رنگ رژلب را با رژگونه و سایه چشم هماهنگ کنید

انتخاب رنگ رژلب موضوعی است که همواره در میان دوستداران میکاپ و زیبایی مطرح بوده و تاکنون نظریات جالبی برای هماهنگ‌سازی رنگ رژلب با آرایش سایر نواحی صورت ارائه شده است. رنگ رژلب و مدل استفاده از آن در واقع آخرین مرحله از میکاپ بوده و تکمیل‌کننده مجموعه زیبایی صورت افراد می‌باشد. به همین دلیل است که انتخاب رنگ رژلب در انواع سبک‌های آرایشی از اهمیت ویژه‎ای برخوردار می‌باشد. در این مقاله به اصول و قوانین انتخاب رنگ رژلب و چگونگی ست کردن آن با نواحی دیگر چهره پرداخته و رنگهای مختلف آن را از لحاظ روانشناختی و همچنین زیبایی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

رنگ رژلب
color of lipstick

بهترین انتخاب برای رنگ رژلب

بهترین انتخاب برای رنگ رژلب در هنگامی اتفاق می افتد که در هماهنگی کاملی با رنگ طبیعی پوست صورت، چشم و موهای شخص مورد گزینش قرار گرفته باشد. همچنین رنگ رژلب باید در تناسب و هماهنگی با رنگ اصلی سایه چشم و رنگ مکمل آن بوده و هم خانواده با رنگ رژگونه انتخاب شود. قبل از استفاده از رژلب در حالت حرفه ای بهتر است یک لایه برداری سطحی از پوست لب ها انجام شده تا پوسته های ریز و برآمده از روی آن جمع آوری شود. در مرحله بعدی رطوبت رسانی با کرم مرطوب یا روغن زیبایی است. سپس زیرسازی آرایش لب انجام شده و در انتها در صورت لزوم، از تکنیک گریم لب ها استفاده می کنیم. مرحله پایانی در میکاپ لب ها شامل متعادل سازی با مداد آرایشی و زدن رژلب جامد یا مایع بر روی سطح لب هاست، استفاده از قلم شماره 6 یا 8 میکاپ کمک موثری برای مرحله نهایی محسوب می شود.

رنگ هایی بی نهایت جذاب برای رژلب

در میان انواع مختلف رنگ رژلب که نمی توان حد و مرزی برای آن قائل شد و شامل هر رنگیست که می توان متصور بود، بعضی از رنگ ها دارای بیشترین شهرت و همچنین محبوبیت در میان خانم ها بوده و فرمول هایی برای ست کردن آن با رنگ آرایش سایر نواحی چهره وجود دارد. آسان طب از شما دعوت می کند برای مروری دوباره درباره این رنگ ها و همچنین اطلاع از فرمول های ست کردن، ادامه این مقاله را مطالعه فرمائید.

بنفش، انتخابی زیبا برای رنگ رژلب

رنگ بنفش ترکیبی از دو رنگ آبی و قرمز بوده و انواع مختلفی از این رنگ وجود دارد مانند بنفش یاسی، بنفش بادمجانی، بنفش یاسمنی و… که به عنوان رنگ رژلب می تواند انتخابی بسیار زیبا، هنرمندانه و شاد باشد. این رنگ به چهره حالتی سرزنده و بشاش می دهد و برای هماهنگ سازی آن با سایه چشم و رژگونه می توان از رنگهای صورتی روشن، کالباسی تیره، برنزی کبود و… به عنوان رژگونه و از انواع رنگ های سرد و گرم همچون بادمجانی مات، سورمه ای، مشکی مات، یشمی براق و… به عنوان سایه چشم استفاده نمود.

قرمز، انتخابی کلاسیک برای رنگ رژلب

رنگ رژلب
color of lipstick

قرمز، رنگی بدون تکرار در آرایش و زیبایی بوده و حالتی نمادین و مرجع برای رنگ رژلب می باشد. رنگ قرمز، یک رنگ کلاسیک در آرایش صورت و همچنین در دنیای لاک ناخن بوده و استفاده از آن در میان خانم هایی با روحیات مختلف رواج بسیار دارد. این رنگ مانوری گسترده و هنرمندانه در رنگ های آرایشی داشته و شامل قرمز اناری، قرمز گلی، قرمز براق، قرمز مخملی، قرمز جگری، قرمز کلاسیک و… می باشد. این رنگ رژلب با رنگ های قرمز ملایم، نارنجی تیره و روشن، هلویی و… به عنوان رژگونه قابلیت هماهنگ سازی داشته و برای سایه چشم می توان تمامی رنگ های خنثی و گرم را با آن ست نمود. همچنین سایه چشم هایی از خانواده سرد مانند سبز یا آبی را نیز می توان با این رنگ رژلب هماهنگ کرد. انتخاب رنگ زرشکی که از زیر مجموعه های این رنگ است می تواند به چهره حالتی مرموز و فوق العاده جذاب ببخشد.

قهوه ای، انتخابی شایسته برای رنگ رژ لب

رنگ رژلب قهوه ای مخصوص افرادی با روحیات ملایم و دوستداران میکاپ طبیعی است. انواع مختلفی از رنگ قهوه ای روشن و تیره وجود داشته که خانم ها با توجه به علاقمندی می توانند از این رنگ رژلب در میکاپ روزانه و یا میکاپ های مجلسی به وفور از آن استفاده نمایند. رژگونه هماهنگ با این رژلب می تواند تمامی رنگ های خانواده رنگی با تناژ نارنجی را در بر گرفته و برای سایه چشم نیز با همه رنگ های خنثی و گرم قابلیت هماهنگ سازی دارد.

صورتی، انتخابی شاد برای رنگ رژلب

رنگ صورتی یک رنگ شاد و دخترانه برای رنگ رژ لب بوده و در انواعی بسیار روشن تا انواع بسیار تیره موجود می باشد. این رنگ رژلب در میان خانم های جوان و دختران نوجوان رواج کامل داشته و یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی با روحیات فانتزی است. این رنگ رژلب با تمامی رنگ های صورتی چرک، بنفش کبود، یاسمنی و… به عنوان رژگونه هماهنگ بوده و برای سایه چشم نیز می توان تمامی رنگ ها را با آن ست نمود.

گوشتی، انتخابی طبیعی برای رنگ رژلب

رنگ گوشتی از زیرمجموعه های رنگ قهوه ای بوده و با مانور رنگ قرمز در آن تبدیل به انواعی متنوع و متفاوت از یکدیگر می شود. رنگ گوشتی به عنوان رژلب می تواند انتخاب مناسبی جهت میکاپ روزانه و آرایش های محو و طبیعی باشد.

شکلاتی، انتخابی زیرکانه برای رنگ رژلب

رنگ شکلاتی دقیقا به رنگ شکلات خالص تلخ بوده اما در اصطلاح آرایشی به رنگی تقریبا تیره تر از نسکافه ای اطلاق می شود. این رنگ مخصوص افرادیست که به چهره نچرال یا طبیعی علاقه ای وافر داشته و تمایل به حفظ حالت طبیعی چهره دارند. این رژلب می تواند با تمامی رنگ های خانواده گرم و خنثی به عنوان رژگونه و سایه چشم هماهنگ شده و جلوه ای فوق العاده زیبا به صورت خانم ها بدهد. همچنین استفاده از رژلب شکلاتی مات بسیار زیبا و مدرن بوده و دوستداران زیادی در سراسر دنیا دارد.

کالباسی، انتخابی سرزنده و نچرال برای رژلب

color of lipstick

رنگ کالباسی برای رژلب فوق العاده و نتیجه آن بسیار طبیعی و جذاب است. این رنگ در دو نوع کالباسی تیره و روشن موجود بوده و زیر مجموعه های وسیعی برای آن تعریف شده است. برای حصول نتیجه بهتر در این رنگ رژلب بهتر است از مداد لبی دقیقا به رنگ رژلب استفاده نمود. همچنین این رنگ با تمامی رنگ های سرد و گرم به عنوان سایه چشم و با تمامی رنگ های گرم با تناژ صورتی برای رژگونه قابلیت هماهنگ شدن دارد.

مسی، انتخابی باستانی برای رنگ رژلب

مسی یک رنگ جالب و عجیب برای رژلب می باشد. رنگ مسی حالتی متالیک داشته و در انواع رنگ های مسی آتشین، قرمز مسی، مسی طلایی و… موجود می باشد. دوستداران این رنگ معمولا به آرایش های شرقی مخصوصا میکاپ مصری گرایش داشته و از ایجاد حالتی جذاب و مرموز در چهره نمی هراسند. رنگ مسی یکی از رنگ هایی است که امروزه به ندرت به عنوان رژلب مورد استفاده قرار می گیرد. رنگهای قهوه ای سوخته، برنزی براق، شکلاتی تیره و روشن و… به عنوان سایه چشم و تمامی رنگ های گرم با تناژ نارنجی به عنوان رژگونه قابلیت هماهنگ سازی با این رنگ رژلب دارند.

قرمز اناری، انتخابی شیک برای رنگ رژلب

قرمز اناری انتخابی جسورانه برای رنگ رژلب بوده و مخصوص حضور در مراسم و جشن ها می باشد. این رنگ رژلب بسیار شیک و مدرن بوده و حالتی سنگین و کلاسیک به چهره می بخشد. بهترین رنگ های مکمل برای سایه چشم، قهوه ای سوخته، مشکی مات، برنزی و… هستند و تمامی رنگ های گرم و ملایم با تناژ قرمز و نارنجی می تواند گزینه ای مناسب برای رژگونه هماهنگ با قرمز اناری باشد.

نارنجی، انتخابی دخترانه و شاد برای رنگ رژلب

رنگ رژلب نارنجی یک انتخاب دخترانه، شاد و سرزنده برای خانم های جوان است و در انواع مختلفی تعریف شده است. نارنجی هلویی، نارنجی قرمز، نارنجی آفتابی و… از زیرمجموعه های این رنگ هستند و می توانند با تمامی رنگ های گرم و رنگ های سفید و مشکی به عنوان سایه چشم و با همه تناژهای نارنجی به عنوان رژگونه هماهنگ شوند. این رنگ رژلب انتخابی شاعرانه برای آرایش لب ها می باشد.

سرخابی، انتخابی جسورانه برای رنگ رژلب

رنگ رژلب
color of lipstick

رنگ سرخابی انتخابی جسورانه برای رنگ رژلب است. این رنگ دارای عمقی بسیار زیاد و همچنین درخششی طبیعی بوده و از ترکیب رنگ آبی و با مقدار زیادی قرمز تشکیل شده است. برای استفاده از این رنگ رژ لب بهتر است رنگ رژگونه از تناژ صورتی بسیار ملایم و تقریبا محو باشد و به عنوان سایه چشم از رنگهایی گرم یا خنثی و فوق العاده ملایم استفاده نمود.

رژلب کرم پودری مخصوص میکاپ مدرن

رژلب کرم پودری دقیقا حالتی شبیه به کرم پودر داشته و در دو تناژ صورتی و نارنجی تعریف شده است. این رنگ مخصوص میکاپ های مدرن بوده و رواج بسیار زیادی در میکاپ هالیوودی دارد. برای هماهنگ سازی سایه چشم و رژگونه می توان از تمامی رنگ های گرم و تند برای رژگونه و از تمامی رنگ های گرم، سرد و خنثی برای سایه چشم استفاده نمود.

مشکی، انتخابی مرموز و فشن برای رژلب

از این رنگ رژ لب به ندرت در میکاپ استفاده شده و مخصوص میکاپ هایی خاص همچون میکاپ فشن می باشد. این رنگ دارای عمقی کامل و زیاد بوده و می تواند در دو حالت مات و براق مورد استفاده قرار گیرد، استفاده از اندکی اکلیل نقره ای یا طلایی در رژلب مشکی، جلوه ای خیره کننده به چهره خواهد داد.

رژلب آبی مخصوص میکاپ فشن

رنگ رژلب
color of lipstick

از دیگر رنگ های رژلب در میکاپ فشن رنگ آبی است که معمولا بدون اکلیل بوده و جلوه ای مات یا براق دارد. این رنگ نیز همچون رنگ مشکی در میکاپ فشن مورد استفاده قرار گرفته و جایگاهی در میان انواع میکاپ های روزانه و یا کلاسیک ندارد.

سخن پایانی

دنیای رژلب و رنگهای تعریف شده برای آن دارای هیچ حد و مرزی نیست و همه روزه در حال گسترش و به روز شدن است. حال که با هم مرور کاملی داشتیم به رنگ های تعریف شده در دنیای رژ لب بهتر است به مقاله مدل رژلب زدن در همین سایت مراجعه کرده و آموزش صحیح انواع مدل های رژلب زدن را فرا بگیرید تا در موقعیت های مختلف بتوانید در استفاده از این محصول، تسلط کافی و کامل داشته باشید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا