ورزش صورت روشی برای شادابی و جوانی پوست

ورزش صورت یکی از تکنیک‌های رفع افتادگی و چروک‌های پیش از هنگام در پوست صورت می‌باشد که به دلایل مختلف اتفاق می‌‎افتد. اگر ورزش صورت به شکلی صحیح و همه روزه انجام شود می توان امیدوار بود روند پیری پوست به تعویق افتاده و بسیاری از چروک‌ها یا افتادگی عضلات که در اثر عادات غلط به وجود آمده‌اند برطرف خواهند شد. در این مقاله به تشریح چگونگی انجام این حرکات ساده در ورزش صورت خواهیم پرداخت.

ورزش صورت

ورزش صورت و بررسی تاثیرات مفید آن

ورزش صورت می تواند جایگزینی مناسب برای تزریق بوتاکس بوده و خطوط تحمیلی را بر پوست صورت از بین ببرد. مثلا خط اخم یکی از خطوطی است که در اثر عادت به اخم کردن در ناحیه پیشانی و فاصله بین دو ابرو ایجاد شده و یا خطوط افقی پیشانی حکایت از عادت بالا انداختن ابرو در بسیاری از افراد دارد. چروک های ریز اطراف چشم نیز به دلیل چین افتادن مدام در هنگام خنده یا عصبانیت است که می تواند با چندین حرکت روزانه در تکنیک ورزش صورت بهبود یابد. همچنین افتادگی عضلات صورت در ناحیه اطراف چانه می تواند گذشته از افزایش سن، به دلیل عادت غلط سیگار کشیدن قبل از موعد پیر شدن پوست اتفاق بیافتد که در کنار ورزش صورت بهتر است از انواع ماساژ صورت با روغن های گیاهی استفاده نمود تا این عارضه تا حد زیادی بهبود یابد. آسان طب از علاقمندان دعوت می کند جهت آشنایی با این تکنیک ادامه این مقاله را مطالعه بفرمایند.

ورزش صورت و مبارزه با چین و چروک

زمانی که خوابمان می آید نمی توانیم پلک هایمان را باز نگه داریم. در این تکنیک از ورزش صورت که اختصاص به رفع چروک پوست دارد، می توان طوری وانمود کرد که می خواهیم به وسیله انگشتان دست پلک چشم ها را باز نگه داشته و با خوابیدن مبارزه کنیم. به این ترتیب که با استفاده از انگشت اشاره، نقطه انتهایی ابرو را فشار داده و در حالی که انگشت وسط نیز بر روی انگشت اشاره قرار میگیرد فشار را اندکی بیشتر کنیم. در همین حالت به وسیله انگشت کنار انگشت کوچک، نقطه تاج ابرو را لمس نموده و اندکی فشار می دهیم. تمامی نقاط مذکور باید به صورتی همزمان لمس شده و فشار ملایم انگشتان، به مدت 30 ثانیه ادامه پیدا کند. از این تکنیک ورزش صورت می توان روزانه چندین و چند مرتبه استفاده نمود تا پس از مدتی چروک های ناحیه اطراف چشم و پیشانی کاهش یابند، یکی دیگر از روش ها ماساژ و ضربات ملایم نوک انگشتان روی چروک ها می باشد. همچنین ماساژ دورانی پوست نیز می تواند در بین حرکت های ورزش صورت مفید باشد.

ورزش صورت جهت رفع افتادگی پوست

ورزش صورت

این ورزش صورت مناسب برای پوست هایی است که دچار افتادگی عضلات و یا پوست در ناحیه گونه، چانه و گردن شده اند، برای انجام ورزش صورت باید سر را تا جایی که ممکن است به عقب برده، چانه را بالا آورده و طوری وانمود کنید که می خواهید به نقطه ای در بالاترین حالت ممکن در آسمان نگاه کنید. در همین هنگام باید پوست گردن را به آرامی به سمت پایین بکشید. این عمل را روزی چندین مرتبه و هر بار به مدت 30 ثانیه انجام دهید. پس از مدتی عضلات صورت شما قوی شده و افتادگی ها تا حد زیادی بهبود خواهند یافت.

ورزش صورت جهت رفع غبغب

روش اول: یکی از روش های مفید برای رفع غبغب می تواند ضربات آرامی بر ناحیه غبغب باشد. در این ورزش صورت می توان سر را تا حد ممکن به بالا برده، چانه را نیز به سمت بالا بکشید و با ضربات مکرر و آرام به وسیله پشت انگشتان دست، مستقیماً روی برجستگی غبغب بزنید. این عمل می تواند 10 بار تکرار شده و در هر بار به مدت 30 ثانیه بر روی برجستگی غبغب ضربه زده شود.

روش دوم: در این روش باید صاف بنشینید، با چانه خود به سمت بالا اشاره نمائید به طوری که احساس سفتی در ناحیه گردن خود نمائید. سپس لب پائین خود را تا جایی که ممکن است بر روی لب بالا قرار داده و به سمت بالا بکشید. در همین حال به آرامی ناحیه غبغب را نوازش کنید. این وزرش صورت را می توانید 20 ثانیه ادامه داده و نوبت بعدی را موکول به روز بعد نمائید.

یوگای صورت برای صافی و کشیدگی پوست

ورزش صورت

یوگای صورت یکی از بهترین تکنیک ها در ورزش صورت است که می تواند پوست را صاف و کشیده کرده و بدین ترتیب چند سالی ما را جوان تر نشان دهد به شرطی که به صورت مکرر ادامه یابد. یکی از مهمترین حرکت ها در یوگای صورت حرکت جغد می باشد. این حرکت می تواند چین و چروک پیشانی و اطراف چشم ها را کاهش دهد، در ابتدا باید عضلات صورت و پیشانی را ریلکس کرده و تنش ها را از صورت خود بردارید. سپس به آرامی در حالی که هر یک از دستهایتان حرف C انگلیسی را نشان می دهد در اطراف چشم ها قرار دهید به طوری که کناره انگشت اشاره بر بالای ابروها قرار گرفته و ناخن شصت شما در حالتی موازی با انگشت اشاره در کنار بینی و بالای خط لبخند قرار گیرد. در این حالت سعی کنید بدون چروک کردن پیشانی، چشم هایتان را تا حد ممکن باز کرده و به مدت 15 ثانیه به همان حال بمانید. این حرکت یوگا را می توانید سه بار پشت سر هم انجام داده و نوبت بعدی را به زمان دیگری اختصاص دهید.

اهمیت پاکسازی پوست برای آمادگی ورزش صورت

به یاد داشته باشید که پاکسازی و تمیز نمودن روزانه پوست صورت می تواند نقشی کلیدی در جوان ماندن صورت شما ایفا نماید و همچنین رعایت این مسئله می تواند درصد موفقیت شما را در حصول نتیجه مفید در ورزش صورت بالا ببرد. بنابراین باید همه روزه پوست خود را در دو نوبت (صبح و شب) شستشو داده و حتما  آرایش خود را در پایان روز به وسیله محصولات پاک کننده آرایش تمیز نمائید. همچنین باید نسبت به استفاده به موقع و مداوم از انواع ماسک زیبایی مانند ماسک هلو یا دیگر میوه ها اقدام نموده تا پوست شما بتواند به راحتی تنفس کرده و رطوبت رسانی شود.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا