زیبایی و تکنیک های 9 گانه جهت مراقبت شبانه

همانطور که همه ما می دانیم زیبایی طبیعی انسان برای مدتی طولانی ماندگار نیست و با گذشت زمان و افتادن در سرازیری پیری پوست و مو، دچار خدشه و خستگی شده و این درست زمانی است که ما باید برای به تعویق انداختن این روند یک برنامه ریزی صحیح و مداوم داشته باشیم تا بتوانیم زیبایی پوست، مو و سلامتی بدن خود را تا حد ممکن برای مدتی طولانی حفظ نمائیم. در این مقاله قصد داریم به یکی از مهم‌ترین مسائل در حفظ زیبایی و سلامتی بدن که همان استراحت شبانگاهی و همچنین تغذیه صحیح می باشد را مورد بررسی قرار دهیم.

زیبایی
beauty

معرفی 9 تکنیک شبانه برای زیبایی

قبل از هر چیز باید یادآور شویم که زیبایی طبیعی انسان یکی از نعمات خداوندی است که ما موظفیم برای حفظ سلامت، جوانی و شادابی آن یک برنامه ریزی دقیق داشته باشیم و به طور مداوم طبق این برنامه ریزی عمل کنیم. می دانیم که استراحت و خواب شبانگاهی دارای اهمیت بسیار بوده و داشتن یک خواب راحت و آرام می تواند بخش اعظمی از انرژی ما را برای صبح روز بعد تامین کند. بنابراین برای استراحت شبانگاهی خود ارزشی ویژه قائل شوید و جهت مهیا شدن برای این استراحت، چند مرحله را بدون حذف و یا پشت گوش انداختن انجام دهید. این مراحل شامل پاک کردن کامل آرایش صورت، صرف یک شام سبک و گیاهی، استحمامی کوتاه مدت قبل از خواب، استفاده مکرر از ماسک زیبایی پوست، استفاده از کرم زیبایی و مغذی پوست، مراقبت از پوست دست و پا، مطالعه قبل از خواب و ایجاد سکوت و تاریکی برای داشتن خوابی راحت و شیرین است. در ادامه به تشریح تک تک این موارد پرداخته و اهمیت آن را در حفظ زیبایی شرح خواهیم داد. آسان طب به شما توصیه می کند ادامه مطلب را با دقت مطالعه نمائید.  

1. صرف یک شام سبک و گیاهی

بر هیچکس پوشیده نیست که تغذیه صحیح و سالم تا چه میزان در سلامتی و زیبایی انسان نقش داشته و می تواند تضمین کننده سلامت داخلی بدن و زیبایی طبیعی انسان ها باشد. هر انسانی باید جهت رعایت این موضوع طبق یک برنامه ریزی دقیق و دائمی از انواع غذاهای سرشار از مواد معدنی و ویتامینی استفاده نماید، از طرفی باید بدانید که در صورت چرب بودن یا وجود کربوهیدرات و نشاسته در وعده غذایی شام (چون بلافاصله استراحت را در پی خواهد داشت) می تواند انسان را دچار چاقی نماید از این رو بهتر است برای حفظ تعادل اندام و همچنین استراحتی آرام و سبک، از یک بشقاب سالاد سبزیجات یا سالاد کاهو و… به عنوان شام استفاده نمائید.    

2. مراقبت از پوست دست ها و پاها

زیبایی
beauty

از مهمترین نکاتی که در تکنیک های شبانه زیبایی معمولا به دست فراموشی سپرده می شوند مراقبت و تغذیه صحیح پوست دستها و پاهاست. نباید این نکته را فراموش کرد که اهمیت سلامت پوست این دو ناحیه نیز با سلامت پوست صورت یکسان است و باید فکری به حالشان کرد. استفاده مرتب از کرم های مرطوب یا چرب کننده برای پوست دست ها می تواند تا حد زیادی رطوبت لازم را برای این ناحیه تامین نماید، اما در مورد پا باید از لوسیون ها یا انواع کرم های مراقبت از پوست پاها استفاده نمود که معمولا در جلوگیری از ایجاد ترک های پا موثر بوده و یا رفع کننده بسیاری از این مشکلات می باشد. بنابراین هر شب قبل از خواب کرم های زیبایی دست ها و پاهای خود را استفاده نمایید تا سلامت و زیبایی این دو ناحیه نیز مانند ناحیه صورت حفظ شود.

3. استفاده از محصولات پاک کننده آرایش

بسیاری از خستگی های پوستی، چربی های بیش از حد پوست و امثال آن مربوط به استفاده مکرر و بسیار از لوازم آرایش می باشد. بنابراین جهت حفظ شادابی پوست خود از کمترین میکاپ برای آرایش روزانه خود استفاده کرده و بلافاصله پس از رسیدن به منزل به وسیله محصولات پاک کننده آرایش که با پوست شما سازگاری دارد میکاپ خود را به طور کامل پاک نمائید. این مسئله حتی در مورد خانم هایی که اهل آرایش کردن نیستند نیز لازم الاجراست چرا که در طی روز لایه ای از گرد و غبار و آلودگی ها بر روی پوست صورت نشسته و ما باید برای پاک کردن این آلودگی ها از یک محصول پاک کننده مناسب استفاده نمائیم تا سلامت و زیبایی پوستمان حفظ شود.

4. استحمام قبل از خواب

زندگی در جوامع امروزی به اندازه کافی استرس زاست و همچنین همگی ما به طور مرتب با انواع درگیری های روزانه امثال ترافیک در رفت و آمدهایمان، تنش های شغلی و زندگی ماشینی دست به گریبانیم. همه این موارد می تواند انرژی ما را در پایان روز به حداقل رسانده و خستگی را در بدن ما انباشته نماید. به همین دلیل باید به انواع وسایل به شارژ مجدد انرژی در خود بپردازیم. یکی از این روش ها استحمام قبل از خواب است که به طرز قابل توجهی می تواند خستگی و استرس روزانه را از ما دور کند. بنابراین بهتر است که هیچگاه استحمام قبل از خواب را فراموش نکنیم تا بتوانیم خوابی راحت تر و در نتیجه بیشترین شارژ انرژی را در بدن خود داشته باشیم، نا گفته نماند که رعایت بهداشت دهان و دندان یعنی مسواک زدن قبل از خواب از نکات لازم و ضروری می باشد.

5. استفاده از ماسک زیبایی پوست

زیبایی
beauty

استفاده مکرر از انواع لوازم آرایشی، در معرض انواع آلودگی های هوا بودن، قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب و خشکی و تجمع لایه های مرده پوست می تواند برای زیبایی پوست ما تهدیدی جدی باشد. بنابراین استفاده مرتب و برنامه ریزی شده از انواع ماسک زیبایی پوست و همچنین ماسک مو و انواع ویتامینه های پوستی می تواند تا حد بسیار زیادی از روند پیری پوست جلوگیری کرده و در جهت احیای موهای آسیب دیده ما موثر باشد. طی یک برنامه ریزی دقیق می توان برای خود لیستی از انواع این ماسک ها تهیه کرد و در طی هفته حداقل از یکی از این ماسک ها استفاده نمود، اما برای استفاده هر شب از یک ماسک تکرار شونده بهترین انتخاب ماساژ لیموترش است که پوست را لطیف، درخشان و فاقد چوش های پوستی می نماید. البته افرادی که دارای پوست های خشک و حساس هستند نباید در استفاده از این ماساژ افراط نمایند. ماسک های زیبایی صورت می توانند خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش داده و پوست ما را درخشان، لطیف و جوان نماید.

6. استفاده از ماساژ زیبایی پوست

ماساژ زیبایی پوست یکی دیگر از تکنیک های شبانه برای حفظ زیبایی پوست خانم هاست و این قابلیت را دارد که در رفع چین و چروک های سطحی پوست مفید بوده و افتادگی های جزئی پوست و عضلات صورت را رفع نمایند. ماساژ صورت به وسیله انواع روغن های گیاهی انجام شده و با حرکات افقی یا عمودی که در رفع چروک ها موثرند و ماساژهای دورانی که جریان خون را در سطح پوست افزایش می دهند همراه است. ماساژهای دیگری از جمله ماساژ ژاپنی، ماساژ با قاشق، ماساژ با یخ و… نیز وجود دارند و می توانند تاثیرات بسیاری بر بهبود وضعیت پوست صورت ما داشته باشند. معمولا پس از استفاده از این ماساژها، پوست صورت حالتی درخشان، سفت و لطیف پیدا خواهد کرد.

7. استفاده از کرم زیبایی پوست

در هنگام شب و استراحت شبانه، پوست صورت و بدن انسان به ترمیم و بازسازی خویش پرداخته و شروع به تنفس می نماید. در این میان باید به فکر تامین رطوبت و چربی و مواد مغذی مناسب برای بازسازی پوست بود که استفاده از کرم زیبایی پوست می تواند تا حد زیادی بر این موضوع تاثیر گذار باشد، مخصوصا استفاده از کرم شب و کرم دور چشم که متخصصین پوست بر استفاده مداوم از آن تاکید بسیار دارند.

8. مطالعه قبل از خواب و رفع استرس

زیبایی
beauty

پس از انجام یک به یک این مراحل نوبت می رسد به آماده سازی فکر و بدن و ایجاد یک ریلکسی نسبی برای ورود به مرحله خواب. بهترین تکنیک برای ورود به چنین مرحله ای مطالعه کتاب است. مطالعه در پایان شب می تواند تا حد مطلوبی در رفع استرس به شما کمک نماید و فکرتان را از تنش های روزمره آزاد کرده و بدن را مهیای خواب سازد، بنابراین برای هر شب یا هر هفته خود کتاب مورد علاقه تان را تهیه کرده و هر شب قبل از خواب نیم ساعت به مطالعه آن بپردازید.

9. ایجاد سکوت و تاریکی برای استراحت

دانشمندان معتقدند خوابیدن در اتاق روشن و یا اتاقی که به اندازه کافی ساکت نباشد نمی تواند انرژی کافی و مورد نیاز شما را برای روز بعد فراهم سازد. همچنین اگر اتاق شما تاریک نباشد می تواند صبحی افسرده و همراه با بدخلقی را برای شما به ارمغان آورد. حتی گوش دادن به یک موزیک ملایم اما مداوم تا صبح می تواند بخشی از مغز شما را بیدار نگاه دارد، بنابراین برای استراحت شبانه اتاق را تاریک کرده و سکوت مورد نیاز برای خواب را فراهم کنید. به این ترتیب می توان امیدوار بود که صبح فردا با یک انرژی سرشار از خواب برخاسته و آماده یک روز طولانی خواهید بود.

سخن پایانی

با مرور قدم های 9 گانه برای حفظ زیبایی طبیعی صورت و بدن، اینطور به نظر می رسد که این مراسم بسیار طولانی و سخت می باشد. اما پس از مدتی تکرار و مداومت در این راه متوجه می شوید که نه تنها سخت و ملال آور نیست بلکه تمام روز را به انتظار رسیدن به این لحظات هستید تا بتوانید از لذت چنین تمرکزی بهره مند شوید. فراموش نکنید که برای رسیدن به هر هدفی باید هر گونه سختی را به جان خرید تا بتوان به هدف خود رسید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا