آموزش دست دادن گربه های خانگی باهوش با کمی صبر و تلاش

گربه ها از شگفت انگیز ترین حیوانات زمین هستند که هم هوش زیادی دارند و هم لجباز می باشند ، اما با صبر می توانید به آن ها یاد دهید که دستورات شما را اجرا کنند. در ادامه ی این مطلب به نحوه ی آموزش دست دادن گربه های خانگی می پردازیم.

آموزش دست دادن گربه های خانگی باهوش با کمی صبر و تلاش

دست دادن گربه

گربه ها از شگفت انگیز ترین حیوانات زمین می باشند. آن ها علاوه بر این که بسیار باهوش هستند، بسیار لجباز نیز می باشند. اما این به آن معنا نیست که آن ها قادر به آموزش دیدن نیستند. با کمی صبر و علاقه از جانب شما، گربه شما می تواند خیلی خوب دستورات شما را اجرا نماید.

مراحل آموزش دست دادن گربه

 

جلسه ی اول چند ساعت قبل از غذا خوردن گربه می باشد. او باید به میزان کمی گرسنه باشد ( اما در حد مرگ حیوان را گرسنه نگاه ندارید! ) . غذای مورد علاقه ی گربه را در دست بگیرید. اکنون گربه عکس العمل خود را نشان می دهد. سپس به او اجازه بدهید تا غذا را بو کند.

دستی را که در آن غذا را گرفته اید مقابل چشم او بگیرید، بگذارید آن را بتواند تنها با دستش لمس کند. دست خود را نیمه بسته نگه دارید تا غذا محفوظ باشد و تنها ارتفاع لازم تا حدودی بالای چشم گربه می باشد.

همزمان از کلمه ای استفاده نمایید. مثلا می توانید بگویید: “دست بده! ” معمولا به صورتی غریزی، گربه در جست و جوی غذا پنجه اش را به دست شما می زند. سپس به عنوان پاداش غذا را به حیوان دهید و به او بگویید: آفرین گربه ی خوب!

همراهان مجله ی آسان طب ؛ این کار را سه الی چهار بار تکرار نمایید. در وعده ی غذایی بعد یا روز دیگری می توانید این کار را تکرار کنید تا دستورات از یاد گربه نرفته و ملکه ی ذهن او گردند. اما پاداش را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

آموزش دست دادن گربه های خانگی باهوش با کمی صبر و تلاش

این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید : روش حمام کردن گربه ها در خانه با آموزش همه مراحل

مسائل مهم در آموزش دست دادن گربه

به عنوان پاداش تنها مقدار کمی از غذا را در اختیار گربه ی خود بگذارید، تا زمانی که دستور شما را کاملا یاد بگیرد. گربه ها تحمل کمی دارد، پس در هر جلسه بیش از 4الی 5 بار این کار را تکرار نکنید. صبر و حوصله باشید و بدانید که امکان دارد چند روز طول بکشد تا گربه این کار را یاد بگیرد.

گربه ها موجودات مستقلی می باشند، بنابراین ممکن است که به نظر بیاید از انجام این کار صرف نظر کرده اند و خود به دنبال غذا می گردند. گربه های خانگی جوان امکان آموزش بیشتری دارند. اکثر گربه ها علاقه مند به تعقیب نور لیزر می باشند ، بنابر این می توانید از این راه آن ها را آموزش بدهید.

آموزش دست دادن گربه های خانگی باهوش با کمی صبر و تلاش

باید ها و نباید ها در آموزش دست دادن گربه

از اجبار گربه به یادگیری خودداری کنید. در صورتی که گربه ی شما علاقه نشان نمی دهد، آموزش را به روز دیگری موکول کنید. آموزش دادن تا حدودی گربه را عصبی می کند، بنابر این قبل از آن بررسی کنید که آن روز حوصله ی این کار را داشته باشد. گربه امکان دارد برای به دست آوردن غذا با استفاده از پنجه شما را چنگ بزند، بنابر این پیش از انجام آموزش یادتان باشد که ناخن های او را کوتاه نمایید.

به هیچ عنوان حیوانات را برای کند بودن در آموزش مجازات نکنید ، گربه نیز شما را برای ندادن غذا به خودش مجازات نمی کند. او به صورت غریزی به دنبال غذا خواهد گشت.

آموزش دست دادن گربه های خانگی باهوش با کمی صبر و تلاش

از هرگونه برخورد با اسپری آب و غیره با گربه پرهیز کنید. برای تربیت کردن فقط دو مطلب آموزش و پاداش وجود دارد که بهتر است چیزی به نام مجازات را حذف کنید. در صورت استفاده از نور لیزر، مواظب باشید که نور را به چشم های گربه خانگی خود نتابانید.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫2.5/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا