گریم گونه و بهترین روش‌های گونه‌سازی

یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش‌های یک گریم آرایشی، گریم گونه است که باید به شکلی کاملا تخصصی و صد البته طبیعی انجام شود. زیبایی گونه‌ها در صورت هر شخصی می تواند تا اندازه بسیار زیادی در شادابی و جوانی چهره موثر باشد. بنابراین ناگفته پیداست که انجام ماهرانه گریم هر عضو از صورت تا چه اندازه دارای اهمیت می باشد. در این مقاله به بررسی انواع روش‌های گونه‌سازی در مرحله گریم گونه‌ها پرداخته و هر یک را به طور جداگانه توضیح می دهیم.

گریم گونه
cheek contouring

چگونگی گریم گونه

گریم زیبایی صورت به عنوان تکنیکی مفید جهت زمینه سازی موثر برای شروع میکاپ انجام می شود. به همین منظور برای گریم گونه ها و اصولا در هر یک از بخش های گریم زیبایی صورت باید با استفاده از فون های روشن و تیره به اصلاح فرم گونه ها و یا در مواردی با تکنیک سایه و روشن به ایجاد خطای دید در این ناحیه پرداخت تا به این ترتیب عیوب صورت کمتر دیده شده و مشکل عدم برجستگی یا گونه های نامتقارن و در مواردی گونه های تخت و فرو رفته رفع گردد و چهره افراد زیباتر به نظر برسد، در این حالت می گوییم که چهره افراد با استفاده از تکنیک گریم گونه ها شکیل تر و بی عیب تر به نظر می آید. آسان طب به شما پیشنهاد می کند جهت آشنایی با تکنیک سایه و روشن در متعادل سازی چهره ، مقاله مرتبط با این موضوع را در همین سایت مطالعه فرمائید، روش کار بسیار ساده است. مواد و لوازم مورد نیاز ما برای این کار فون همرنگ با زمینه طبیعی پوست شخص و فون هایی تیره و روشن با دو درجه اختلاف از فون زمینه می باشد. برای استفاده بهتر و آسان تر از فون ها در گریم گونه، می بایست از قلم موهای میکاپ با پهنای مناسب و یا اسفنج های لاتکس استفاده نمود. گریم گونه ها نیز مانند گریم تک تک اعضاء چهره پس از فون زمینه شروع شده و به وسیله پودر فیکس تثبیت خواهد شد.

گریم گونه برای ساخت گونه‌های برجسته

گونه های برجسته در حالت طبیعی با فرض بر اینکه صورت لاغر و استخوانی بوده و گونه ها به طور واضح بیرون زده و مشخص اند، اینطور به نظر می آید که درست از پایین هاله زیر چشم ها برجستگی گونه ها شروع شده و به انحنای واضحی در نزدیکی گوش ها ختم می شود، مانند این است که وقتی از روبرو به چنین صورتی نگاه کنیم، یک نیم دایره را می بینیم که از کناره های گوش شروع شده و به کناره های بینی ختم شده است، در گریم گونه ها برای ساخت چنین برجستگی باید معیار اصلی و فرمول ثابت ما همین نیم دایره مذکور باشد به این ترتیب که پس از زدن فون زمینه با استفاده از فون تیره باید چنین نیم دایره ای را دقیقا از زیر استخوان گونه ها کشید. حرکت قلم از نزدیکی گوش شروع شده و تا به کناره های بینی برسد باید حجم اعظم فون از روی قلم برداشته شده باشد، به عبارت ساده تر یعنی هرچه از کناره های گوش به کناره های بینی نزدیک می شویم باید فون تیره ما کمرنگ و کمرنگ تر شود. این نیم دایره نسبتا پهن را باید به طور کامل فید کرده تا فقط هاله ای از تیرگی به شکل نیم دایره باقی بماند. سپس با استفاده از فون دو درجه روشن تر از فون زمینه به شکلی محو و هنرمندانه داخل این نیم دایره را که دقیقا در ناحیه برجستگی گونه هاست روشنی داده و این هاله را نیز کاملا فید می کنیم. در این حالت نیز باید عمق بیشتری از روشنی را در نزدیکی گوش ها زده و هرچه به سمت کناره های بینی نزدیک می شویم باید روشنی فون محوتر دیده شود. دقت کنید که هیچگونه مرز مشخصی مابین تیرگی و روشنی وجود نداشته باشد. استفاده از قلم شماره 14 میکاپ می تواند کمک بزرگی به این شیوه از گریم گونه ها کمک کند. گریم گونه ها با مدل برجسته به چهره افراد حالتی فوق العاده شاداب و عروسکی می دهد.

گریم گونه برای ساخت گونه‌های کشیده یا مانکنی

گریم گونه
cheek contouring

گونه های مانکنی در حالت طبیعی با فرض بر اینکه صورت لاغر و استخوانی است اینچنین به نظر می آید که دو خط مورب و برجسته، طرفین صورت را در بر گرفته اند، این دو خط معمولا با خط فک موازی بوده و فرمول نسبتا ثابتی به ما خواهد داد. یعنی قاعده کلی ما برای گریم گونه ها با مدل مانکنی یا کشیده باید این قاعده کلی و این دو خط فوق العاده مورب باشد. در این حالت نیز از فرمول ثابت فون ها با اختلاف دو درجه تیرگی و روشنی استفاده می کنیم. برای گریم گونه های مانکنی با استفاده از قلم شماره 14 میکاپ کمی از فون تیره برداشته و در نزدیکی گوش ها و دقیقا از زیر برجستگی ملایم گونه ها شروع کرده و خطی مورب و تقریبا موازی با خط فک می کشیم. نقطه پایان قلم باید در قسمتی از صورت باشد که اگر به طور فرضی خطی صاف و موازی با ابروها از این نقطه بکشیم باید به خط وسط دو لب ختم شود. در این حالت نیز هر چه از کناره های گوش به میانه های صورت نزدیک می شویم، تیرگی فون باید کمتر و کمتر شود. بعد از این مرحله نوبت به فید کردن فون تیره می شود که باید به درستی انجام شود. سپس با استفاده از فون روشن در قسمت برجستگی گونه ها روشنی می دهیم و کاملا فید می کنیم. در نهایت حد فاصل بین تیرگی و روشنی را فید کرده تا هیچ مرز مشخصی بین این دو باقی نماند، در گریم گونه های مانکنی، نتیجه کار بسیار جذاب و دلربا خواهد بود.

گریم گونه‌های فرو رفته

گونه های فرو رفته در حالت طبیعی که قطع و یقین متعلق به صورتی لاغر و استخوانی است اینطور به نظر می آید که در ناحیه گونه ها برجستگی اندکی وجود داشته و فرورفتگی زیادی در زیر این برجستگی پیداست که به وضوح تا نواحی میانی صورت امتداد دارد. این فرم گونه ها از انواع بزرگنمایی شده گونه های مانکنی است که طرفداران و علاقمندان خاص خود را داراست. برای گریم گونه ها به حالت گونه های فرو رفته باید این فرمول ثابت را در نظر گرفت. به این ترتیب که از زیر برجستگی گونه ها در کناره های گوش شروع به زدن فون تیره کرده و قبل از رسیدن به میانه صورت به شکلی کاملا محو باید امتدادی تیره درست موازی با تیغه بینی داشته باشیم. سپس در ناحیه برجستگی گونه ها با استفاده از فون روشن برجستگی بیشتری ایجاد کرده و خطوط تیره و روشن را در هم فید می کنیم. این نوع از گونه سازی در گریم گونه ها بسیار نادر بوده و ممکن است کاملا ناشناخته باشد اما زیبایی خاص خود را دارا بوده و به چهره حالتی جذاب و مرموز خواهد داد.

گریم گونه های تخت

گریم گونه

برای گریم گونه‌های تخت باید یکی از سه حالت مذکور را به تناسب فرم اصلی چهره انتخاب کرد و سپس با فرمول ثابت تیرگی و روشنی، گونه سازی را انجام داد. به یاد داشته باشید که گریم گونه های تخت از سخت ترین و حساس ترین حالت گونه سازی بوده و باید بسیار ملایم و دقیقا از فون هایی با تیرگی و روشنی مناسب استفاده نمود. در غیر این صورت نتیجه کار کاملا مصنوعی به نظر می رسد.

پس از گریم گونه ها و استفاده از پودر فیکس، 10 دقیقه زمان می دهیم تا فون روی پوست صورت فیکس شود، سپس با بررسی بسیار لطیف بقایای پودر فیکس را از پوست برداشته و شروع به رژگونه زدن می نمائیم. به یاد داشته باشید بر روی چهره ای که گریم زیبایی بر روی آن انجام شده، نباید بیش از حد لزوم از رژگونه استفاده کرد چرا که آرایش را بیش از حد چرب، سنگین و خسته نشان خواهد داد. استفاده از یک برس پهن رژگونه می تواند کار را آسان تر کند. پس از گریم گونه ها به شکلی کاملا محو و ملایم از رژگونه استفاده کرده و تنها به دادن رنگ و رویی شاداب بسنده نمایید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا