دیدگاه مثبت چه تاثیری در زندگی ما دارد؟

شاید این روزها، زیر فشار زندگی و مشکلات اقتصادی، ناامیدی و افکار منفی گاهی به صورت گذرا و گاها به صورت دائمی مهم ترین پدیده‌هایی باشند که موجب صدمه زدن به روحیات ما می‌شوند. اما شاید اگر بدانیم که دور کردن افکار این‌چنینی از مغز و ذهن ما قادر است چه تاثیری در زندگی ما بگذارد، اهمیت بیشتری نسبت به آفرینش و خلق دیدگاه مثبت در زندگی قائل می‌شویم.

دیدگاه مثبت 

تاثیر دیدگاه مثبت در زندگی

اگر ذهن خود را به مانند یک لیوان خالی تصور کنید، هر چیزی داخلش بریزید نگه می‌دارد، اگر سیانید بریزید نگه خواهد داشت، همچنین شیر هم اگر بریزید لیوان آن را برایتان نگه خواهد داشت، لیوان هیچ تاثیری در مایع درون خودش ندارد، فقط به سادگی مایع را درون خود حفظ می‌کند، مانند ذهن شما، ذهن شما هم درست همین کار را انجام می‌دهد.

حالا بیایید فرض کنیم ذهن شما لیوان است و شما چیز بدی در آن ریختید، به کانال‌های خبری گوش می‌کنید و خبرهای ناگوار می‌شنوید، برنامه‌های پوچ و بیهوده نگاه می‌کنید، با این کارها تنها اطلاعات منفی، احمقانه و نادرست در ذهن خود فرو می‌کنید، همان طور که حدس زدید زمانی که ذهن شما با اطلاعاتی تیره، نادرست و بیهوده و پوچ پر می‌شود دنیا را تنها می‌توانید از دید اتفاقات تیره، نادرست و پوچ ببینید، زیرا چنین دیدگاهی را به ذهن خود داده‌اید و ذهن شما دنیای اطراف خود را این گونه شناخت و همین گونه هم خواهد دید.

اگر اطلاعات و دیدگاه‌های منفی، بی ارزش، احمقانه و نادرستی در ذهن خود داشته باشید باید چکار کنید؟ تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که آن را خالی کنید. حال آن را پر از آب پاک و زلال کنید، که حاوی پیغام‌های امیدوارانه، مثبت، انگیزه بخش و محبت آمیز است، مطالبی که از داستان‌های موفقیت دیگران می‌خوانید، اخبار خوش و . . . فرض کنید تمام مطالب مثبت امکان پذیر در این آب زلال هست.

حال اگر ما ذهنی سرشار از اطلاعات منفی، هراس آور، خطرناک و فاسد داریم، تنها کاری که باید بکنیم این است که آب زلال را روی آن بریزیم و اگر همچنان به ریختن آب زلال ادامه دهیم پس از مدتی نهایتا لیوان یا ذهنی در اختیار خواهید داشت که حاوی اطلاعات و احساساتی پاک، زلال، پرامید و محبت آمیز است.

دیدگاه مثبت و خلق شرایط بهتر

دیدگاه مثبت

علم عصب شناسی ثابت کرده است که ما وقتی شاد هستیم، بهترین عملکرد را داریم، مطالعات نشان داده است که مردم خوشحال، مثبت اندیش و خوشبین، درآمد بیشتری کسب می‌کنند، هدف‌های بزرگتری انتخاب می‌کنند، استرس کمتری تجربه می‌کنند، در موقعیت‌های پرفشار عادی هستند، پر انرژی ترند، در هنگام بیماری بهبودی سریع دارند و بیشتر عمر می‌کنند.

وقتی ما در زندگی خودمان درگیر یک داستان مثبت می‌شویم بدمان ماده‌ای شیمیایی تولید می‌کند که به کم شدن اضطراب و بیشتر شدن تمرکز کمک زیادی می‌کند، احساس و طرز برخورد شما با اتفاقات زندگی ریشه در فکر، رفتار و جایی که زمان و انرژی خود را متمرکز می‌کنید دارد اما در این زمانه اطلاعات منفی فراوانی به ما می‌رسند که …

اگر می‌خواهیم که شرایط تغییر کند باید تغییر را خودمان خلق کنیم. این آفرینش با انتخاب دیدگاه مثبت و شادی آغاز می‌شود، تصور کنید که آدم‌های اطرافمان همه مردمی شاد و مثبت اندیش بودند، در آن زمان جهانی در صلح، شادی و شفقت داشتیم، مثل کسی که سنگی ریز را در آب می‌اندازد و با موجش شادی ایجاد می‌کند. شادی بسیار واگیر دارد و می‌تواند از یک انسان مثبت اندیش به بیشتر از هزار نفر منتقل شود، این به آن معناست که می‌تواند در محله، شهر، کشور و حتی جهان تغییر ایجاد کند، تنها یک نفر.

تحقیقات نشان داده است که با گسترش شادی و دیدگاه مثبت شما شادتر می‌شوید، پس شما می‌توانید شادی را انتخاب و آن را تقسیم کنید بدون آن که چیزی از آن کم شود، می‌توانید مثل یک کاتالیزور شادی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم گسترش دهید. شادی جسور است و همچنین شجاع و چالش برانگیز بوده، ما قدرت این انتخاب را داریم و می‌توانیم این نعمت را با دیگران نیز شریک شویم. شاد و مثبت زندگی کنید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35