مدل سایه چشم و 8 نوع از بهترین سبک‌ها

انواع مختلف و متنوعی از مدل سایه چشم وجود دارد که بسته به موقعیت و سبک میکاپ می توان با استفاده از رنگ‌های گرم، سرد و خنثی اقدام به ایجاد فرم‌های گوناگونی در چشم‌ها نمود. حالت‌های مختلفی از مدل سایه چشم مانند گرد، کشیده یا گربه‌ای وجود دارد که به فراخور فرم هندسی صورت انتخاب شده و با مانورهای چشمگیر از رنگ‌های هم خانواده و هماهنگ به جذاب نمودن هر چه بیشتر چشم‌ها و در نهایت چهره خانم‌ها کمک شایانی می‌نماید. در این مقاله به معرفی و آموزش انواع مختلفی از مدل سایه چشم می‌پردازیم که دارای بیشترین معروفیت و همچنین محبوبیت در میان خانم‌های سراسر دنیا می‌باشد.

مدل سایه چشم
model of eyeshadow

مدل سایه چشم چگونه انتخاب می‌شود؟

انتخاب مدل سایه چشم در میکاپ در درجه اول به سبک آرایش مورد نظر بستگی مستقیم دارد. یعنی انتخاب رنگ ها و همچنین طرز استفاده از عمق رنگ و خطوط حاصله باید طبق اصول و قوانین موجود در سبک میکاپ مربوطه انجام شود. سبک های بسیاری در میکاپ وجود دارد که تعیین کننده شیوه کار در یکایک اعضاء چهره می باشد. این سبک ها شامل سبک کلاسیک، سبک اروپایی، سبک عربی و… می باشد. در هر یک از این سبک ها با توجه به انتخاب رنگ اولیه و همچنین رنگ های مکمل، مانور رنگ ها در باقی اجزای چهره انتخاب شده و باید تا آخرین مرحله طبق اصول انجام شود. در ادامه به بررسی زیر سازی آرایش چشم ها پرداخته و برای آشنایی بیشتر با انواع مدل سایه چشم آسان طب از شما دعوت می کند ادامه این مقاله را تا به انتها مطالعه فرمائید.

زیرسازی در مدل آرایش چشم

برای زیر سازی آرایش چشم ها می توان از یک کرم مرطوب کننده پوست استفاده نمود و با ماساژی سطحی که تمامی نواحی پلک و اطراف آن را در بر می گیرد از رطوبت رسانی به این ناحیه اطمینان حاصل نمود. سپس با استفاده از لیکوئید همرنگ با پوست، این ناحیه را کاور کرده و در نهایت از پن استیک مناسب و هم رنگ با لیکوئید استفاده نمائید. در انتها مقداری پودر فیکس را با پد مخصوص روی پلک ها قرار داده و 10 دقیقه جهت تثبیت نهایی زیرسازی، توقف کنید. این یک روش اصولی برای زیر سازی مدل سایه چشم می باشد. اما در روش های خانگی می توان از بیس سایه چشم که حالتی چسبنده و کاور کننده دارد و به دوام آرایش چشم کمک شایانی می نماید استفاده نمود. همچنین برای پوشاندن هاله تیره زیر چشم می توان از کانسیلر مناسب اسفاده نمود و در نهایت باید یادآوری کنیم که فرقی ندارد مدل سایه چشم چگونه باشد در هر صورت باید گوشه خارجی چشم ها و نقطه انتهایی ابرو را در نظر گرفته و تمامی سایه کاری ها و خطوط را طوری انجام دهیم که از این مرز بیرون نزند.

مدل سایه چشم در انواع سبک‌ها

مدل سایه چشم
model of eyeshadow

مدل سایه چشم در سبک های گوناگون، حالاتی متفاوت از یکدیگر دارند. مثلا در سبک های عربی مدل سایه چشم تمامی مناطق یک، دو، سه و تا نزدیکی های ناحیه 5 و 6 را در بر می گیرد. در سبک های اروپایی رنگ ها روشن بوده و ناحیه حدقه بالایی چشم را می پوشاند و… همچنین عمق و جنس رنگ ها در این سبک ها از یکدیگر متفاوت است، مثلا در آرایش های عربی بیشتر از سایه هایی مشکی، دودی، سرمه ای، قهوه ای سوخته و… استفاده شده و در آرایش های اروپایی از رنگ های لایت و ملایم همچون هلویی، صورتی لایت، شکلاتی روشن و امثال اینها استفاده می شود. 

√ مدل سایه چشم عربی

در این بخش به تشریح 3 مدل از معروف ترین مدل سایه چشم عربی می پردازیم. زیرسازی در این آرایش ها سنگین و کامل بوده و از مژه مصنوعی های تکه ای و پر پشت جهت ایجاد جلوه ای جذاب تر استفاده می شود. همچنین رژ لب و رژگونه نیز از میان رنگهایی تند و شاد انتخاب خواهد شد.

1. مدل سایه چشم مشکی اکلیلی

در این مدل سایه چشم منطقه یک تا سه چشم به وسیله یک مداد مشکی چرب کاور شده و تمامی این سطح زیر پوششی یکنواخت از مداد آرایشی قرار می گیرد. این یکی از بهترین زیرسازی ها برای آرایش های عربی بوده و دوام آن بسیار زیاد می باشد. سپس با یک سایه مشکی زغالی و مات روی این ناحیه را پوشانده و به حالت کشیده فید می کنیم. دقت کنید که مدل فید کردن سایه در هر دو چشم کاملا قرینه باشد. سپس از یک سایه پودری مشکی اکلیلی استفاده کرده و قسمت حدقه چشم را (یعنی دقیقا ناحیه ای که فید نشده) براق می کنیم. برای تکمیل این آرایش به وسیله مداد چرب مشکی خط زیر چشم ها را پر رنگ کرده و با سایه مشکی مات روی این خط را فید می کنیم.

2. مدل سایه چشم لبنانی

در این مدل سایه چشم پس از زیرسازی کامل باید به وسیله سایه قهوه ای سوخته مات ناحیه حدقه بالایی چشم را سایه زد، سپس در قسمت مرز این سایه از رنگ قرمز مات برای فید شدن به حالتی گرد یا گربه ای استفاده نمود. خط چشم در این مدل سایه چشم پهن و حالت دار بوده و خط زیر چشم نیز به وسیله سایه مشکی کشیده شده و با قهوه ای سوخته فید می شود.

3. مدل سایه چشم ترکیبی

مدل سایه چشم
model of eyeshadow

در این مدل سایه چشم باید از یک رنگ تیره اما شاد مانند بادمجانی مات استفاده نمود، منطقه یک تا سه چشم با رنگ بادمجانی سایه کاری شده و به فرم کشیده فید می شود سپس ناحیه زیر ابرو به وسیله سایه سفید مات کاور می شود. در نهایت از یک سایه چشم اکلیلی بدون تناژ رنگی سرتاسر این آرایش را کاور می کنیم. خط چشم را نیز پهن و کشیده می زنیم. در ناحیه زیر چشم نیز هاله ای بادمجانی به عنوان خط چشم پایینی می کشیم.

√ مدل سایه چشم اروپایی

در این بخش 3 مدل از معروف ترین مدل سایه چشم اروپایی را آموزش می دهیم. رنگ های سایه چشم در این مدل ها ملایم و از خانواده گرم یا سرد می باشد. خط چشم در مدل های اروپایی باریک و نزدیک به مژه ها کشیده می شود، انواع مژه مصنوعی مناسب برای این مدل ها نیز مژه های تکی یا ریسه ای کم پشت می باشد.

4. مدل سایه چشم دو رنگ مکمل

این مدل سایه چشم از مرسوم ترین و رایج ترین سایه هایی است که در انواع میکاپ مورد استفاده قرار می گیرد، روش کار به این ترتیب است که دو رنگ از یک خانواده را که یکی بسیار روشن و دیگری بسیار تیره است انتخاب نموده و پس از زیرسازی آرایش به وسیله رنگ تیره در گوشه خارجی چشم‌ها و به شکلی جزئی هاله‌ای از تیرگی ایجاد می نمائیم. سپس با استفاده از رنگ روشن هم خانواده با آن در گوشه داخلی چشم را سایه می زنیم. خط چشم در این مدل سایه زدن بسیار نازک و نزدیک به مژه ها کشیده می شود و به وسیله مژه مصنوعی ریسه ای که گوشه خارجی آن کشیده است به چشم ها حالتی فوق العاده جذاب می بخشیم.

5. مدل سایه چشم دو رنگ براق

در این روش معمولا رنگ ها بسیار شبیه به هم و یا حتی می تواند بسیار دور از هم انتخاب شود. تنها مسئله مهم در این مدل سایه چشم استفاده از سایه روشن در قسمت مرکزی پلک هاست و سایه تیره رنگ در گوشه های داخلی و خارجی چشم ها استفاده می شود. منطقه سایه کاری محدود و در مرز تعریف شده حدقه پلک می باشد، روش فید کردن نیز باید بسیار محو و ملایم انجام شود.

6. مدل سایه چشم خطی اروپایی

مدل سایه چشم
model of eyeshadow

در این مدل سایه چشم دو رنگ ملایم، هم خانواده و مات انتخاب می شود به طوری که یکی از این دو رنگ اندکی از دیگری تیره تر باشد. سپس با استفاده از سایه روشن تر منطقه حدقه پلک را تا مرز خط سوم (حدقه چشم) پوشانده و در اینجا با استفاده از سایه تیره تر حدقه بالایی پلک را به شکلی محو و با فرم خطی که در گوشه خارجی انحنایی زیبا دارد سایه کاری کرده و با سمت بالا فید می کنیم. در این روش می توان از خط چشم های رنگی و براق استفاده نمود.

7. مدل سایه چشم هالیوودی

سایه چشم هالیوودی معمولا ترکیبی زیبا و هنرمندانه از رنگ های تیره و روشن در کنار یکدیگر است و به ندرت بیشتر از دو رنگ سایه چشم در آن استفاده می شود. به عنوان مثال در مدل سایه چشم هالیوودی می توان از یک سایه لایت اکلیلی در گوشه داخلی چشم استفاده کرده و با استفاده از رنگ قهوه ای سوخته یا دودی به گوشه خارجی چشم ها، فرم کشیده یا گربه ای داد. مژه مصنوعی تکی یا نصفه گزینه مناسبی برای این مدل سایه چشم می باشد و عمق رنگ رژ لب به نسبت سایه چشم بسیار کمتر و ملایم‌تر است.

8. مدل سایه چشم فشن

مدل سایه چشم در میکاپ فشن دارای تعریف خاصی نیست و تنها ترکیب هنرمندانه رنگ های مختلف در کنار یکدیگر می تواند جلوه ای خیره کننده در چهره ایجاد نماید. به عنوان مثال می توان از ترکیب دو رنگ سفید مات و طلایی فوق العاده براق در کنار یکدیگر سایه چشمی زیبا و جالب کشید. رنگ سفید در گوشه داخلی چشم ها و رنگ طلایی در گوشه خارجی آن. خط چشم نیز می تواند به رنگ های مختلف بوده و از مژه مصنوعی های فانتزی استفاده نمود.

نکته مهم در انواع مختلف مدل سایه چشم تسلط بی چون و چرا در فید کردن مرزها و رنگ ها در یکدیگر است و انتخاب صحیح رنگ های هم خانواده و یا متضاد که جلوه ای چشمگیر و جذاب در چشم ها ایجاد نماید. بنابراین علاقمندان به این رشته می توانند در هنگام تمرین به خلاقیت روی آورده و هرگونه ترکیب جالب توجهی از رنگ ها را در فرم های مختلف چشم ها اجرا نمایند.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا