آراستگی استایل و هماهنگی عناصر زیبایی

آراستگی استایل در زبان ساده یعنی آراستگی مجموعه هماهنگ شده صورت، اندام، لباس و شایستگی رفتار یک فرد که باید با رعایت یک به یک این موارد به نتیجه دلخواه دست یافت. استایل در لغت به معنای سبک و شیوه بوده و اشاره به چگونگی بودن و فردیت شخص دارد که باید حالتی بلوغ یافته و رو به تکامل داشته باشد. بنابراین در آراستگی استایل باید موارد متعددی را مد نظر قرار داده و رعایت نمود تا مجموعه تکمیل شده تمامی عناصر، به موقعیت آراستگی استایل دست پیدا نماید.

آراستگی استایل
adornment style

آراستگی استایل و بررسی عوامل مهم در آن

هر فردی در آراستگی استایل خویش باید تابع علایق منحصر به فرد درونی و همچنین استانداردهای کلاسیک در تعریف زیبایی باشد. این علایق منطبق بر استعدادهای ذاتی او بوده و تبعیت و حضور در این استعدادها قدم اول در آراستگی استایل می باشد. چنین حضور کاملی می تواند شخص را در حالتی ایده آل از بلوغ فکری و همچنین بلوغ رفتاری قرار داده و این رفتار شایسته انسانی و همچنین وقار ذاتی افراد از مهم ترین موضوعات در آراستگی استایل فردی خواهد بودT همچنین به عنوان آخرین عامل درونی در آراستگی استایل افراد باید به انتخاب شایسته کلمات اشاره نمود که تاثیری شگفت در زیبایی و آراستگی ظاهر خواهد داشت. برای اطلاع از نمودهای بیرونی آراستگی استایل، آسان طب از شما دعوت می کند ادامه این مقاله را با دقت مطالعه فرمائید. این موارد شامل:

  • آراستگی صحیح و اصولی صورت افراد.
  • آراستگی ناخن و انجام به موقع نظافت و آرایش ناخن های دست و پا.
  • انجام گاه به گاه استحمام زیبایی با گیاهان خوش رایحه و تسکین دهنده.
  • انتخاب شایسته لباس در موقعیت های گوناگون.
  • رعایت تناسب اندام و انجام نرمش های روزانه و تبعیت از رژیم غذایی سالم.
  • استفاده صحیح از انواع عطر و مشتقات آن.

آراستگی چهره و تناسب آن با آراستگی استایل

آراستگی استایل
adornment style

اولین نمود و معیار ظاهری در آراستگی استایل رعایت هارمونی رنگ در آرایش و اصول کلاسیک چهره پردازی بوده و باید در هماهنگی کامل با روحیات فرد، فرم هندسی چهره او و همچنین رنگ لباس های وی باشد. به این ترتیب می توان امیدوار بود باقی مراحل نیز با موفقیت انجام شده و استایلی شکیل و آراسته را تشکیل خواهد داد. آراستگی صورت شامل موارد ذیل می باشد:

  • آراستگی موها و انتخاب استایلی صحیح برای آرایش دادن به موها.
  • استفاده از یک کوپ صحیح و متناسب با اجزاء صورت.
  • زیرسازی صحیح آرایش صورت و استفاده به موقع و اصولی از تکنیک متعادل سازی چهره.
  • انتخاب صحیح رنگ ها در میکاپ مانند رنگ رژ لب، رژگونه و سایه چشم.

آراستگی ناخن و متناسب با آراستگی استایل

از دیگر اصول ظاهری در آراستگی استایل حفظ زیبایی و سلامت طبیعی ناخن ها بوده و باید نسبت به انجام به موقع مانیکور و همچنین پدیکور به روش سالنی اقدام نمود. استفاده از روش های کم ضرر برای زیبایی ناخن ها مانند طراحی ناخن و تکنیک لاک جلیش می تواند در بهبود آراستگی استایل شما کمک شایانی نماید، همچنین اهمیت دادن به سلامت و لطافت پوست دست ها و پاها می تواند تاثیری چشمگیر در آراستگی استایل شما داشته باشد. استفاده از کرم های زیبایی دست و پا و استفاده از لایه بردارهای خانگی برای پوست پا بسیار مفید و موثر است.

نقش استحمام زیبایی در آراستگی استایل

استحمام زیبایی با توجه به فضای آرامش بخش و ریلکس کننده ای که دارد می تواند در رفع استرس و تسکین تنش های فکری کارساز بوده و با ایجاد آرامش درون تاثیری مستقیم بر آراستگی ظاهر شما بگذارد. استحمام زیبایی در فضایی با دکوراسیون زیبا، خوش رایحه و با شمع هایی روشن انجام شده و در آن از آبی با دمای 50 درجه سانتیگراد که حاوی گیاهان و یا عصاره های شفا بخش طبیعی است کمک گرفته می شود. این روش ریلکس کننده و تسکین بخش، می تواند مستقیما بر کاهش استرس روانی و همچنین گارد استرسی بدن تاثیر گذاشته و رفتار شما را آراسته تر و عزت نفس را در شما پرورش دهد.  

نقش انتخاب لباس در آراستگی استایل

آراستگی استایل
adornment style

انتخاب لباس در آراستگی استایل از اهمیت ویژه ای برخور دار می باشد، سعی کنید در هنگام انتخاب لباس به جنس مرغوب و با کیفیت پارچه اهمیت داده و رنگ هایی متناسب با رنگ پوست و همچنین مدل هایی متناسب با استایل و فرم طبیعی اندام خود انتخاب نمائید. تبعیت و رعایت یکسری استانداردهای تعریف شده می تواند آراستگی استایل شما را در لباس های جدید تضمین کرده و نقشی مفید و پر رنگ در تناسب ظاهری اندام شما ایفا نماید. همچنین در انتخاب کیف و کفش خود حساس بوده و این دو مورد را از یک برند تهیه نمائید.

تناسب اندام و نقش آن در آراستگی استایل

از مهم ترین عناصر در آراستگی استایل، وجود انعطاف در حرکات و بازگشت به تناسب طبیعی اندام می باشد. اگر هنوز از وجود چربی های اضافه در قسمت های مختلف اندام خود در رنجید بدانید دیر یا زود باید نسبت به از بین بردن آنها به روش صحیح و سلامت اقدام نمائید چرا که این عامل به منزله سد بزرگ و غول پیکری بر سر راه آراستگی استایل شماست. برای رسیدن به چنین هدفی لازم است رژیم غذایی خود را اصلاح کرده و رو به غذاهای سالم و کم چربی بیاورید. میوه ها و سبزیجات تازه و چربی سوز را در برنامه غذایی خود و به وفور بگنجانید. همچنین در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کرده و به طور مرتب به انجام حرکات ورزشی زیر نظر مستقیم مربی بپردازید. تبعیت از این روش در دراز مدت می تواند تحولی شگرف در ظاهر و اندام شما ایجاد کرده و گزینه ای اساسی در آراستگی استایل شما به شمار بیاید.

نقش استفاده از عطر و زیورآلات در آراستگی

آراستگی استایل
adornment style

استفاده از عطر در آراستگی استایل، به منزله تکمیل ظاهر و استایل شماست که باید به شیوه ای درست مورد استفاده قرار گیرد آسان طب به شما توصیه می کند به مقاله استفاده از عطر در همین سایت سری زده تا با شیوه های استاندار استفاده از این محصول آشنا شوید. همچنین می توانید به شکلی محدود و انتخابی دستچین شده از زیورآلاتی نظیر ساعت، انگشتر، دستبند، گوشواره، گردنبند و… استفاده نمائید. البته توصیه ما به شما این است در استفاده از زیورآلات افراط نکنید چرا که عاملی منفی در آراستگی ظاهر شما به حساب می آید.

تاثیرات مستقیم آراستگی استایل در خودباوری

حال که با هم مرور کاملی داشتیم به موضوع آراستگی استایل باید بگوئیم که دست یابی به چنین موقعیتی می تواند تاثیری مستقیم و البته خیره کننده بر اعتماد به نفس و خود باوری شما گذاشته و حالتی دلنشین و دوست داشتنی در درون شما به وجود بیاورد. بنابراین علاوه بر جنبه های ظاهری و معیارهای زیبایی شناسی به مسئله مهم دیگری دست پیدا خواهید کرد که نامش خودباوری و عزت نفس می باشد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا