Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
مدل رژلب زدن و تفاوت‌های جالب آن در چهره – مجله آسان طب

مدل رژلب زدن و تفاوت‌های جالب آن در چهره

مدل رژلب زدن در موارد گوناگون، به عوامل محتلفی بستگی داشته و برای ایجاد تفاوت‌های ظاهری در فرم لب‌ها باید نسبت به کشیدن خطوطی اصلاح شده در مرز لب‌ها پرداخت اما قبل از انتخاب مدل رژلب زدن باید به فکر تهیه مقدماتی باشید که پس از استفاده از این محصول ویژگی‌های زیبای لب‌های شما را نمایان ساخته و برجستگی مناسب و متعادلی را در این ناحیه ایجاد نماید. نگران نباشید، هر کسی ممکن است بارها در انتخاب مدل رژلب زدن به اشتباه بیفتد با اندکی دقت می توان روش صحیح استفاده از رژلب را آموخت و اجرا نمود.

مدل رژلب
model of lipstick

انواع مختلف مدل رژلب زدن

انواع مختلفی از مدل رژلب زدن وجود دارد که معمولا پایه آن، حالت کلاسیک برای رژلب زدن است. این حالت کلاسیک شامل متعادل‌سازی لب ها و استفاده از لیپ استیک یا رژلب جامد می باشد و در درجات بعدی بسته به مدل و هدف مورد نظر باید نسبت به انتخاب یکی از حالت های زیر اقدام نمود:

 • مدل رژلب زدن برای برجسته سازی
 • مدل رژلب زدن برای افزایش ماندگاری
 • مدل رژلب زدن برای متعادل‌سازی
 • مدل رژلب زدن برای ایجاد ترک‌های دلخواه
 • مدل رژلب زدن برای تغییر فرم لب‌ها

فراهم کردن مقدمات میکاپ لب ها

قبل از هر چیز باید وسایل مورد نیاز را برای آرایش لب ها در دسترس قرار دهید. این وسایل شامل:

 • دستمال مرطوب آرایشی
 • رژلب براق
 • خط لب جهت رفع عیوب ظاهری لب ها
 • کرم مرطوب کننده یا چرب کننده لب
 • مداد لب پهن
 • گوش پاک کن

زیرسازی برای استفاده از رژلب

در مرحله اول باید به فکر یک لایه برداری سطحی از پوست لب‌های خود باشید. بسیاری از مواقع لب‌های ما دچار ترک خوردگی یا زبری و پوسته پوسته شدن می شود، لایه برداری باعث می شود یک لایه از سطح پوست مرده برداشته شده و در مدت زمانی کوتاه حالتی شاداب و مرطوب در لب ها ایجاد شود. منظور از لایه برداری پوست لب در اینجا مراقبت و رطوبت رسانی دائم و روزانه به پوست لب هاست و هدف ما استفاده از انواع اسکراب نیست. به همین منظور می توان به صورت روزانه از کرم های چرب کننده یا چپ استیک استفاده نمود و از پوست لب ها مراقبت کرد. اما اگر قبل از رژلب زدن لبهای شما زبر و ترک خورده بود مقدار کمی وازلین یا روغن نارگیل را به وسیله تکه ای پنبه بر روی لبها مالیده و اندکی ماساژ دهید. سپس چربی باقی مانده را با دستمال کاغذی بردارید و پس از آن از کرم زیبایی پوست استفاده نمائید. در مرحله بعدی استفاده صحیح از رژ لب می باشد که طبق انتخاب صحیح مدل رژلب به ایجاد تغییر دلخواه در فرم و ماندگاری آرایش لب‎ها می‌پردازیم. 

مدل رژلب زدن برای برجسته‌سازی

مدل رژلب
model of lipstick

در مدل رژلب زدن به منظور برجسته‌سازی لب‌ها از دو رنگ استفاده می شود. یک رنگ اصلی که می تواند تناژ آن صورتی یا نارنجی بوده و از یک رنگ مکمل که اختلاف روشنی آن در حدود 3 درجه یا بیشتر از رنگ اصلی می باشد. در مرحله اول با استفاده از مداد لب، خط لب مناسب را در لب ها کشیده و سپس از رنگ اصلی در سطح لب به غیر از نواحی مرکزی استفاده می نمائیم. به طوری که رنگ اصلی در گوشه‌های خارجی و نزدیک به خطوط لب متمرکز باشد، سپس با استفاده از رنگ روشن مکمل در نواحی مرکزی به ایجاد روشنی می پردازیم. به این ترتیب حالتی از سایه و روشن ایجاد شده و مدل رژلب در نواحی مرکزی حالتی برجسته و گوشتی خواهد داشت.

مدل رژلب زدن برای افزایش ماندگاری

در این مدل رژلب زدن پس از زیرسازی کامل و متعادل‌سازی لب‌ها، با استفاده از رژلب جامد یکبار روی لب‌ها را رنگ می‌کنیم. استفاده از قلم شماره 6 یا 8 میکاپ بسیار موثر و کارساز خواهد بود. سپس با استفاده از یک دستمال کاغذی، حجم و درخشش لب‌ها را گرفته و مجددا یکبار دیگر به ترتیبی که گفته شد رژلب می‌زنیم. این عمل باعث می شود که رژ لب ما برای ساعت‌ها ماندگار باقی بماند. همچنین می توان از لاک لب که دارای ماندگاری فوق العاده است استفاده نمود.

مدل رژلب زدن برای متعادل‌سازی

برای متعادل‌سازی یا گریم لب‌ها با توجه به نوع ایراد مربوطه در ظاهر لب باید اقدام به متعادل‌سازی آن نمود. این ایرادها شامل:

 • لب بالایی نازک
 • دهان کوچک
 • لب‌های کاملا پهن (قلوه ای)
 • لب پائینی نازک
 • لب‌های بیش از حد نازک
 • لب‌هایی با گوشه‌های افتاده
 • لب‌های بیضی یا تخم مرغی شکل
 • لب‌های نامتقارن
 • لب‌های نوک تیز

آسان طب از شما دعوت می کند جهت آشنایی با گریم لب ها به مطالعه مقاله ای با همین عنوان در سایت مجله پزشکی آسان طب بپردازید. پس از گریم لب ها با توجه به رنگ انتخابی می توان از رژلب جامد یا مایع برای زیباسازی لب ها استفاده نمود.

مدل رژلب زدن برای ایجاد ترک‌های دلخواه

مدل رژلب
model of lipstick

در این حالت با ایجاد ترک‌هایی زیبا در لب، اولا ظاهری پر حجم به لب‌ها داده می‌شود و در درجه بعدی جلوه‌ای جذاب و تغییری غیر قابل تشخیص در لب‌ها به وجود خواهد آمد که سمت چپ و راست لب به گونه‌ای زیبا دارای برجستگی ملایم و متقارن با یکدیگر می‌شود. برای ایجاد چنین حالتی پس از زیرسازی و همچنین متعادل سازی لب به وسیله خطوط مدادلب، در قسمت مرکزی لب ها در بال و پایین از اندکی فون روشن استفاده می شود. سپس خط ترک طبیعی در لب پائینی پر رنگ شده و به فاصله نیم سانت از طرفین دو خط قرینه و اندکی منحنی کشیده می شود. در ناحیه لب بالا نیز در قسمت مرکزی به شکل یک عدد 7 پررنگ می شود. در نهایت با استفاده از قلم شماره 8 میکاپ روی این زیرسازی و همچنین تمام سطح لب رنگ آمیزی می شود.

مدل رژلب زدن برای درخشش بیشتر

در این مدل از رژلب زدن می توان پس از زیرسازی و گریم لب‌ها یکبار از رژلب جامد یا لیپ استیک استفاده کرده و با دستمال کاغذی درخشش آن را بگیریم. سپس یکبار دیگر این عمل را تکرار نموده و در انتها به وسیله یک رژلب مایع همرنگ یا برق لب بدون تناژ روی لب‌ها را اندکی داخل تر از خط لب، براق کرده و درخششی زیبا بدهیم.

در تمامی انواع مدل رژلب زدن نکته مهم ایجاد فرم ایده آل و متناسب در لب‌هاست و سعی بر آن می‌شود که از هرگونه دست کاری غیر لازم پرهیز شود. بنابراین جهت رعایت اصول کلاسیک در مدل رژلب زدن از خطوط طبیعی لب‌ها پیروی کرده تا زیبایی مجموعه چهره شما حفظ شود.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52