کتاب دلباختگی اثر نویسنده فرانسوی کریستین بوبن

کتاب دلباختگی اثر زیبا و شعرگونه ای از نویسنده نامدار فرانسوی کریستین بوبن است و درباره مرد جوانی در حدود سی سالگی و عشق شیدایی و رویا گونه او به لوییز امور سخن می گوید. کتاب دلباختگی اثری لطیف و دلنشین از یک عاشقانه اندوهبار است و راوی داستان به دور از تجمل گرایی و هیاهوی آدمیان به پرورش این عشق در درون قلب خود می پردازد. ضرباهنگ کلمات نویسنده در کتاب دلباختگی به گونه ایست که خواننده را با خود در بوییدن رایحه دل نشین گل سرخ همراه کرده و آرام آرام در سکوت و حرارت این شاعرانگی جاری می سازد. این کتاب موفق به دریافت جایزه گرلن در سال 2004 شد و به واقع تداعی کننده عشقی اساطیری است که امروزه به دست فراموشی سپرده شده است. مجله پزشکی آسان طب خواندن این کتاب را به همه کسانی که علاقمند به آثار ژرف و شعرگونه می باشند توصیه می کند.

کتاب دلباختگی

از متن کتاب دلباختگی

پیش از آنکه با لوییز امور آشنا شوم به او دل باختم. نام او در بخش رایحه ها در مجله ی بوته های گل سرخ فرانسه – مجله ای خصوصی – که به سبب علاقه شدیدم به این نوع اشتراک آن را گرفته بودم در کنار نام من چاپ شده بود. این نام برای من از شفافیت شیری رنگ گل های ختمی یا از آن لایه های طلایی که راهبان تمثیل های چوبی شان را با آن روکش می کنند درخشان تر و چشمگیر تر بود. نام ما دو نفر که فقط یک ویرگول با هم فاصله داشت زیر تاق قوسی شکل کاغذ براق مانند عروس و دامادی به سمت خواننده پیش می رفت.

درباره نویسنده

کریستین بوبن زاده 24 آوریل سال 1951 در شهر کروزو فرانسه می باشد. رشته تحصیلی او فلسفه بوده و شاید به همین دلیل است که درونمایه تمامی آثار او حال و هوایی ژرف و عمیق داشته و از طرفی شاعرانه و اندیشمندانه می باشد. از دیگر آثار این نویسنده می توان به کتاب دیوانه وار – ابله محله – غیر منتظره – فراتر از بودن – نور جهان – همه گرفتارند و … اشاره نمود.

مشخصات کتاب:

Louise amour

دلباختگی

نویسنده: کریستین بوبن

مترجم: مهوش قویمی

تعداد صفحات: 144 صفحه

انتشارات: آشیان

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا