میکاپ مونوکروم و اهمیت دیدگاه زیبایی شناسی

میکاپ مونوکروم نوعی از میکاپ تخصصی است که برای صحبت کردن در مورد آن در ابتدا باید این اصطلاح را با دقت موشکافی کرده و چگونگی پیاده سازی صحیح و اصولی میکاپ مونوکروم را در صورت خانم‌ها تشریح نمائیم. در این مقاله قصد داریم شما را با این مقوله جالب در دنیای میکاپ و زیبایی آشنا نموده و به بررسی این مدل آرایش در نواحی مختلف چهره بپردازیم.

میکاپ مونوکروم
monochrome makeup

میکاپ مونوکروم چیست؟

قبل از صحبت درباره میکاپ مونوکروم باید ببینیم معنای عبارت مونوکروم چیست. مونو در لغت به معنای “یک” و کروماتیک یعنی “رنگی” بنابراین از قرار دادن این دو کلمه در کنار یکدیگر یک عبارت جالب با عنوان “تک رنگ” به دست می آید. به همین دلیل به سادگی می توان دریافت که منظور از میکاپ مونوکروم یعنی آرایشی که با استفاده از تنها یک رنگ در تمامی نواحی چهره انجام می شود، اما ممکن است برای افرادی که به تازگی با این اصطلاح آشنا شده اند، درک و تصور این نوع از آرایش تا حدودی سخت بوده و یا بسیاری از افراد این نوع از میکاپ را زننده و نازیبا تلقی نمایند. پس از توضیحاتی جامع و کامل پیرامون این نوع از میکاپ در می یابیم که با یکی از سخت ترین و در عین حال تخصصی ترین نوع آرایش صورت روبرو هستیم که برای انجام آن باید درک و همچنین دیدگاهی عمیق در موضوع زیبایی شناسی داشته باشیم. آسان طب از علاقمندان به دنیای گسترده میکاپ دعوت می کند ادامه این مقاله را با دقت مطالعه نمایند.

نکات مهم در میکاپ مونوکروم

نکته اول در میکاپ مونوکروم انتخاب یک رنگ اصلی به عنوان رنگ پایه برای آرایش می باشد، این رنگ باید در درجه اول متناسب با رنگ مو، رنگ چشم و رنگ پوست شخص انتخاب شده و در درجات تکمیلی نیز می توان رنگ لاک ناخن و یا رنگ لباس را در موضوع آراستگی استایل با این رنگ پایه، هماهنگ نمود.

نکته دوم در میکاپ مونوکروم این است که ما تا 5 مانور رنگی می توانیم نسبت به انواع ترکیبات هماهنگ و شدت درجه رنگی از رنگ اصلی اقدام نمائیم. مثلا تیرگی یا روشنی یک رنگ پایه در آرایش مونوکروم بدون مانع بوده و حتی می توان از ترکیباتی مشابه با رنگ اصلی استفاده نمود.

نکته سوم در این میکاپ این است که استفاده از رنگهای سفید، مشکی و خاکستری مجاز بوده و گاه می توان با اضافه نمودن این رنگ ها به زیبایی بصری آرایش صورت افزود.

برای روشن شدن بیشتر موضوع مثالی ارائه خواهیم داد، بیائید رنگ اصلی خود را قرمز انتخاب نمائیم. ما می توانیم از رنگ قرمز اناری برای رژلب، قرمز لایت و محو برای رنگ سایه چشم، قرمز قهوه ای برای رژگونه و رنگ قرمز تیره برای اصلاح فرم لب استفاده نمائیم. در ادامه به عنوان مثال هایی متنوع، چند مورد از ترکیبات زیبای رنگی برای میکاپ مونوکروم را تشریح می نمائیم.

میکاپ مونوکروم صورتی

میکاپ مونوکروم
monochrome makeup

بهترین انتخاب برای میکاپ تک رنگ صورتی، رنگ سرخابی مات برای رنگ رژلب و صورتی ملایم و چرک برای سایه چشم می باشد. همچنین رژگونه صورتی محو و مداد لب کالباسی تیره به عنوان رنگ های تکمیل کننده میکاپ مونوکروم مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

میکاپ مونوکروم نارنجی

در این میکاپ، رنگ نارنجی تیره مات برای رژلب انتخاب شده و از نارنجی لایت به عنوان سایه چشم استفاده می شود، سپس از مداد لب قهوه ای نارنجی برای اصلاح فرم لب و همچنین نارنجی هلویی برای رژگونه استفاده می نمائیم.

میکاپ مونوکروم مشکی

ممکن است که این میکاپ تا حد زیادی عجیب به نظر بیاید و بسیاری از متخصصین، رنگ مشکی را مثالی آکروماتیک (بی رنگ) در دنیای رنگ ها به حساب بیاورند اما رنگهایی همچون مشکی، سفید و یا خاکستری می توانند بهترین مثال ها در چگونگی ست کردن مونوکروماتیک لباس و استایل به شمار بیایند. بنابراین چرا از این رنگ ها در دنیای میکاپ استفاده نکنیم؟ رنگ سایه چشم مشکی تک رنگ می تواند به تنهایی یک آرایش کامل محسوب شود، نکته مهم در میکاپ مونوکروم مشکی، استفاده از تکنیک زیرسازی به روشی دقیق و اصولی است که تا حد زیادی فرم اصلی چهره را اصلاح نماید. سپس ناحیه گونه ها را بدون دستکاری رها کرده و در ناحیه لب ها از اندکی مداد لب مشکی استفاده می نمائیم. سپس به طور کامل رنگ مشکی را در این ناحیه فید کرده و تنها به ایجاد هاله ای تیره که بسیار شبیه قهوه ای سوخته است بسنده می کنیم. این میکاپ یکی از زیباترین ها در دنیای میکاپ فشن به شمار می آید.

اهمیت ترتیب و سلیقه در میکاپ مونوکروم

میکاپ مونوکروم
monochrome makeup

بیشترین تمرکز نگاه در میکاپ مونوکروم در ناحیه لب ها اتقاف می افتد و پس از آن دومین تمرکز در ناحیه چشم هاست. بنابراین، ملاک انتخاب رنگ باید رنگ رژلب بوده و در حالتی معکوس، رنگ سایه چشم باشد. بدین ترتیب توازن میکاپ در آرایش چهره برقرار شده و حالتی قانونمند در میکاپ مونوکروم به وجود خواهد آمد. به همین منظور یا باید رنگ رژلب را ملاک میکاپ مونوکروم قرار داد و رنگ سایر نواحی را با توجه به آن و لایت تر انتخاب نمود و یا باید برعکس عمل کرده و معیار اصلی را رنگ سایه چشم قرار داده و بقیه نواحی صورت را با آن هماهنگ سازی کرد. از طرفی در مورد انتخاب رنگ اصلی باید نهایت سلیقه و هنرمندی را به خرج داده تا صورت از حالت طبیعی خارج نشود.

زیرسازی آرایش در میکاپ مونوکروم

برای زیرسازی در میکاپ مونوکروم، نیازی به استفاده بیش از حد از فون هایی سنگین و چرب نیست. بنابراین به یک زیرسازی اصولی بسنده کرده و از دستکاریهای غیر لازم پرهیز نمائید. اگر به هر دلیلی علاقمند به یک زیرسازی سنگین هستید می توانید از تکنیک گریم زیبایی صورت استفاده کرده و ایرادهای ظاهری را در چهره تا حد قابل قبولی اصلاح نمائید. بدین ترتیب بستر مناسبی برای یک میکاپ مونوکروم زیبا فراهم خواهد شد.

آرایش چشم ها در میکاپ مونوکروم

اگر ملاک انتخاب رنگ، سایه چشم می باشد باید از بیشترین عمق و همچنین شدت رنگ در این ناحیه استفاده نمود. به عنوان یک مثال واضح در این باره می توانیم به میکاپ مونوکروم قهوه ای اشاره کنیم که به عناون سایه چشم از رنگ قهوه ای تیره خالص استفاده شده و رنگ رژلب می تواند شکلاتی روشن و یا گوشتی لایت انتخاب شود. همچنین رژگونه با رنگ قهوه ای بسیار روشن می تواند میکاپ مونوکروم ما را تا حد نهایت زیبا سازد. در نهایت استفاده از خط چشم مشکی، ریمل ، و انواع مژه مصنوعی در میکاپ مونوکروم به زیبایی آرایش کمک شایانی می نماید.

آرایش لب ها در میکاپ مونوکروم

اگر ملاک و معیار ما در میکاپ مونوکروم، انتخاب رنگ برای رژلب باشد باید بیشترین شدت و عمق رنگ در این ناحیه اعمال شود و بقیه نواحی چهره حالتی لایت و ملایم از رنگ اصلی داشته باشد. مثلا اگر رنگ انتخابی ما یاسمنی باشد، باید در ناحیه لب ها از این رنگ به صورت خالص و غلیظ استفاده نموده و سایه چشم را به رنگ صورتی روشن انتخاب نمود. همچنین رژگونه می تواند تناژی از صورتی لایت داشته و از مداد لب کالباسی سیر استفاده نمود، در نهایت استفاده از برق لب برای تکمیل آرایش بلامانع می باشد.

میکاپ مونوکروم
monochrome makeup

به یاد داشته باشید با توجه به اهمیت تمرکز در دو نقطه مذکور، شدت رنگ در ناحیه گونه ها باید بسیار لایت و ملایم بوده و توجهات را تا حد زیادی از این ناحیه منحرف گرداند، بنابراین رنگ اصلی ما هر چه که باشد باید ناحیه گونه ها را به وسیله لایت ترین رنگ از رنگ اصلی، آرایش کنیم.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا