کتاب بوسه ی خداحافظی با مادر اثر جوی فیلدینگ

دونا گریسی قهرمان داستان کتاب بوسه ی خداحافظی با مادر طی حوادثی غم انگیز و غیر منصفانه، با یک موقعیت دردناک در زندگی اش مواجه می شود. پس از پایان یافتن ازدواج نا موفق او با ویکتور، درگیر موقعیتی سخت و وحشتناک می شود که اتفاقا همسر سابقش برایش تدارک دیده است. نثر روان و زیبای نویسنده این رمان به آرامی و با ریتمی اندوهبار اما ملایم پیش می رود تا به آنجا که ناگهان ضربه ای پس از ضربه نخستین، تمامی امید های یک مادر را درهم میشکند. اما این بحران دهشتناک چیست و چرا دونا گریسی به یکباره همه امیدها و آرزوهایش را به عنوان یک مادر بر باد می بیند؟ خانم جوی فیلدینگ نویسنده کتاب بوسه خداحافظی با مادر و استاد مسلم خلق موقعیت های عجیب و سخت در زندگی زنان، با هنرمندی هر چه تمام تر لحظه به لحظه اندوه و یاس دونا گریسی، این زن در هم شکسته را به تصویر می کشد که مجبور است با فقدان فرزندانش در کنار خویش سر کند. نیویورک تایمز در این باره می گوید: به راستی توانایی جوی فیلدینگ در ایجاد جاذبه و سوال بر انگیز کردن ماجرا بی نظیر است… او خواننده را در داستان غرق می کند تا با تمامی احساس خود، کتاب را دنبال کند. نوشته های او را باید تمامی زنان بخوانند و بی تردید اثر بپذیرند. مجله پزشکی آسان طب خواندن این رمان را به آنهایی که شکست را نمی پذیرند و همیشه ادامه می دهند توصیه می کند.

کتاب بوسه ی خداحافظی با مادر

از متن کتاب بوسه ی خداحافظی با مادر

در پشت جلد کتاب بوسه ی خداحافظی با مادر می خوانید: آن روز پدر به بچه ها گفت: از مادر خداحافظی کنید…و وقتی شب به پایان رسید…مادر معنی جمله خداحافظی را درک کرد…یک بوسه ی خداحافظی برای همیشه… و آنجاست که تلاش های یک مادر آغاز می شود.

اکنون چهار هفته بود که هر روز به این زمین بازی می آمد. نمی دانست چطور همه چیز شروع شده بود، به نحوی کاری که اتفاق افتاده بود تبدیل به مراسمی هر روزه شده بود، ولی هر روز از ساعت سه تا پنج بعد از ظهر دونا خود را روی نیمکت های کوتاه و سبز رنگ زمین بازی کوچک، مشغول تماشای بچه ها می یافت…دونا برگشت و چشمانش را به چشمان مل دوخت. گفت: یازده ماه است، آدام تقریبا شش ساله شده، شارون تقریبا سه سال دارد. شاید به یاد نیاورند که من کی هستم. شاید دیگر مرا دوست نداشته باشند.

درباره نویسنده

جوی فیلدینگ نویسنده موفق کانادایی، خالق رمان های تاثیر گذاری همچون کتاب “بیگانه ای با من است” و “زمانی برای گریستن نیست”، اولین داستان خود را در 8 سالگی نوشت. استعداد او در نوشتن رمان هایی با موضوعات روانشناسانه و جذاب است که با نثری دقیق و غافلگیرانه می تواند همیشه در انتهای رمان هایش به شگفت انگیز ترین شکل ممکن، خواننده را غافلگیر کند. از دیگر آثار مشهور او می توان به خاطره، تکه های گمشده، ژرفای زندگی، خاطرات قاتل و… اشاره نمود که به گفته خود نویسنده، نوشتن هر یک از آثارش در حدود یک سال زمان می برد.   

مشخصات کتاب

Kiss mommy goodbye

بوسه ی خداحافظی با مادر

نویسنده: جوی فیلدینگ

مترجم: شهناز مجیدی(حمزه لو)

تعداد صفحات: 338 صفحه

انتشارات: شادان

منبع: https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا