میکاپ فشن و تفاوت آن با آرایش کلاسیک

شاید شما نیز درباره اصطلاحی با عنوان میکاپ فشن شنیده باشید، اما آیا می دانید این نوع از آرایش دارای چه صفاتی است و اصول و قواعد در آن به چه شکل تعریف شده است؟ در میکاپ فشن تعریف آرایش و زیبایی با معیارهای معمولی آرایش کلاسیک تفاوت داشته و اصولا برای هدف دیگری از این مدل میکاپ استفاده می شود. برای روشن شدن موضوع لازم است به بررسی صفر تا صد میکاپ فشن پرداخته و مرور کاملی داشته باشیم به تمامی جزئیاتی که این نوع از آرایش را با دیگر انواع میکاپ متفاوت می سازد.

میکاپ فشن
fashion makeup

درباره میکاپ فشن

اصطلاحی که امروزه با عنوان میکاپ فشن مورد استفاده قرار می گیرد و اشاره به شیکی و مد روز بودن آرایش دارد کاملا غلط بوده و به اشتباه در میان مردم رواج یافته است. میکاپ فشن بیشترین رواج را در میان مدل ها و مانکن ها دارد که توسط میکاپ آرتیست هایی حرفه ای انجام شده و هدف اصلی آن تبلیغاتی برای لوازم آرایش و لباس می باشد. عقیده بسیاری از متخصصین بر این است که پایه و اساس قوانین میکاپ فشن به این ترتیب طراحی شده که توجهات از چهره افراد منحرف شده و معطوف به پوشش و لباس اشخاص می شود. در میکاپ فشن قواعد کلی آرایش کلاسیک و آرایش صحیح صورت و اصولا هارمونی رنگ ها که تضمین کننده زیبایی طبیعی و معقولانه چهره است، شکسته شده و مبنای کار این چنین است که چهره از حالت طبیعی خارج شده و حالتی نمادین پیدا کند. به عنوان مثال اگر هدف از این میکاپ ایجاد حالتی بت یا بی احساس در چهره باشد استفاده از فون بسیار روشن تر از پوست طبیعی شخص بلامانع بوده و کشیدن خطوط واضح و بی حالت در ناحیه چشم ها که حالت نگاه را متمرکز و نافذ می کند بدون اشکال است. به همین دلیل است که در این مدل از میکاپ شاهد آرایش هایی عجیب و غریب مانند یک بوم نقاشی هستیم که وزن رنگ های آرایشی در ناحیه چشم ها و لب ها به یک اندازه سنگین و غلیظ می باشد. برای آشنایی بیشتر با این مدل از میکاپ، آسان طب به شما توصیه می کند ادامه این مقاله را با دقت مطالعه فرمایید.

زیرسازی آرایش صورت

برای زیرسازی آرایش در این مدل از میکاپ معمولا از فون هایی بسیار سنگین استفاده می شود. رعایت تناسب رنگ فون های مورد استفاده در این آرایش مرسوم نبوده مگر در مواردی خاص که میکاپ آرتیست تصمیم به حفظ تعادل در چهره داشته باشد. در غیر اینصورت شاهد استفاده از فون هایی بسیار تیره و یا بسیار روشن هستیم و قواعد تکنیک کانتورینگ و هایلایتینگ به گونه ای دیگر (یعنی بزرگنمایی شده تکنیک اصلی) مورد استفاده قرار می گیرد.

آرایش چشم ها در میکاپ فشن

در میکاپ فشن برای آرایش چشم ها از انواع سایه چشم سنگین با رنگ هایی متنوع و نامحدود استفاده می شود. رنگ هایی تیره و براق در این مدل از آرایش به وفور دیده شده و گاه مرز تعریف شده و مجاز استفاده از سایه چشم در آن رعایت نمی شود. استفاده از رنگ هایی ناهماهنگ و استفاده از رنگ هایی سرد و گرم درست در کنار یکدیگر و با مرزهایی مشخص از معروف ترین حالت های آرایش چشم در این مدل از میکاپ هستند. استفاده از سایه های اکلیلی با زرق و برق فوق العاده در این مدل آرایش بسیار معمول بوده و گاه از خط چشم هایی مدل دار با انواع نگین ها یا برچسب های زینتی استفاده می شود. سپس برای تکمیل آرایش چشم ها از مژه مصنوعی هایی طرح دار و بسیار غیرطبیعی استفاده می شود که گاه دارای پرهایی رنگارنگ و جالب توجه اند.

میکاپ فشن
fashion makeup

استفاده از رژگونه

استفاده از رژگونه در میکاپ فشن حکایت خاص خود را داراست. در میکاپ فشن گاه شاهد استفاده از رژگونه بر ناحیه بینی به شکلی اغراق شده هستیم و رژگونه زدن در ناحیه پیشانی امریست معمولی که به وفور دیده می شود. یکی از جدیدترین فرم های رژگونه زدن در میکاپ فشن به این ترتیب است که رژگونه را علاوه بر ناحیه گونه ها در یک انحنای مدور به دور چشم ها که گوشه خارجی ابرو را نیز در بر گرفته و در مواردی با سایه چشم ادغام می شود استفاده شده و در این نوع از آرایش، رژگونه های فوق العاده براق با رنگ هایی ناهماهنگ مرسوم و رایج است.

رژ لب در میکاپ فشن

استفاده از رژلب در این مدل از میکاپ مانند 2 ناحیه دیگر دارای تعریف خاصی نیست که می توان از هرگونه رنگ با هر میزان از درجه درخشش استفاده نمود. حتی ادغام چندین رنگ ناهماهنگ در ناحیه لب ها با مرزهایی واضح و مشخص وجود داشته و چهره را به حالت نقاشی در می آورد.

آرایش موها تکمیل کننده میکاپ چهره

آرایش موها نیز در میکاپ فشن همانند آرایش صورت بوده و تعریف خاصی ندارد. می توان از هر مدلی برای آرایش موها استفاده کرد و گاه از روش هایی عجیب به ایجاد تغییرات در موها پرداخت. به عنوان مثال استفاده از چسب موهایی قوی و یا پوش دادن های اغراق شده در این مدل از آرایش به وفور دیده شده و بیشتر جهت تکمیل آرایش چهره و هماهنگ با آن انجام می شود.

میکاپ فشن
fashion makeup

نتیجه نهایی در میکاپ فشن

نتیجه استفاده از رنگ های آرایشی در میکاپ فشن هر چند که دارای محدودیت خاصی نیست اما در نهایت باید به گونه ای از تقسیم وزن و رنگ در این شیوه استفاده نمود که آرایش مجموعه اعضاء چهره در هماهنگی کاملی با یکدیگر باشند. در آرایش چشم ها و لب ها هرچند که به طور نامحدود از رنگ های آرایشی استفاده شده اما در تناسبی نسبی با یکدیگر می باشند. به عنوان مثال وزن درخشش رنگ ها در این میکاپ باید در تمامی اعضاء به یکسان بوده مگر در مواردی که هدف از انجام این میکاپ ایجاد تمرکز در ناحیه ای خاص از صورت باشد.

سخن پایانی

میکاپ فشن یک آرایش حرفه ای برای مقاصد تبلیغاتی است و به هیچ عنوان جهت میکاپ روزانه و یا هرگونه آرایش دیگری که به قصد زیباتر کردن چهره انجام می شود توصیه نمی شود. در این نوع از آرایش، توازن صورت و رنگ های آرایشی به گونه ای خاص تعریف شده و دارای محدودیت خاصی که تضمین کننده زیبایی طبیعی چهره افراد باشد در آن وجود ندارد. بنابراین توقع هماهنگی زیبای رنگ ها و ملاحت دلنشین انواع سبک های آرایشی را از آن نداشته باشید. هر چند که این نوع از آرایش، زیبایی خاص خود را داراست و هنرمندی میکاپ آرتیست در آن به وضوح مشهود است.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا