پن شستشوی صورت و معرفی 7 نوع معروف آن

پن شستشوی صورت جایگزینی مناسب برای صابون بوده و با تنظیم پ هاش سازگار با پوست می‌تواند به حفظ لطافت، چربی و رطوبت طبیعی پوست کمک شایانی نماید. برای استفاده از پن شستشوی صورت و حفظ سلامت پوست باید مواردی را مد نظر قرار داده و با انواع مختلف آن آشنایی داشت تا از نتیجه مثبت هر یک از این محصولات بر روی پوست صورت اطمینان حاصل نمود. در این مقاله به معرفی این محصول پرداخته و کاربرد هر یک از زیر مجموعه‌های پن شستشوی صورت را به تفصیل توضیح خواهیم داد.

پن شستشوی صورت
face penn wash

پن شستشوی صورت چیست؟

پن شستشوی صورت محصولی شبیه به صابون بوده اما دارای پ هاش متفاوتی از صابون های معمولی می باشد. پن شستشوی صورت یکی از محصولات مفید برای پاک کردن صورت از آرایش و همچنین آلودگی های محیطی همچون گرد و غبار است که فرم و شکل ظاهری آن در شباهت کامل با صابون ساخته شده است اما بر خلاف صابون که دارای پ هاش قلیایی می باشد دارای پ هاشی سازگارتر با حالت نرمال پوست است. پوست انسان در حالت طبیعی دارای خاصیت اسیدی ضعیف بوده اما صابون های معمولی دارای حالت قلیایی و مضر برای پوست می باشند. به همین دلیل است که پس از کاربرد صابون در شستشوی پوست صورت، احساس زبری و کشش در آن می کنیم. اینجاست که پن شستشوی صورت که دارای خاصیت اسیدی تری نسبت به صابون است و پ هاش آن پایین تر از 6 می باشد می تواند وارد میدان شده و فضایی ملایم تر و دوستانه تری برای پوست صورت ایجاد نماید. این محصول مناسب برای انواع پوست هاست و در انواع مختلف و با اهدافی متفاوت از یکدیگر ساخته شده است. اما آسان طب به افرادی که دارای پوستی خشک می باشند توصیه می کند در شستشوی صورت خود و همچنین استفاده از انواع صابون و پن شستشوی صورت افراط نکنید، 2 بار شستشوی صورت در صبح و شب برای این افراد کافی است.

روش استفاده از پن شستشوی صورت

استفاده از پن شستشوی صورت مستلزم استفاده از یک محصول مناسب پاک کننده آرایش است که قبل از هر چیز مواد آرایشی چرب و همچنین انواع آلودگی ها را از روی پوست پاک کند. سپس می توان به وسیله پن شستشو مناسب و آب گرم بقایای بر جا مانده بر پوست را تمیز نموده و بعد از آن با آب سرد آبکشی نمائید. این عمل سبب حفظ بیشتر رطوبت در پوست شما خواهد بود. پس از آن با یک حوله بسیار لطیف به خشک کردن صورت خود بپردازید. به یاد داشته باشید که هرگز حوله را بر روی پوست خود نکشید. بلکه حرکت دست شما باید به حالت کمپرس و آرام باشد.

7 نوع مختلف پن شستشوی صورت

پن شستشوی صورت
face penn wash

انواع مختلفی از پن شستشو وجود دارد که اهدافی متمایز از یکدیگر داشته و بسته به خاصیت مورد نظر می تواند نتیجه ای دلخواه را در دراز مدت ایجاد نماید. این پن ها در شکل ها و رنگ های مختلف وجود داشته و توسط کارخانه های مختلف تولید می شود. استفاده از پن شستشو بهتر است طبق نظر پزشک پوست و به توصیه و تجویز او مورد استفاده قرار گیرد. هفت نوع پن شستشو صورت شامل:

  1. پن شستشو روشن کننده پوست.
  2. پن شستشو ضد لک.
  3. پن شستشو پاک کننده.
  4. پن شستشو لایه بردار.
  5. پن شستشو ضد جوش.
  6. پن شستشو مخصوص پوست چرب.
  7. پن شستشو رطوبت رسان.

1. پن شستشو روشن کننده

این پن شستشوی صورت در روشن کردن و یکدست کردن پوست صورت کمک شایانی می نماید همچنین رطوبت مناسب را در پوست صورت حفظ نموده و چربی مناسب را ایجاد می نماید. این پن در روشن کردن پوست های تیره کمک کرده و به رفع لکه ها و تیرگی های موجود می پردازد همچنین دارای خاصیت پاک کنندگی عمیق پوست پوده و تنظیمات پ هاش پوست را مختل نخواهد کرد، از این پن شستشو می توان بر روی پوست تمیز شده استفاده نمود و با حرکات دورانی به کف کردن آن کمک نمود. سپس با آب سرد آبکشی نموده و پس از آن از کرم مغذی پوست استفاده نمائید.

2. پن شستشو ضد لک

این پن شستشوی صورت حاوی اسید لاکتیک، زینک سالیسیلات، ویتامین E و B5 بوده و می تواند تاثیری ضد لک برای پوست به همراه داشته باشد. این پن شستشو به دلیل فرمولاسیون موثر آن می تواند پوست را به طور عمیق تمیز کرده و لک های ناشی از جوش را از بین ببرد. همچنین خاصیتی لایه بردار داشته و سلول های مرده سطحی را از بین خواهد برد. از این پن شستشو می توان 2 بار در روز استفاده نمود. برای حصول نتیجه بهتر می توان با مشورت پزشک پوست خود از کرم ضد لک نیز استفاده کرد، البته به یاد داشته باشید استفاده از هر محصول ضد لکی بدون مشورت و تجویز پزشک به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

3. پن شستشو پاک کننده

پن شستشوی صورت
face penn wash

این پن شستشوی صورت مخصوص پاک کردن و تمیز کردن انواع پوست از نرمال تا حساس می باشد. فرمولاسیون غیر صابونی این محصول با پوست سازگار بوده و احساسی مرطوب با چربی مناسب را بر روی پوست باقی خواهد گذاشت همچنین می تواند رطوبت طبیعی موجود در سطح پوست را حفظ کرده و به دلیل دارا بودن ویتامین E می تواند با عوامل آسیب زای رادیکال های آزاد به مقابله برخیزد. همچنین می تواند از ایجاد چین و چروک در پوست جلوگیری نموده و یا سبب رفع چروک های سطحی پوست شود.

4. پن شستشو لایه بردار

قبل از هر چیز باید بگوئیم که استفاده از هر محصول لایه بردار بدون تجویز پزشک ممنوع می باشد. پن شستشوی صورت لایه بردار یا اسکراب برای انواع پوست مناسب بوده (طبق صلاحدید پزشک مربوطه) و می تواند در پاکسازی و لایه برداری سطحی پوست مفید واقع شود. سلول های مرده پوست را پاک کرده و لطافت را به پوست باز گرداند، همچنین به جوانسازی پوست کمک کرده و منافذ پوست را باز کرده و کمک به تنفس طبیعی پوست خواهد کرد.

5. پن شستشو ضد جوش

پن شستشوی صورت
face penn wash

پن شستشوی صورت ضد جوش مناسب برای پوست های مستعد جوش و آکنه بوده و یک آنتی باکتریال مناسب برای این نوع از پوست می باشد همچنین جوش های سر سیاه و سر سفید را در دراز مدت از بین برده و چربی بیش از حد پوست را کنترل می کند. این پن شستشوی صورت منافذ باز پوست را درمان کرده و در درمان جای جوش و یا لکه های قدیمی مفید می باشد.

6. پن شستشو مخصوص پوست چرب

این پن شستشوی صورت چربی بیش از حد پوست را کنترل کرده و به رفع جوش های سرسیاه و سر سفید کمک می نماید. همچنین می تواند در حفظ رطوبت و پ هاش طبیعی پوست موثر واقع شود، از این پن شستشو در جهت تمیز و پاک کردن عمیق پوست های چرب نیز کمک گرفته می شود همچنین منافذ باز پوست را از بین می برد.

7. پن شستشو رطوبت رسان

این پن شستشوی صورت مخصوص پوست های خشک که رطوبت اندکی دارند می باشد. این محصول دارای فرمولاسیونی غیر صابونی بوده و به همین دلیل رطوبت و چربی را در سطح پوست حفظ می نماید. همچنین یک محصول مغذی برای پوست بوده و می تواند مواد مورد نیاز پوست صورت را تامین نماید، ناگفته نماند که افرادی با خشکی بیش از حد در پوست خود باید نسبت به آبرسانی پوست به انواع روش ها اقدام نمایند.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا