آرایش عروس و رازهای زیبایی عروس خانم ها

آرایش عروس یکی از لاین های تخصصی در هر سالن آرایشی بوده و متخصصین این رشته باید تسلط کامل به انواع سبک های آرایشی صورت و مو را دارا باشند. همچنین به تکنیک متعادل سازی چهره، کانتورینگ و هایلایتینگ و مدهای جدید آرایشی وارد بوده و شیوه های به روز و استاندارد میکاپ و شینیون را آموزش دیده باشند. البته امروزه در سالن های مدرن آرایشی هر لاین از آرایش عروس توسط متخصص جداگانه ای انجام شده و این کار با همکاری یک تیم آرایشی انجام خواهد پذیرفت.آرایش عروس

بخش های مهم آرایش عروس

آرایش عروس شامل آماده سازی پوست صورت ( لایه برداری و ویتامینه پوست )، آرایش صورت، فرم دادن به موها و شینیون، زیبایی ناخن ها و نصب تاج و تور است. در بسیاری از سالن ها از دو روز قبل از موعد مقرر، آماده سازی پوست صورت شروع شده و برای روز جشن آماده می شود. یک روز قبل ناخن های عروس مرتب شده و در صورت لزوم کاشت ناخن انجام شده و طراحی ناخن عروس به صورت حرفه ای انجام می پذیرد. در روز جشن برای شروع آرایش عروس ماساژ پوست انجام شده و زیرسازی آرایش به شکلی حرفه ای و تخصصی که قابلیت دوام آن حداقل 12 ساعت است توسط میکاپ آرتیست انجام می شود. مرحله بعدی میکاپ عروس است که در حدود یک ساعت طول کشیده و عروس خانم به تیم آرایش موها تحویل داده می شود. در این قسمت پس از آماده سازی موها که شامل براشینگ، اتوی مو و فرم دادن به موهاست که توسط دستیار انجام میشود، شینیون کار به زیباترین حالت ممکن موها را جمع کرده و مدل خواهد داد. در انتها تاج و تور روی موها فیکس شده و کار به پایان می رسد.

آماده سازی پوست صورت

آرایش عروس

گفتیم که از 2 روز قبل پوست عروس خانم باید برای میکاپ آماده شود که خود شامل لایه برداری و ویتامینه پوست صورت است. آسان طب به آرایشگران توصیه می کند که برای این امر از ملایم ترین ماسک های لایه بردار پوست استفاده نمایند و از هرگونه لایه برداری عمقی و خشن بپرهیزند. یک لایه بردار بسیار سبک و ویتامینه ملایم پس از آن کفایت می کند. به یاد داشته باشید که پیش رفتن مراحل آرایشی در نهایت ریلکسی و آرامش امریست بسیار مهم که لازم است توسط تیم آرایشی اجرا شود.

مرتب کردن ناخن ها

برای مرتب کردن ناخن ها جهت آماده سازی آرایش عروس، می توان یک مانیکور و پدیکور تخصصی انجام داده و از لاک های سفید و نقره ای جهت طراحی ناخن استفاده کرد. اما بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند که از روش کاشت ناخن استفاده نمایند که بهترین پیشنهاد می تواند کاشت ناخن پودری باشد و پس از آن استفاده از لاک جلیش سفید و نقره ای. ناخن کار باید با نهایت دقت و حوصله و همچنین با سرعت عملی بالا این کار را انجام دهد.

زیرسازی آرایش عروس

معمولا عروس خانم ها در روز ازدواج باید در ساعات اولیه صبح در سالن آرایش حضور داشته باشند. در مدتی کوتاه پس از حضور او در سالن، باید پوست صورت یک ماساژ قبل از میکاپ با استفاده از روغن های مخصوص گرفته و برای مرحله زیرسازی آرایش آماده شود. سپس از یک مرطوب کننده عالی استفاده کرده و پس از چند دقیقه بقایای آن را با یک قطعه دستمال کاغذی بگیرید. پس از استفاده از لیکوئید و پن استیک، باید به متعادل سازی چهره پرداخت و در انتها از پودر فیکس بی رنگ به شکل آزاد استفاده کرد.

بهترین پیشنهاد برای آرایش عروس

آرایش عروس

معمولا عروس خانم ها از چند ماه قبل در مورد سبک آرایشی خود در روز جشن تحقیق کرده و با مراجعه به سالن آرایش دلخواه خود و مشورت با آرایشگر به نتیجه نهایی درباره انتخاب مدل می رسند. از طرفی می دانیم که انواع سبک های آرایشی در رشته میکاپ وجود داشته و میکاپ آرتیست با تسلط کامل به تمامی این سبک ها و مدل ها باید بهترین انتخاب را برای آرایش عروس به او پیشنهاد بدهد. با توجه به شرایط ویژه و مهم در این روز استثنایی در زندگی خانم ها، بهترین سبک برای عروس خانم، سبک لایت و اروپایی است که به شیوه ای مدرن و در عین حال ساده و بی همتا انجام می شود.

شینیون عروس یا آرایش مو

پس از اتمام آرایش عروس و تکمیل همه جانبه میکاپ نوبت به آرایش مو یا همان شینیون می رسد که باید به بهترین و زیباترین نحو ممکن انجام شود. قبل از هر چیز موها را که قبلا شسته و خشک شده، براشینگ می کنیم و در صورت لزوم از اتوی مو استفاده می کنیم مگر اینکه مدل شینیون ما نیاز به انواع فر کننده ها داشته باشد. در این صورت از انواع ویو کننده های مو استفاده می نماییم. در سالهایی نه چندان دور برای ایجاد فرم پذیری در موها لازم بود پس از آغشته کردن موها به مواد حالت دهنده، آن را با بیگودی بپیچیم و زیر حرارت سشوار کلاهی به موها فرم دهیم اما خوشبختانه امروزه نیازی به چنین مقدماتی نیست. پس از انجام براشینگ، برای ایجاد فرم پذیری در موها استفاده از موس و یا انواع چسب مو و… توصیه می شود که وجود آنها در لوازم کار شینیون کار ضروریست. برای شینیون عروس راهکار های بسیاری وجود دارد. مدل های باز و بسته، مدل های باز و موج دار، مدل های کاملا بسته و کلاسیک و… برای انجام هر یک از این شینیون ها بهتر است از یک دستیار که وظیفه آماده سازی قبلی و در اختیار قرار دادن لوازم را به شینیون کار بر عهده دارد کمک بگیریم. پس از انجام کار مرحله نهایی استفاده از اسپری فیکس کننده موهاست که در مقدار ملایم به طوری که از ایجاد درخشش غیر طبیعی اجتناب شود، از فاصله 20 سانتی اسپری می کنیم.

نصب تاج و تور در آرایش عروس

معمولا در هر دوره ای مدل خاصی از تاج و یا تور عروس مد می شود و یک عروس کار باید با توجه به آخرین مدل های روز به چنین تزئیناتی دست بزند. تاج های کلاسیک، تاج های ژله ای، پاپیون، تورهای متنوع و… از تزئینات مکمل هر شینیون در آرایش عروس می باشد. تاج یا پاپیون و… توسط سنجاق های معمولی و یا دو شاخ های مخصوص شینیون در لا به لای موها فیکس شده و در نهایت تور عروس را در پشت سر نصب می کنیم.

سخن نهایی با آرایشگران عزیز این است که بهتر است جهت آرایش عروس از سبک های لایت و مدل موهای ساده و شیک استفاده کنید تا در هرچه نمایان تر کردن زیبایی طبیعی صورت عروس خانم ها موفق باشید و نتیجه بسیار مطلوبی از انتخاب این شیوه ها به دست بیاورید.

منبع: https://mag.asanteb.com    

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا