گریم چشم و متعادل‌سازی 8 ایراد ظاهری چشم‌ها

تکنیک گریم چشم یکی از مراحل انجام گریم زیبایی صورت است که برای رفع عیوب ظاهری چشم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مواردی که چشم‌ها در حالت عادی به فرم مانکنی نزدیک نیستند یعنی صفاتی همچون درشتی و کشیدگی مناسب را ندارند باید از تکنیک گریم چشم برای اصلاح فرم چشم‌ها به شکلی صحیح استفاده نمود تا حالتی کشیده، درشت و جذاب به خود بگیرد و بستر مناسبی فراهم شود تا با یک آرایش تکمیلی ملایم بتوان حالتی کاملا ایده‌آل در چشم‌ها ایجاد کرد و بدین ترتیب به زیبایی تمام چهره کمک شایانی نمود.

گریم چشم
eye contouring

درباره گریم چشم

عیوب رایج در فرم چشم ها معمولا چشم های بیش از حد دور یا نزدیک به هم، افتادگی پلک ها یا گود افتادگی یا برآمدگی چشم ها هستند که باید با استفاده از تکنیک سایه و روشن در متعادل سازی چهره به گریم چشم ها پرداخت. همانطور که می دانیم فون های تیره در گریم چشم ها به ایجاد فرو رفتگی ها و فون های روشن به ایجاد برجستگی ها کمک می نماید. از همین فرمول ثابت می توان در جهت زیباسازی چشم ها استفاده نمود بدون اینکه نیاز به استفاده بیش از حد از مواد و رنگ های آرایشی باشد. این تکنیک می تواند در میکاپ لایت اروپایی به عنوان مرحله ای تکمیلی مورد استفاده قرار گیرد.

مواد و لوازم مورد نیاز برای گریم چشم ها

مواد مورد نیاز برای گریم چشم ها فون تیره و روشن با دو درجه اختلاف با رنگ فون زمینه و پودر فیکس بی رنگ می باشد. بهترین قلم برای گریم چشم ها قلم شماره 6 تا 8 میکاپ است. برای پودر فیکس نیز می توان از قلم رژگونه و برسی بسیار نرم و ظریف برای زدودن بقایای پودر استفاده نمود. آسان طب به شما توصیه می کند پس از انجام گریم چشم از رنگ های تند و تیره جهت آرایش چشم ها استفاده ننمائید. استفاده از یک ریمل فر کننده مژه ها کفایت می کند.

گریم چشم های گرد

برای گریم یا رتوش چشم های گرد می توان به مقدار جزئی از فن سفید در گوشه داخلی چشم ها استفاده نمود و سپس از فون تیره تقریبا از اواسط چشم شروع به ایجاد تیرگی نمود و به شکلی کشیده که نوک انتهایی آن دقیقا تا مرز مجاز آرایش چشم یعنی دم ابروها باشد امتداد داد. سپس مرز بین تیرگی و روشنی را فید نموده و در نهایت پودر فیکس بی رنگ زده و 10 دقیقه مکث کنید. به عنوان آرایش مکمل می توانید از یک خط چشم باریک با انتهایی نسبتا پهن استفاده نمائید، ناگفته نماند که شکل ابروها برای گریم چشم های گرد نباید گرد و هلالی باشد.

گریم چشم های نزدیک

برای گریم این مدل از چشم ها باید تقریبا دو سوم داخلی پلک ها را با فون روشن پوشاند و فون تیره را در گوشه های خارجی چشم استفاده نمود و کاملا محو کرد، سپس مرز بین تیرگی و روشنی را فید نموده و پودر فیکس می زنیم. فرم ابروها نیز باید از هم دور بوده و از مدل های به هم پیوسته پرهیز کرد.

چشم‌های بر آمده

در گریم این نوع چشم باید به شکلی محو و جزئی از فون روشن در گوشه داخلی چشم ها استفاده کرد. سپس با استفاده از فون تیره دقیقا از وسط پلک ها شروع به تیرگی دادن نمود و این تیرگی را نسبتا تا مرز ابروها به سمت بالا ادامه داد، از گوشه خارجی چشم نیز تیرگی را ادامه بدهید تا به مرز مجاز آرایش چشم ها برسید. مدل ابروها نیز در این گریم باید تقریبا کمانی باشد.

گریم پلک های افتاده

گریم چشم
eye contouring

برای گریم این نوع از چشم ها باید به شکلی صاف و نزدیک به مژه ها (یعنی منطقه یک تا سه چشم) را با فون تیره، تیرگی داد. از فون روشن در این گریم استفاده نشده و تیرگی را اندکی بالاتر از پف چشم ادامه می دهیم سپس مرز آن را با رنگ زمینه فید می کنیم. استفاده از مژه مصنوعی تکه ای با گوشه های کشیده یا گربه ای می تواند تا حد زیادی افتادگی پلک ها را بپوشاند، فرم ابروها نیز نباید صاف و شمشیری باشد.

گریم چشم های کوچک

در این روش منطقه یک تا سه پلک را با فون روشن می پوشانیم. سپس با فون تیره از کمی بالاتر از خط سوم پلک شروع به تیرگی دادن با فرمی کشیده یا گربه ای می نمائیم. سپس پودر زده و از مژه مصنوعی با گوشه های کشیده استفاده می کنیم، بهتر است برای بهتر دیده شدن چشم ها رنگ ابرو روشن تر از رنگ مژه ها باشد.

گریم چشم های دور از هم

برای گریم این نوع از چشم ها باید تنها از فون تیره استفاده نمود، تمام منطقه یک تا سه پلک را با فون تیره بپوشانید و سپس فید کنید. پودر فیکس زده و پس از فیکس شدن با سایه چشم قهوه ای سوخته مات روی ناحیه گریم شده را به شکلی محو سایه بزنید. بهتر است از مژه مصنوعی تکی یا تار به تار استفاده نموده و ابروها را کمی به هم نزدیک کنید.

چشم‌هایی گود و هاله تیره دور چشم

برای گریم این چشم ها باید از فون روشن به مقدار زیاد استفاده نمود و منطقه یک تا سه پلک را پوشاند. سپس به مقدار جزئی با فون تیره هاله تیره ای در بالای هاله روشن کشید و به حالت گربه ای فید کرد. سپس از یک مژه مصنوعی تکه ای و پرپشت استفاده نمود.

حلقه کبود دور چشم

گریم چشم
eye contouring

هاله تیرگی زیر چشم می تواند برای تمامی فرم های چشم وجود داشته باشد بنابراین گریم چشم ها را با توجه به فرم طبیعی چشم ها انجام داده و سپس هاله تیره زیر چشم ها را با کانسیلر مناسب می پوشانیم. برای استفاده از کانسیلر بهتر است رنگ مناسب را انتخاب نموده و جنس آن مایع باشد، سپس مقدار کمی از این محصول را با نوک انگشت روی تیرگی ها زده و با ضربات بسیار آرام سعی کنید که آنرا جذب پوست نمائید. در نهایت مرز بین ناحیه کانسیلر زده و پوست طبیعی را فید کرده و بپوشانید به طوری که مرز واضحی مشخص نباشد.

سخن پایانی

گریم چشم ها در تکنیک گریم زیبایی یک بخش اختیاری و انتخابی است یعنی ممکن است که برای انجام یک گریم زیبایی از گریم چشم ها استفاده نشود چرا که معمولا پس از گریم کامل صورت، ناحیه چشم ها توسط آرایش چشم به طور کامل پوشانده می شود، اما در صورت گریم کردن چشم ها می توان به شکل یک آرایش کامل روی آن حساب نمود و از مشابهت آن با میکاپ لایت اروپایی لذت برد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا