آراستگی صورت و تاثیر جذاب آن در استایل افراد

همه خانم‌ها و البته بسیاری از آقایان در جستجوی راه‌هایی جدید و مفیدتر برای آراستگی صورت خود می‌باشند و در این راه اعتقادی راسخ و همتی بلند دارند. اما به نظر می‌آید در بسیاری از موارد در تعریف آراستگی صورت به تناقضاتی بر می‌خورند که باعث حصول نتایج معکوس در زیبایی و آراستگی صورت می‌شود. در این مقاله قصد داریم به تعریف صحیح آراستگی صورت پرداخته و درباره مهم‌ترین عوامل موثر در این موضوع به تفصیل صحبت نمائیم.

آراستگی صورت
adornment face

آراستگی صورت به چه معناست؟

آراستگی صورت به معنای حفظ و احیاء دوباره جوانی و طرافت پوست صورت بوده و اعمال بهترین و نامحسوس ترین تغییرات آرایشی در خطوط طبیعی چهره و پر رنگ‌تر نشان دادن نقاط مثبت آن. بنابر این تعریف بخش بزرگی از مشکل حل شده و تعریف روشن‌تری از آراستگی صورت به دست می آید. در واقع آراستگی صورت به معنای میکاپ و آرایش های آنچنانی نیست بلکه رعایت به موقع و مرتب تمامی نکاتی است که در سلامت و زیبایی طبیعی چهره نقش مستقیم دارد. آسان طب از شما دعوت می کند به لیستی که در ادامه توضیح خواهیم داد توجه نمائید:

بنا بر تعریف آراستگی چهره باید نسبت به عوامل زیر حساس و مسئول بوده و رعایت این نکات را در برنامه روزانه و یا هفتگی خود قرار دهیم. این موارد شامل:

  • تغذیه مناسب و استفاده از ماسک زیبایی پوست برای حفظ سلامت پوست.
  • انجام به موقع و مداوم ماساژهای مخصوص صورت که در جوانسازی پوست نقشی موثر دارند.
  • استفاده مداوم از انواع کرم های زیبایی پوست که مواد مغذی مورد نیاز پوست را به راحتی در اختیار آن قرار خواهد داد.
  • رعایت حفظ تعادل و زیبایی ابروهای طبیعی.
  • فرا گرفتن صحیح میکاپ و متناسب با فرم هندسی چهره خود.

نقش سلامت پوست در آراستگی صورت

می دانیم که اولین شرط لازم برای آراستگی صورت داشتن پوستی سالم و البته درخشان و لطیف است. بنابراین هیچگاه نقش حساس و حیاتی یک پوست بدون لک و درخشان در آراستگی چهره فراموش نخواهد شد و هیچ عامل دیگری از لحاظ زیبایی شناسی با این موضوع قابل قیاس نیست. در درجه اول باید رژیم غذایی خود را اصلاح کرده و در برنامه غذایی خود انواع میوه ها و سبزیجات تازه را در وعده های زیاد بگنجانیم. بدین ترتیب با ویتامین رسانی به موقع از طریق تغذیه بخش بزرگی از مشکل ما رفع خواهد شد. در درجه بعدی باید نسبت به استفاده از انواع ماسک زیبایی صورت اقدام نموده و به طور مرتب از آنها استفاده نمائیم. بدین ترتیب کمک بزرگی به جوانسازی و آبرسانی پوست خود کرده و قدم اول را با موفقیت به پایان رسانده ایم.

نقش ماساژ فشیال در آراستگی صورت

ماساژ فشیال یا ماساژ صورت نقشی بسیار مفید و موثر در جهت مقابله با روند پیری و افتادگی پوست ایفا می کند. ماساژ زیبایی صورت به روش خانگی و به طور مداوم به ما کمک می کند که با انجام چند حرکت ساده به جوانسازی پوست خود پرداخته و افتادگی عضلات صورت را تا حد زیادی رفع نمائیم. همچنین استفاده از انواع روغن زیبایی در ماساژهای صورت می تواند مواد مغذی و مورد نیاز پوست را به سهولت در اختیار آن قرار دهد. به این ترتیب می توان دومین قدم اساسی را برای آراستگی صورت با موفقیت برداشت. ماساژ فشیال به طرق مختلف انجام شده که معروفترین آنها شامل:

  • ماساژ ژاپنی: که شامل لمس و تحریک خطوط افقی و عمودی صورت و گردن می باشد.
  • ماساژ خطوط افقی و عمودی: فشار بر نقاط طب سنتی صورت و ماساژ افقی و عمودی خطوط طبیعی چهره.
  • ماساژ آلمانی یا قاشقی: ماساژ عمودی و افقی با قاشق های گرم و سرد.
  • ماساژ با یخ: ماساژ دورانی با یخ قالبی که می تواند شامل آبمیوه های یخ زده نیز باشد.

نقش کرم‌های زیبایی در آراستگی صورت

آراستگی صورت
adornment face

پوست صورت خانم ها به دلیل استفاده مکرر از لوازم آرایشی و یا قرار گرفتن در معرض انواع آلودگی های هوا و محیطی با لایه ای از چربی و گرد و غبار پوشیده شده که باید نسبت به پاک کردن آن در شروع و پایان هر روز اقدام نمود. به این ترتیب که با استفاده از محصولات پاک کننده آرایش سطح پوست را کاملا پاک و تمیز کرده و عاری از هرگونه آلودگی نمائیم. سپس با آب گرم و پن شستشوی صورت پوست را تمیز کرده و در انتها با آب سرد آبکشی نمائیم. پس از طی چنین پروسه ای پوست صورت درصدی از چربی و رطوبت طبیعی و همچنین مواد مغذی موجود در سطح پوست را از دست خواهد داد. برای احیاء مجدد آن و بازگشت چربی، رطوبت و مواد مغذی به آن باید از کرم زیبایی پوست که در اقسام مختلف و برای اهداف خاص ساخته شده اقدام نمود. به این ترتیب می توان اطمینان حاصل کرد که سومین قدم از آراستگی صورت نیز انجام شده و ما برای ورود به مرحله بعد آماده خواهیم بود.

نقش آرایش ابروها در آراستگی صورت

ابروهای طبیعی هر شخص دارای بیشترین هماهنگی با مجموعه چهره او می باشد بنابراین برای آراستگی صورت باید فرم اصلی را در آرایش ابروها حفظ نموده و از دستکاریها و مانورهای غیر لازم در این ناحیه پرهیز نمائیم. به همین منظور باید مدل اصلی ابروها را مد نظر قرار داده و به اصلاح آن با حفظ حالت و شکل اولیه اقدام نمود. اما در مواقعی که ابروها دچار ریزش شده و جاهایی از ابرو خالی شده است می توان برای مراقبت ابرو و همچنین تقویت آنها از درمان های خانگی به وسیله روغن های تقویتی استفاده نمود. سپس برای حفظ آراستگی چهره نسبت به انتخاب یکی از مدل های آرایش ابرو اقدام نموده و این شیوه را برای همیشه الگو قرار  داد.

نقش گریم زیبایی در آراستگی صورت

گریم زیبایی صورت در 5 مرحله انجام شده و نقشی غیر قابل انکار در جذابیت مجموعه چهره و همچنین آراستگی صورت خواهد داشت. به همین منظور آسان طب به شما توصیه می کند جهت آشنایی با این تکنیک به مقاله گریم زیبایی در همین سایت مراجعه نموده و نسبت به انجام آن و تکمیل آراستگی صورت خود در موارد ضروری اقدام نمائید.

نقش میکاپ در آراستگی صورت

آراستگی صورت
adornment face

میکاپ و آرایش صحیح صورت نقشی اساسی و اصل کاری در آراستگی چهره بر عهده خواهد داشت. شناخت فرم هندسی صورت خود و همچنین یادگیری چگونگی انجام زیرسازی آرایش و رعایت هارمونی رنگ ها در میکاپ از نکات پیش نیاز برای میکاپ بوده و می تواند آراستگی چهره شما را به حد نهایت برساند.

نقش وکس در آراستگی صورت

به عنوان نکته پایانی می توان به وجود موها و کرک های ریز در صورت و ازاله آنها اشاره کرد که هرچند جزئی و پیش پا افتاده به نظر می رسد اما رعایت آن و انجام مرتب وکس صورت می تواند زمینه ساز مراحل بعدی در آراستگی صورت ما باشد.

سخن پایانی

در واقع پس از طی تمامی مراحل باید بدانیم که آراستگی چهره ما ربط مستقیم به رعایت تک تک این موارد داشته تا پس از رسیدن به مرحله میکاپ نیازی به دستکاری ها و مانورهای غیر ضروری نداشته و به وسیله یک میکاپ لایت و تقریبا محو زیبایی چهره خود را به اوج برسانیم.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا