بافت مو به شکل تل روشی آراسته و شیک

بافت مو تل یکی از ساده‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین مدل‌های بافت در میان انواع مختلف آرایش مو محسوب می شود. بافت مو تل مخصوص کودکان و البته خانم‌های جوانی است که به مدل‌های اسپرت علاقه داشته و آراستگی و سادگی را دو روی یک سکه می‌پندارند. برای بافت مو تل باید موها را به مناسب‌ترین شکل ممکن آماده کرد و سپس اقدام به انجام آن نمود. در این مقاله به بررسی انواع بافت مو تل پرداخته و روش انجام آن را آموزش خواهیم داد.

بافت مو تل
braid hair

بافت مو تل مخصوص چه افرادیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله توضیح دادیم این مدل مو مخصوص خانم هایی در تمام رده های سنی و معتقد به یک اصل می باشد و آن اصل این است: زیبایی و آراستگی در سادگی خلاصه شده است. البته باید توجه داشت که منظور از سادگی عبارت پیش پا افتاده یا مغایر با مد روز نیست بلکه پرهیز و اجتناب از دستکاری ها و مدل های شلوغ و پر حجم می باشد. ناگفته نماند که بافت مو بر خلاف ظاهر ساده آن دارای پیچیدگی هایی است که باید نسبت به آموزش حرفه ای آن اقدام نمود تا از حصول عالی ترین نتیجه در آن اطمینان حاصل نمود. بنابر این تعریف، آسان طب به شما توصیه می کند علاقمندان به این رشته ادامه این مقاله را با دقت مطالعه نمایند.

زیرسازی مناسب برای بافت مو تل

بافت مو تل مخصوص افرادی با موهایی نسبتا بلند و بدون چتری می باشد. بهتر است که بلندی موها حداقل تا روی شانه ها بوده و قسمت جلویی موها با قسمت پشت آن دارای طولی یکسان باشد. قبل از هر چیز باید یک زیرسازی مناسب برای بافت مو به شکل تل در موها ایجاد نمود. فرقی ندارد که جنس و حالت طبیعی موها چیست در هر صورتی قبل از انجام هرگونه بافت مو باید موها شسته و تمیز شده و در حالت نیمه مرطوب و زمانی که ریشه موها خشک می باشد اقدام به انجام یک براشینگ حرفه ای، صاف و بی حالت برای موها نمود. استفاده از سرم مو و یا انواع گیاهی فرم دهنده مو می تواند حالتی لطیف، براق و بدون گره در موها ایجاد نماید. بنابر این قاعده وجود هرگونه گره ای در موها باعث اختلال در پروسه بافت مو تل خواهد شد.

بافت مو تل چگونه انجام می شود

بافت مو تل
braid hair

بافت مو به شکل تل سنتی از یک سمت سر در جلوی موها شروع شده و به سمت دیگر ختم خواهد شد. برای شروع کار یکبار موها را با شانه دندانه درشت شانه کنید. سپس مقدار کمی ژل یا واکس مو در پشت دست خود مالیده تا در مواقع لازم بر روی موها استفاده نمائید. از یک سمت سر در قسمت جلو شروع به کار نمائید. به این ترتیب که یک دسته 2 در 2 از کف سر انتخاب نموده و یکبار بافت ساده سه تایی از رو بزنید. این بافت به عنوان پایه کار عمل نموده و باقی بافت مو تل با الگو و مبدا قرار دادن این قسمت انجام خواهد شد. سپس در دور دوم دسته کوچکی از کف سر برداشته واکس بزنید و مرتب کنید و به یکی از دسته های پایه اول اضافه کرده و یکبار دیگر بافت ساده سه تایی بزنید، در مرحله سوم نیز به همین شکل عمل کرده و دسته دیگری از موها را از کف سر به رشته بافت اضافه کرده و در پروسه بافت مو تل وارد نمائید. به این ترتیب بافت مو در سرتاسر طول سر در نزدیکی کف سر حرکت کرده و به نقطه مقابل آن خواهد رسید. نکته قابل توجه در بافت مو تل این است که هر دسته ای که از کف سر جدا شده و به بافت اضافه می شود باید مرتب و بدون گره شده و واکس مو بگیرد. سپس به رشته بافت اصلی اضافه شود. و نکته بعدی حفظ نزدیکی دست شما به کف سر است که باعث می شود بافت مو تل سفت و مرتب بوده و نظم و ترتیب آن به هم نخورد. در مرحله آخر و در زمان پایان یافتن تل در قسمت کناره گوش باید دم موها توسط یک کش ریز اما محکم فیکس شده و ادامه رشته مو نیز بافت ساده سه تایی از رو انجام شود سپس این رشته بافته شده در زیر موها مخفی شده و به این ترتیب ما یک بافت مو تل بسیار مرتب و جذاب خواهیم داشت.

بافت مو تل با مدل طنابی

مدل طنابی بافت مو به این ترتیب است که دو رشته مساوی از مو را جدا کرده و به یک سمت مشترک به دور خود می تابانیم. سپس این دو رشته تابانده شده را در خلاف جهت تابیدن به دور یکدیگر می پیچیم، این قاعده کلی در بافت مو طنابی می باشد. برای بافت مو تل با مدل طنابی باید طبق همین الگو عمل نمود. به این ترتیب که در یک سمت جلوی سر در کنار گوش دسته ای از مو را جدا کرده و به دو بخش مساوی تقسیم می کنیم. سپس هر یک از این دو رشته را به دور خود تابانده و یکبار به دور هم می پیچیم. برای دور بعدی باید قسمتی از موهای کف سر جدا شده و به یکی از این دو رشته اضافه و تابانده شده و یکبار دیگر به دور رشته مقابل پیچانده شود در مراحل بعدی نیز به همین شیوه عمل نموده و رشته های مساوی و مرتب شده را واکس مو زده و به یکی از رشته های اصلی اضافه کرده و به پروسه بافت مو تل اضافه می کنیم. در انتها و زمان پایان یافتن این بافت باید با کشی محکم موها را فیکس کرده و امتداد این دو رشته را به روش معمول بافت طنابی ادامه داده و در انتها زیر موها مخفی نمائیم.

بافت مو تل از زیر

بافت مو تل
braid hair

در این روش از بافت مو تل ما طبق روش بالا عمل می کنیم. با این تفاوت که اولین بافت پایه ما بافت ساده سه تایی از زیر بوده و در سرتاسر آن به شکل بافت از زیر ادامه خواهد داشت، بافت مو تل از زیر از حالت سنتی آن بسیار شکیل تر بوده و دارای برجستگی هایی در سراسر آن خواهد بود. در ادامه باید موهای پشت سر را که نظم و ترتیب آن به هم خورده شانه کرده و با ملایمت بر روی شانه ها ریخت تا زیبایی کار افزایش پیدا کند.

بافت مو تل به انواع روش ها و با استفاده از تمامی مدل های فانتزی بافت مو قابل اجراست و تنها شرط موفقیت در آن حفظ نظم و ترتیب در بافت مو تل بوده و پرهیز از گره دار کردن موهاست. برای تکمیل زیبایی این شیوه از آرایش موها می توان در پشت سر از انواع شینیون بافت استفاده نمود.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا