فرم دهنده مو و بررسی 9 محصول حالت دهنده

امروزه انواع و اقسام محصولات فرم دهنده مو برای ایجاد حالت دلخواه در موهای ما در دسترس وجود دارد که برای استفاده روزانه می توانیم مورد استفاده قرار دهیم. اما بهترین محصول از میان انواع فرم دهنده مو کدام است که هم حالت دلخواه را در موهای ما ایجاد کند و هم جهت حفظ سلامت و زیبایی موهای ما موثر باشد؟ در این مقاله به بررسی انواع محصولات فرم دهنده مو می پردازیم.

فرم دهنده مو

وظیفه محصولات فرم دهنده مو

وظیفه این محصولات، ایجاد بهترین و زیباترین حالت برای موهای ماست به طوری که اشکالات ظاهری مو از قبیل کم حجم بودن، وزی موها در حالت طبیعی، بی حالت و آویزان بودن مو و… را از بین برده و در یک حالت دلپذیر تا اواخر روز پایدار بماند. از طرفی به یاد داشته باشید محصولات فرم دهنده موها را تنها در ناحیه ساقه موها استفاده کرده و از زدن آنها به ریشه موها خودداری نمایید چرا که می توانند باعث ریزش مو شود.

بهترین محصولات فرم دهنده مو شامل موارد زیر می باشد:

  1. ژل مو اولین محصول مدرن دنیا
  2. محصولات فرم دهنده مو با چربی بالا
  3. واکس مو مخصوص موهای فر
  4. روغن نارگیل بهترین محصول
  5. روغن بادام و افزایش رشد مو
  6. کتیرا و پیشگیری از شوره سر
  7. محلول دو فاز جهت درخشندگی مو
  8. سرم کریستال استفاده در ساقه مو
  9. انواع گیاهی و طبیعی کرم مو

1. ژل مو اولین محصول مدرن دنیا

ژل مو اولین محصول مدرن در دنیا بود که برای مدتی طولانی یکی از بهترین محصولات فرم دهنده مو به شمار می آمد. این محصول در انواع حالت های سافت (نرم)، هارد (سخت)، وت لوک (ظاهر خیس) و… وجود دارد که می تواند برای استفاده روزانه به موها فرم داده و ساعات طولانی موها را به شکلی دلخواه نگاه دارد. این نوع محصول این قابلیت را دارد که جنس طبیعی موها را درخشان و پرحجم نشان داده و بیشتر مناسب افرادی است که دارای موهایی پر پشت با تارهایی ضخیم هستند.

2. محصولات فرم دهنده مو با چربی بالا

فرم دهنده مو

به طور کلی این محصولات چرب برای تقویت تمامی انواع موها مناسب بوده و بهترین محصولات فرم دهنده مو برای موهای فر و وزدار هستند. افرادی که دارای موهای صاف و کم حجم می باشند بعد از استفاده از این محصولات جهت تقویت و رفع خشکی موها باید به شستشوی آن از روی موها اقدام نمایند چرا که ظاهر چرب و سنگینی به موها خواهد داد.

3. واکس مو مخصوص موهای فر

واکس مو از دیگر انواع محصولات فرم دهنده موهاست که برای افرادی با موهای فر و مجعد می تواند به شکلی بسیار مفید عمل کرده و قبل از براشینگ به موها حالت لطیف و بدون گره بدهد و بعد از آن، از ایجاد وز شدن موها جلوگیری نماید. البته استفاده از سشوار به صورت روزانه به دلیل حرارت مستقیم روی موها توصیه نمی شود. از طرفی این فرم دهنده مو برای افرادی با موهای صاف و بی حالت که حجم اندکی دارد می تواند به شکلی معکوس عمل کرده و ظاهر ناخوشایندی در آن ایجاد نماید.

4. روغن نارگیل بهترین محصول 

روغن نارگیل اصل یکی از بهترین و مفیدترین محصولات فرم دهنده موها بوده و می تواند خشکی موها را برطرف کرده و لطافتی مثال زدنی به موهای شما بدهد. همچنین می تواند مانع از دست رفتن پروتئین مو در اثر شستشوی موها شود. این محصول یک نرم کننده و فرم دهنده عمیق موهای شماست که می توانید قبل از دوش گرفتن به مدت 30 دقیقه بر موهایتان قرار داده و ماساژ دهید و پس از مدت زمان مذکور با شامپو شستشو داده و آبکشی نمایید. همچنین این محصول از بهترین وزگیرهای مو است و می تواند در چند دقیقه موهای وز دار را حالتی لطیف و مورد قبول ببخشد. از طرفی می تواند جهت رفع شوره سر عمل نموده و به بهبود آن کمک کند، به این ترتیب که یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل اصل را با 10 قطره اسانس رزماری مخلوط کرده و به مدت چند دقیقه روی پوست سر ماساژ دهید. 30 دقیقه مکث کرده و سپس شستشو دهید. همچنین ماساژ مقدار کمی از این روغن بر پوست سر می تواند به افزایش رشد موها کمک نماید و حتی می تواند به رشد بیشتر مژه ها و ضخیم تر شدن آنها کمک کند.

5. روغن بادام و افزایش رشد مو

روغن بادام از دیگر روغن های گیاهی و محصولات فرم دهنده موهاست که علاوه بر این می تواند به افزایش رشد موهای شما کمک کند. استفاده از این روغن پس از براشینگ موها می تواند درخشش چشمگیری به موها بدهد و حالت زیبایی در موهای شخص ایجاد نماید. همچنین از موها در برابر اشعه های مضر UV محافظت کند. از طرفی روغن بادام می تواند موجب درمان شوره سر شود و از ریزش مو جلوگیری نماید.

6. کتیرا و پیشگیری از شوره سر

کتیرا یکی از محصولات طبیعی فرم دهنده مو است که از قدیم جهت این امر مورد استفاده قرار می گرفت. برای حالت داده به موها باید از ژل کتیرا استفاده کرد که روش ساخت آن بدین ترتیب است که مقدار 5 گرم کتیرا صدفی را در یک لیوان آب جوش ریخته و هم بزنید. این ژل را پس از خنک شدن می توانید در پمپ یا یک بطری خالی ریخته و مانند ژل معمولی مو استفاده نمایید. در هنگام خرید کتیرا به تمیزی و شفافیت آن توجه نمایید. این ماده هرچه سفید تر و شفاف تر باشد دارای کیفیت بالاتری می باشد. همچنین شستن موها با کتیرا و زرده تخم مرغ جهت جلوگیری از شکنندگی موها و شوره سر می تواند بسیار موثر باشد.

7. محلول دو فاز جهت درخشندگی مو

فرم دهنده مو

اسپری دوفاز برای فرم دهی به موها و ایجاد درخشندگی در آن بعد از حمام مورد استفاده قرار میگیرد. اگر موهای شما در اثر رنگ کردن های مکرر و یا دکلره دچار خشکی و شکنندگی شده این محصول فرم دهنده مو می تواند در چند ثانیه ظاهر آن را بهتر نماید. جهت ایجاد حالت بهتر در موها باید رطوبت موها را با حوله گرفت و سپس این محلول را روی موها اسپری کرد.

8. سرم کریستال استفاده در ساقه مو

سرم کریستال از دیگر محصولات فرم دهنده مو است که مناسب برای موهایی است که شفافیت و درخشندگی و لطافت خود را در اثر نگهداری نامناسب و یا استفاده از محصولات شیمیایی مانند رنگ و دکلره و یا براشینگ مکرر از دست داده اند. این محصول می تواند درخشش زیبایی به موها داده و لطافت از دست رفته را به آن بازگردانند. سرم کریستال نباید بر روی موهای سالم استفاده شود چرا که ظاهر چرب و کثیف به موها خواهد داد. برای استفاده از آن پس از استحمام و گرفتن رطوبت موها مقدار کمی از این محصول را به موها زده و ماساژ می دهیم. به یاد داشته باشید که از این محصول فرم دهنده مو تنها در قسمت ساقه موها و یا در نوک انتهایی موها استفاده کنید در غیر اینصورت حالت دادن به موها بسیار سخت و گاه غیر ممکن خواهد شد.

9. انواع گیاهی و طبیعی کرم مو 

از دیگر محصولات فرم دهنده موها کرم مو است که در انواع مارک ها با اسانس های متنوع در دسترس قرار دارند. این محصولات دارای چربی و رطوبت یکسانی هستند و مناسب برای موهایی می باشد که تا حد زیادی دارای فرم بوده و لازم است کنترل شوند. برای ایجاد این حالت در موها پس از استحمام مقداری از این محصول را روی موها زده و ماساژ دهید و سپس برای ایجاد بهترین حالت در موها سر را به سمت پایین حرکت داده به طوری که موها به سمت زمین سرازیر شوند. برای چند ثانیه به شکلی سریع تمام موها را به شدت تکان دهید و بعد کار تمام است. یکی از جذاب تریم فرم های مو برای شما در چند دقیقه انجام خواهد شد و از طرفی از بوی خوش این محصول فرم دهنده مو نیز تا آخر روز لذت خواهید برد.

محصولات فرم دهنده مو هر روز در حال پیشرفت بوده و به شکلی متنوع در دسترس افراد قرار دارد. در چنین شرایطی انتخاب بهترین محصول سخت می شود. با توجه به اینکه محصولات گیاهی و طبیعی در طی مرور زمان امتحان خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، آسان طب به شما توصیه می کند برای انتخاب بههترین محصولات فرم دهنده مو به سراغ انواع طبیعی و گیاهی آن بروید تا بتوانید از اثرات معجزه آسای آن در دراز مدت بهره مند شوید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا