آرایش ابرو و راز و رمز زیبایی ابروها

خانم‌ها باید برای آرایش ابرو به شیوه صحیح، به اصول ایجاد تغییرات مناسب در فرم ابروها تسلط داشته و فرم‌های مختلف چشم و پیشانی را به طور کامل بشناسند. گاهی اوقات انجام اشتباهات آرایشی منجر به نتیجه‌ای معکوس در زیبایی شده و زیبایی چهره را از حالت طبیعی و نرمال خارج می‌سازد. بسیاری از این اشتباهات آرایشی مربوط به آرایش ابرو بوده و به این ترتیب به جای اصلاح فرم ابروها و چشم اقدام به مانورهای غیر ضروری و بزرگنمایی شده می‌شود. برای روشن شدن بیشتر این اشتباهات و همچنین آشنایی با اصول آرایش ابرو بر آن شدیم که در این مقاله به بررسی صفر تا صد این مقوله که از اهمیت ویژه‌ای در میان خانم‌ها برخوردار است بپردازیم.

آرایش ابرو
eyebrow makeup

رعایت اصول صحیح در آرایش ابرو

فرم ایده آل برای ابروها همیشه فرم طبیعی آن می باشد که باید به شیوه ای صحیح اصلاح شده و حالتی جذاب و زیبا به خود بگیرد. بنابراین اولین نکته در آرایش ابروها حفظ حالت طبیعی ابرو می باشد. تعریف ایده آل برای یک ابروی متعادل فرمی استاندارد است که دارای چنین مشخصاتی می‌باشد: پهنای ابرو در قسمت تاج بیشتر از بدنه ابرو بوده و پهنای بدنه ابرو باید تا رسیدن به قوس استخوان پلک دارای بیشترین و پرحجم ترین حالت باشد. در قسمت انحنای استخوان پلک پهنای ابرو باریک تر شده و دم ابرو باید در قوسی زیبا به سمت پایین حرکت کرده و چشم ها را مانند یک قاب زیبا در بر بگیرد. وجود هر گونه اشکالی در ابروها اعم از باریکی یا پهنای بیش از حد جزء مواردیست که باید نسبت به اصلاح آن اقدام شود. از طرفی می توان عیوب ظاهری ابروها را که در اثر ریزش شدید ابروها به وجود آمده به وسیله مراقبت ابرو و تقویت آن با روغن های گیاهی تا حد مناسبی برطرف نمود. در بعضی از مواقع که ابروها به شکلی شدید دچار ریزش و صدمه شده می توان به عنوان یک آپشن انتخابی از تکنیک میکروبلیدینگ ابرو استفاده نمود که زیر نظر متخصصین این رشته در سالن های مجاز و مجهز انجام می شود. ایرادات رایج در ابروها معمولا شامل:

  • ابروهای نازک
  • ابروهای نامتقارن
  • ابروهای بیش از حد گرد
  • ابروهای بیش از حد کم پشت
  • ابروهای تو خالی
  • ابروهای بی حالت

برای اصلاح هر یک از این موارد باید الگوی اولیه ابروهای طبیعی را در نظر گرفته و تا جای ممکن به مشخصات آرایش ابروهای ایده آل نزدیک نمود. انجام مانورهای غیر ضروری در آرایش ابرو مانند استفاده بیش از حد سایه های آرایشی در تاج ابرو یا بدنه و دم ابروها باعث ظاهری نازیبا و جلوه ای خشن در چهره افراد خواهد شد.

انتخاب محصول مناسب برای آرایش ابرو

محصولات مختلفی برای آرایش ابرو وجود دارد اما 2 مورد از معروف ترین این محصولات شامل محصولات جامد و محصولات پودری می باشد.

♦ مداد ابرو: مداد ابرو محصولی بسیار آسان و کاربردی برای آرایش ابرو است و به راحتی می تواند کادر ابرو را مشخص کرده و داخل کادر را پر نماید. بهترین مداد ابرو برای آرایش ابرو دارای مشخصاتی نرم و روان اما فاقد چربی می باشد. مداد ابرو مخصوص آرایش خانگی بوده و مناسب برای مانورهای جزئی در میکاپ روزانه خانم ها است.

♦ سایه ابرو: این محصول از پرکاربردترین محصولات در زمینه حرفه ای آرایش ابروهاست و به دلیل حالت پودری شکلی که دارد می تواند به سادگی نواحی خالی و کم پشت ابروها را پوشش دهد. استفاده از قلم شماره 6 میکاپ برای این منظور بسیار مناسب است.

رنگ انتخابی در آرایش ابرو

آرایش ابرو
eyebrow makeup

انتخاب بهترین رنگ برای آرایش ابرو ها مسئله ای جدی است که باید مد نظر قرار داد. انتخاب نادرست رنگ ها برای این موضوع منجر به حالتی غیر طبیعی در صورت خواهد شد. بنابراین، رنگ محصول آرایشی خود را چه به صورت مداد و چه به صورت سایه ابرو باید متناسب و هماهنگ با رنگ طبیعی ابروها در نظر گرفت. استفاده از رنگ های بیش از حد روشن و یا بیش از حد تیره در آرایش ابرو ها نتیجه ای معکوس در زیبایی تمامی چهره خواهد گذاشت. بد نیست در اینجا اشاره ای داشته باشیم به ریمل ابرو که در انواع رنگ های طبیعی از تیره تا روشن موجود بوده و به دلیل دارا بودن برسی همچون برس ریمل می تواند به راحتی رنگ ابروی خانم ها را به طور موقت تغییر دهد.

ایجاد فرم پهن و کمانی در آرایش ابرو

مشخصات ابروهای کمانی به این صورت است که دارای کشیدگی بیشتری نسبت به انواع معمولی بوده و فاقد حالت هشت در شکستگی ابروهاست. برای آرایش ابرو به چنین فرمی در ابتدا باید قلم را آغشته به اندکی سایه ابرو نمود و در قسمت تاج ابروها بدون ایجاد یک قاب واضح و مشخص به سایه کاری جزئی پرداخت. همچنین با دستکاری جزئی در بالای بدنه ابرو فرمی تقریبا کمانی به ابرو داده و خط منحنی زیر ابرو را مشخص تر نمود. در ادامه کشیدگی مناسبی را در دم ابرو و امتداد آن ایجاد نمود. بد نیست که در قسمت هشت ابرو اندکی حالت تیز و زاویه دار ایجاد نمائیم.

فرم هشت در آرایش ابرو

ابروهای هشتی معمولا در ناحیه شکستگی ابرو به شکلی واضح و تیز به حالت عدد هشت در بالای ابرو درآمده اند. برای آرایش ابرو در چنین حالتی باید تاج ابرو را اندکی فرم داده و قسمت هشت ابرو را به حالت منحنی درآورد تا از تیزی آن کاسته شود. متناسب با آن باید منحنی قوس ابرو در قسمت برجستگی پلک، مشخص و متعادل شود و اندکی به طول دم ابرو افزوده شود.

فرم گرد در آرایش ابرو

برای آرایش ابرو به فرم گرد باید به وسیله ایجاد خطوطی زاویه دار اما متعادل از گردی بیش از حد ابرو در ناحیه شکستگی و دم ابرو کاست. به این ترتیب که تاج ابرو را اندکی مشخص تر کرده و بدنه بالایی ابرو را تا شکستگی کمی صاف نمود، سپس در قوس ابرو حالت متعادل شده ای از عدد هشت ایجاد کرده و در انتها به وسیله خطوط اصلاح شده حالتی خوش فرم در ابرو ایجاد نمود.

فرم منحنی در آرایش ابرو

آرایش ابرو
eyebrow makeup

این فرم ابرو بیشتر از آنکه یک ایراد باشد به عنوان فرمی فانتزی و زیبا در نظر گرفته می شود و می تواند به نوبه خود مشخصات یک ابروی استاندارد باشد. این ابرو دارای انحنای متعادل در بالا و پایین ابروها بوده و دم آن در قوسی مناسب به سمت پائین حرکت کرده است. برای آرایش ابرو ها با توجه به این الگو باید تاج ابرو اندکی سایه کاری شده و سراسر بدنه بالایی ابروها دارای قوسی نامحسوس و نرم شود سپس هشت ابروها را به حالت منحنی در آورده و با خطی واضح و مشخص به سمت پائین حرکت کند.

فرم هاشور در آرایش ابرو

برای آرایش ابرو به فرم هاشور باید از سایه آبرنگی چشم و قلم شماره صفر میکاپ کمک گرفت. به این ترتیب که در نواحی خالی شده ابرو به وسیله هاشورهای کرکی حالتی پر پشت و جذاب ایجاد نمود. نوک قلم را به سایه آبرنگی آغشته کرده و هاشورهای کرکی ظریف را در جهت خواب ابروها ایجاد می نمائیم. آسان طب به شما توصیه می کند از ریزترین قلم ها برای کشیدن کرک های ابرو استفاده نمائید تا نتیجه تا حد ممکن طبیعی تر از آب در آید. 

فرم سایه زدن در آرایش ابرو

سایه زدن در آرایش ابرو ها باید بسیار نرم و نامحسوس اتفاق بیافتد. آرایش ابرو در چنین حالتی یکی از زیباترین نتایج را برای شما به ارمغان خواهد آورد. ناحیه تاج ابرو بسیار ملایم سایه خورده و بدنه، هشت و دم ابرو به شکلی جزئی و در نقاط ضروری پر رنگ تر می شود.

برای آرایش ابرو باید بسیار با دقت عمل نمود چرا که هر گونه دست کاری غیر ضروری ممکن است زیبایی را از چهره شما از بین برده و حالتی خشن و نازیبا در صورت به وجود بیاورد. بنابراین بکوشید فرم ابروهای خود را شناخته و در یک هماهنگی کامل چه از لحاظ انتخاب رنگ و چه از لحاظ انتخاب مدل به آرایش ابرو های خود به شیوه ای صحیح بپردازید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا