فرم نهایی از کمی ژل استفاده کرده و جلوی موها را به سمت داخل در کنار چانه براشینگ کنید.

 فرم گرد چهره

کوتاهی مو

برای کوتاهی مو در این فرم از صورت، باید صورت را بلند تر و کشیده تر نشان دهیم. برای کوتاهی مو در چنین چهره هایی باید از مدلهایی که دارای چتری کج یا نامتقارن هستند استفاده کرد و با فرم دادن و پوشاندن کمی از گونه ها و گوشه خارجی فک و گوشها با مدل کوتاهی مو، از گردی صورت بکاهیم.

فرم مستطیل 

در قسمت پیشانی، از مدل کوتاهی مو که دارای چتری بلند و پر است استفاده کنید. از مدلهایی با فرق وسط پرهیز کرده و از فرق کج استفاده کنید. اطراف گوشها و صورت را یکنواخت و بلند کوپ نکنید و برای بهترین کوتاهی مو از مدل های شلوغ که بلندی قد آن تا گردن است استفاده کنید.

فرم مربع صورت در کوتاهی مو

مدل مربع مانند مدل گرد است. مدلهایی با قد متوسط برای کوپ مو در این فرم چهره مناسب تر از موهای کوتاه است. بلند و پر بودن مو در ناحیه گونه و شقیقه ها نیز به کم شدن زاویه صورت کمک می کند. برای انتخاب بهترین مدل کوتاهی مو از مدل هایی نامتقارن یا متمایل به یک سو استفاده کنید تا چهره کشیده تر به نظر برسد. همچنین توصیه می شود از مدل های تند و تیز برای آرایش موهای چنین چهره هایی استفاده شود. پس از آن از واکس مو برای فرم نهایی استفاده کنید.

فرم قلب صورت

کوتاهی مو

بهتر است در کوپ مو برای این چهره ها قد مو را متوسط یا بلند نگاه دارید. هیچوقت از مدل های خیلی کوتاه برای اینگونه صورت ها استفاده نکنید. مدلهای نامتقارن با فرق کج برای کوتاهی مو در این چهره ها به عریض تر شدن فک و زیباتر شدن صورت کمک می کند. در نهایت برای ایجاد فرم نهایی از موس استفاده کرده و براشینگ کنید.

فرم لوزی چهره

کوپ مو برای اینگونه چهره ها مدلی است که از پهنای صورت در نواحی گونه ها کم کرده و باعث پرتر دیده شدن پیشانی و چانه شود. آوردن مقداری مو در نواحی گونه ها باعث بهتر دیده شدن چنین صورت هایی شده و به این ترتیب چهره شبیه به فرم بیضی می شود.

فرم گلابی چهره در کوتاهی مو

برای کوتاهی مو در چنین چهره هایی باید مدل هایی انتخاب کرد که پیشانی و شقیقه ها را پهن تر نشان دهد. موها در نواحی اطراف صورت باید بلند و پر به نظر برسند تا صورت کشیده تر جلوه کند.

رفع عیوب ظاهری چهره توسط کوپ

کوتاهی مو و فرم دادن به حالت موها، قبل از هر چیز برای بهتر نشان دادن نقاط مثبت چهره و در عین حال پوشاندن نقات ضعف آن است. بنابراین در کوتاهی مو باید به فکر زیباتر کردن چهره وجذاب نشان دادن صورت بود و از تبعیت غیر اصولی از مد که ممکن است در بعضی از چهره ها باعث تاثیر منفی شود خودداری نمود. در ادامه به شرح یک به یک اشکالات چهره پرداخته و روش های صحیح کوتاهی مو را برای پوشاندن چنین اشکالاتی مرور می کنیم.

√ چشم های نزدیک به همکوتاهی مو

اینگونه چشم ها معمولا در صورت های مستطیل شکل دیده می شوند. در این گونه صورت ها باید مدل موهای بلند برای کوتاهی مو استفاده شده و پس از آن برای براشینگ موها باید نوک موها به سمت بیرون و بالا فرم بگیرند.

√ چشم های دور از هم

این نوع چشم ها در صورت های مربع و گرد بیشتر دیده می شوند. با فرم دادن به مو در بالای سر و کج نمودن چتری در یک طرف پیشانی بعد از کوتاه کردن مو می تواند فاصله چشم ها را کمتر نشان داد.

√ چانه برجسته

در چنین صورت هایی برای کوتاه کردن مو ، باید اندازه موها پایین تر یا بالاتر از خط چانه باشد. بهتر است از مدل های صاف در دو طرف فک استفاده شده و پیشانی را با یک چتری مناسب بپوشانیم.

√ چانه کوچک و چتری موج دار

برای کوتاهی مو در چنین صورتی باید از مدل های بلند و صاف اجتناب کنید. بهتر است موها در ناحیه پشت گردن نگاه داشته شوند. و یک چتری موج دار بهترین مدل چتری برای این چهره است.

√ گردن بلند

در این حالت برای کوتاهی مو باید موها را در پشت گردن بلند و پر نگه داشت و به سمت داخل براشینگ نمود.

√ گردن کوتاه و کوتاهی موی پشت گردن

کوتاهی مو

براشینگ به سمت بالا در چنین چهره هایی باعث بلندتر نشان دادن گردن خواهد شد. پس از مدل هایی برای کوپ مو در چنین حالتی استفاده کنید که پشت گردن خالی شود.

√ پیشانی کوتاه 

از مدل هایی که دارای چتری هستند برای کوپ مو در چنین حالاتی استفاده نکنید. موها را عقب برده و نگذارید در محدوده پیشانی پخش شوند.

وسایل کار در کوتاهی مو

پیش بند کار، روپوش مشتری، آبپاش مخصوص، قیچی مخصوص کوتاهی مو، قیچی دندانه دار، کلیپس، حوله، شانه مخصوص و… از لوازم اصلی کوپ هستند. دقت کنید هر وسیله ای که به طور مستقیم در تماس با پوست و موهای مشتری قرار می گیرند باید پس از استفاده ضدعفونی شده و در جای مخصوص خود برای استفاده مجدد قرار گیرند. قبل از انجام کوتاه کردن مو، سر را در سرشور شسته و نرم کننده می زنیم. موهای متقاضی در حین کوتاهی مو نباید خشک و گره دار بوده و در شانه زدن مشکل داشته باشند. سپس موها را تقسیم بندی کرده و کوتاهی مو را شروع می کنیم.

مهمترین نکته در کوپ مو این است که پیرایش مو ها طبق اصول کلاسیک انجام شود و فقط در چنین چهارچوبی، به خرج دادن خلاقیت می تواند زیبایی آفرین باشد. در غیر این صورت این امکان وجود دارد که نتیجه نهایی با فرم طبیعی چهره شخص بی تناسب بوده و اشکالات ظاهری صورت او را پررنگ تر نشان دهد. بنابراین مجله پزشکی آسان طب توصیه می کند که دوره های مبتدی و تخصصی پیرایش را طبق اصول آرایشی در مراکز مجاز فنی حرفه ای آموزش دیده و سپس اقدام به انجام آن نمایید.  

منبع: https://mag.asanteb.com

‫1/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا