Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
7 راهکار آرام کردن و ایجاد آرامش در سگ – مجله آسان طب

7 راهکار آرام کردن و ایجاد آرامش در سگ

در صورتی که سگ شما با کوچکترین صدا و یا عامل تحریک کننده ای از جا می پرد و شروع به پارس کردن ممتد می کند، نگران نباشید روش هایی برای آرام کردن او وجود دارد . در ادامه ی این مطلب برای شما راهکار های برای آرام کردن و ایجاد آرامش در سگ ها معرفی می کنیم تا بتوانید در عصبانی شدن سگ ، او را به خوبی کنترل نمایید. 

 ایجاد آرامش در سگ

ایجاد آرامش در سگ ها

سگ ها نیز مانند انسان ها ، شخصیت منحصر به فرد خود را دارا می باشند . برخی از آن ها آرام و متین و برخی دیگر حساس و عصبی می باشند . در صورتی که بر حسب اتفاق صاحب سگی عصبی شده اید ، احتمالا اطلاع دارید آرام کردن سگ عصبی تا چه میزان مشکل خواهد بود . در ادامه با هفت تکنیک ایجاد آرامش در سگ ها اشنا می شوید.

برای ایجاد آرامش در سگ آرام باشید

سگ ها انرژی های منفی و مثبت را جمع می کنند . اگر شما در مورد یک وضعیت عصبی باشید، نباید سگ خود را در آنجا قرار دهید و یا با سگ عصبی رفتار کنید. آرامش و خونسردی خود را حفظ کنید، نفس عمیق کشیده و به او کمک کنید تا احساس آرامش کند. کنار سگ خود نشسته و نوازشش کنید تا آرام گردد.

استفاده از موزیک ملایم یا کلاسیک برای ایجاد آرامش در سگ

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله ی پزشکی آسان طب ؛ بازی موسیقی کلاسیک می تواند سگ ها را آرام سازد. موسیقی ملایم سگ پرخاشگر و عصبی را به آرامش فرا می خواند . البته صدای آهنگ یا موزیک را کم کنید، زیرا سگ ها از حس شنوایی حساس تری نسبت به انسان ها بر خوردار هستند.

ایجاد آرامش در سگ با آموزش رفتار مات 

بسیاری از مربیان سگ از تمرین مات (عنوان راهی است برای آموزش سگ برای استراحت ) استفاده می کنند. در حالی که چیز هایی که در اطراف آن ها اتفاق می افتد و امکان دارد آن ها را بترساند دور کنید. بدین شکل که سگ را در یک مکان امن و آرام قرار داده و محیط به نحوی باشد که سگ به غیر از دراز کشیدن روی تشک کار دیگری نداشته باشد.

ماساژ سگ و ایجاد آرامش در سگ

درست همانند انسان، ماساژ یک راه عالی برای استراحت سگ می باشد. امکان دارد کمی طول بکشد تا به ماساژ عادت کند ، اما هنگامی که سگ متوجه تأثیراتش می گردد کم کم از ماساژ خوشش می آید . البته به دنبال روش صحیح ماساژ دادن سگ باشید.

 ایجاد آرامش در سگ

تغییر ندادن قوانین برای ایجاد آرامش در سگ

هنگامی که شما قوانین خود را تغییر می دهید باعث عصبی شدن سگ شما می گردد . حفظ قوانین و بدون تغییر باعث خواهد شد که یک سگ عصبی آرام گردد و در خانه شما راحت باشد.

اضافه کردن فاصله برای ایجاد آرامش در سگ

در صورتی که سگ شما در مورد چیزهای خاصی نظیر افراد، سگ ها یا اتومبیل ها عصبی شده است ، فاصله بین شی و سگ شما می تواند به آن ها کمک کند تا آرام گردند.

ایجاد آرامش در سگ با ماساژی به نام TTouch 

TTouch مانند ماساژ سگ می باشد، می تواند به سگ شما کمک کند تا به آرامش رسد. در گذشته این ماساژ برای اسب ها استفاده می گردید، اما امروز برای همه حیوانات از جمله سگ ها استفاده می گردد .

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫4/5 ‏‫(3 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52