کتاب تیستوی سبز انگشتی اثر زیبای موریس دروئون

کتاب تیستوی سبز انگشتی که به عقیده نویسنده آن موریس دروئون اثری برای گروه سنی یک تا صد ساله میباشد، درباره پسری موفرفری به نام تیستو است که ناگهان در می یابد انگشتان دستهایش خاصیتی جادویی دارند. به این ترتیب که هر بذر گیاهی به وسیله لمس انگشتان او به سرعت شروع یه شکوفایی و رشد کرده و گیاهان و گلهایی بسیار زیبا از این بذرها می رویند و این درست مصادف می شود با زمانی که او پس از سه روز اولیه در دبستان به دلیل خواب آلودگی و تشخیص اولیای مدرسه که معتقدند تیستو استعداد آموزش نداشته و غیرقابل اصلاح است از مدرسه اخراج می شود. در منزل بزرگ و مجلل پدری او باغبانی پیر و مهربان زندگی می کند به نام سبیلو که راز معجزه انگشتان تیستو را کشف کرده و او را آگاه از تاثیرات زیبای این معجزه بر روی پلیدی ها و زشتی ها میکند. تیستو دست به کار شده و به وسیله لمس بذرهای گیاهان در جاهایی غیر قابل تصور، زیبایی و عشق را می رویاند. حتی در لوله اسلحه های کارخانه اسلحه سازی پدرش… کتاب تیستوی سبز انگشتی درباره عشق و تکاپوی یک کودک دوست داشتنی برای صلح و محبت است و هرچند که از اولین انتشار آن سالها می گذرد آسان طب به همه خوانندگانی که علاقمند به آثار برجسته ادبی و فراموش نشدنی هستند، خواندن این کتاب زیبا و تاثیر گذار را توصیه می کند.

کتاب تیستوی سبز انگشتی

از متن کتاب تیستوی سبز انگشتی

راستی چه می شود کرد با تفنگی که گل داده است و سر نیزه ای که دیگر نمی تواند در جایی فرو رود؟ راستی چه می شود کرد با سلاح هایی که دسته گل های قشنگ تمام کاردبردشان را ازشان گرفته بودند؟ تنها کاری که می شود کرد اینست که همه شان را توی سطل آشغال بیندازیم.

من با گل به جنگ یک جنگ رفتم و فاتح شدم.

درباره نویسنده

موریس دروئون، زاده 1918 در پاریس می باشد. از آثار معروف او می توان به شاهان نفرین شده و سرودن شعر سرود پارتیزان ها و تیستوی سبز انگشتی اشاره نمود. اثر شاهان نفرین شده در سال های 1955 تا 1977 نوشته و انتشار یافته است. این اثر یک رمان تاریخی 7 گانه است که از روی آن سریالی تلویزیونی نیز ساخته شده است. و نظر خود نویسنده درباره رمان معروف تیستوی سبز انگشتی این است که این اثر معجزه نویسندگی اش می باشد. موریس دروئون سرانجام در 14 آوریل سال 2009 در پاریس چشم از جهان فرو بست.

مشخصات کتاب

Tistou les pouces verts

نویسنده: موریس دروئون

مترجم: لیلی گلستان

تعداد صفحات: 142 صفحه

انتشارات: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا