رنگ سایه چشم و تاثیر آن بر زیبایی چهره

همه ما می‌دانیم که زیبایی و جذابیت چشم‌ها در مجموعه میکاپ صورت نقشی کلیدی داشته و انتخاب رنگ سایه چشم در این میان تعیین کننده زیبایی حاصله از آرایش چشم‌ها خواهد بود. رنگ سایه چشم می‌تواند تا حد بسیار زیادی در مدل و سبک میکاپ نیز تاثیر گذاشته و حتی گرما یا سرمای چهره را تغییر دهد. بنابراین باید علاوه بر کیفیت، در انتخاب رنگ این محصول نیز حساس بوده تا آرایش چهره ما بی نقص به نظر برسد. این مقاله اختصاص به انتخاب رنگ سایه چشم داشته و کلیه موارد مربوط به آن را در برخواهد داشت.

رنگ سایه چشم

رنگ سایه چشم را چگونه انتخاب کنیم؟

قبل از هر چیز باید بدانید که سایه چشم شما باید دارای کیفیتی مرغوب باشد، به این معنا که اولا رنگی خالص و عمیق داشته و دوماً کیفیت آن به گونه ای باشد که به سادگی بر سطح پوست نشسته، جذب شده و به راحتی پاک نشود. برای تست رنگ سایه چشم در ابتدا باید مقداری از این محصول را بر پوست پشت دست خود زده و با نوک انگشت آن را فید نمائید. یک سایه چشم مرغوب نباید به راحتی از روی پوست پاک و محو شود و یا به حالت خرد و ریز در آمده و از پوست جدا شود. بلکه باید مانند کرم پودر بر روی پوست حرکت کرده و با چسبندگی مناسب و متعادلی بر روی پوست قرار گیرد. معمولا سایه هایی تک رنگ یا نهایتا چهار رنگ دارای کیفیتی خوب بوده و علاوه بر این نکته باید از برندی معروف و مرغوب تهیه شوند. سایه هایی با رنگ های بسیار زیاد معمولا کیفیتی پایین داشته و مناسب برای سایه های حرفه ای نمی باشند.

حال باید ببینیم که رنگ سایه چشم بر چه مبنایی انتخاب می شود؟ پنج عامل اصل کاری در این میان تعیین کننده رنگ سایه چشم خواهند بود. آسان طب توجه عزیزان را به این 5 عامل مهم جلب می نماید:

  1. فرم هندسی چهره و رنگ پوست
  2. رنگ چشم و فرم ابروها
  3. سبک انتخابی آرایش
  4. مدل انتخابی آرایش
  5. رنگ لباس

1. فرم هندسی چهره و رنگ پوست

رنگ سایه چشم

بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن فرم هندسی صورت و همچنین رنگ طبیعی پوست اقدام به انتخاب رنگ سایه چشم می نمایند که این موضوع در دانش کلاسیک و تعاریف قانونمند دنیای میکاپ قابل قبول نمی باشد. اصول کلاسیک آرایشی همواره در صدد ایجاد تغییراتی نامحسوس در چهره بوده تا بتوان با تکیه بر این اصل، چهره طبیعی فرد را با رنگهایی نزدیک با آن و هماهنگی آشکار با فرم هندسی صورت، جلوه گر ساخته و زیبایی منحصر به فرد هر شخص را به زیبایی نمایان سازد. در غیر اینصورت تمامی چهره ها به یکدیگر شبیه شده و به صورت یک بوم نقاشی رنگارنگ در می آیند. بنابراین در انتخاب رنگ سایه چشم خود این دو نکته را در نظر داشته باشید.

2. رنگ چشم و فرم ابروها

رنگ چشم افراد در دامنه ای متغیر می تواند تعریف شود، از روشن ترین رنگ ها تا به تیره ترین رنگها که شامل آبی، سبز، سبز آبی، سبز عسلی، عسلی روشن، عسلی تیره، قهوه ای روشن و تیره و در نهایت رنگ مشکی طبیعی می باشد. آرایشگران حرفه ای در میکاپ چشم به دو شکل عمل می نمایند. در حالت اول آرایش چشم های روشن است که می توان با انتخاب رنگی تیره برای سایه چشم، رنگ روشن طبیعی چشم ها را نمایان تر ساخت و در حالت دوم بدون در نظر گرفتن رنگ طبیعی چشم ها و با توجه به سبک میکاپ از رنگ های آرایشی برای زیبایی چشم ها کمک گرفت که در این حالت نیز بیشترین تاکید و اولویت (حداقل در ناحیه خط چشم) با رنگ های تیره و غلیظ خواهد بود. در این میان فرم طبیعی یا آرایش ابروها نیز تعیین کننده و تاثیر گذار خواهد بود.

3. سبک انتخابی آرایش

یک قاعده کلی در میکاپ وجود دارد که تعیین کننده انواع سبک های میکاپ می باشد، سبک هایی با تکیه بر ملاحت و لطافت طبیعی صورت و سبک هایی که اعتقاد به رنگ های گوناگون و تغییراتی شدید خواهند داشت. بنابراین در انتخاب رنگ سایه چشم در گروه اول، رنگ هایی ملایم و طبیعی مورد استفاده قرار گرفته و در میکاپ هایی در سبک دوم می توان رنگ هایی تند و غلیظ را در سایه چشم مورد استفاده قرار داد. بنابراین باید در ابتدا سبک آرایشی خود را انتخاب نمائید تا بتوانید رنگ سایه چشم خود را مطابق با این سبک هماهنگ نمائید.

4. مدل انتخابی آرایش

تمامی سبک های آرایشی درای زیرمجموعه های وسیعی از انواع مدل ها می باشند که در آن شدت و حرارت رنگ های آرایشی مورد مانور هنرمندانه میکاپ آرتیست قرار خواهد گرفت. پس از انتخاب سبک آرایشی، دومین معیار برای انتخاب رنگ سایه چشم ، انتخاب مدل مورد نظر خواهد بود. مدل انتخابی شما می تواند میکاپ مصری ، آرایش بهاری، آرایش تابستانی ، میکاپ شرقی و… باشد.

5. رنگ لباس

در بسیاری از موارد خانم ها دوست دارند که رنگ سایه چشم و یا رژلب آنها مطابق یا هماهنگ با لباس مورد نظر آنها مخصوصا در یک جشن باشد. بنابراین باید این نکته را نیز به عنوان یک نکته حاشیه ای در انتخاب رنگ سایه چشم خود مد نظر قرار دهید. همچنین فراموش نکنید که رنگ سایه چشم شما باید در هماهنگی کاملی با سایر رنگ های مورد استفاده در آرایش چهره شما باشد.

رنگ های گوناگون در سایه چشم

رنگ سایه چشم

رنگ سایه چشم صورتی: این رنگ مخصوص میکاپ دخترانه و یا خانم هایی است که به انواع شاد و سرزنده آرایش علاقنمد می باشند، مدل خط چشم نیز می تواند از مدل های پهن و کشیده تبعیت کرده تا رنگ صورتی سایه چشم خود را بیشتر نمایان سازد. به یاد داشته باشید که رنگ صورتی در میکاپ چشم نباید به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد چرا که ممکن است چشم های شما را بیش از حد پف آلود یا ریز نشان دهد. بنابراین استفاده از یک رنگ تیره در کنار آن مفید و موثر خواهد بود.

رنگ سایه چشم فیروزه ای: این رنگ در میان انواع اروپایی میکاپ به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد اما در میان میکاپ هایی شرقی کاربردی نسبتا وسیع دارد. برای نتیجه بهتر می توانید از رنگ فیروزه ای به عنوان رنگ سایه چشم در خط پایینی چشم ها استفاده نمائید.

سایه چشم آبی رویال: این رنگ همانطور که از نامش پیداست بسیار چشمگیر و متمرکز کننده خواهد بود. سعی کنید که از یک رنگ مکمل در کنار این رنگ استفاده نموده و نواحی محدود و جزئی از پلک را به وسیله آبی رویال آرایش نمائید.

سایه چشم بنفش کلاسیک: این رنگ برای میکاپ چشم بسیار زیباست مشروط بر آنکه در گوشه های خارجی چشم از رنگ بادمجانی تیره استفاده شده و از انواع مژه مصنوعی مناسب کمک بگیریم.

سایه چشم طلایی متالیک: این رنگ بیشتر در آرایش های شرقی مانند میکاپ مصری و یا آرایش زمستانی یا فشن به کار می رود. در چنین حالتی بهتر است رنگ فون زمینه اندکی تیره انتخاب شده تا با طلایی متالیک هماهنگ و زیبا شود.

سایه چشم نقره ای متالیک: این رنگ جلوه ای یخی و مرموز به چهره خواهد داد بنابراین باید با احتیاط و به شکلی جزئی به عنوان سایه چشم مورد استفاده قرار گیرد.

رنگ سایه چشم بژ: این رنگ بسیار زیبا و افسون گر است و کاربرد وسیعی در میکاپ لایت اروپایی و میکاپ هالیوودی دارد. در کنار خط چشم های گربه ای و یا به عنوان رنگ مکمل در میکاپ اسموکی انتخابی شایسته و چشمگیر خواهد بود.

رنگ سایه چشم دودی: رنگ دودی یا اسموکی در سایه چشم به تنهایی یک آرایش کامل محسوب شده و نیاز چندانی به استفاده از سایر رنگ ها نمی باشد. از این رنگ می توان در میکاپ روزانه استفاده کرده و به وسیله تمرکز نگاه بیننده در چشم ها، از استفاده بی رویه از انواع کرم پودر و… جلوگیری نمود.

رنگ سایه چشم سورمه ای: این رنگ معمولا در سبک عربی میکاپ کاربرد داشته و جهت تکمیل آرایش در ناحیه گونه ها و لب ها باید از رنگ هایی ملایم و لطیف استفاده نمود.

رنگ سایه چشم قهوه ای: این رنگ نیز همانند رنگ دودی می تواند برای انواع سبک ها یا مدل های آرایشی مورد استفاده قرار گرفته و نتیجه ای حیرت انگیز در زیبایی چشم ها بیافریند مشروط بر آنکه روش استفاده صحیح از رنگ های تیره را در میکاپ، رعایت نمائیم.

رنگ سایه چشم

رنگ سایه چشم رزگلد: این رنگ بسیار زیبا در میکاپ مونوکروم رزگلد به تازگی در میان علاقمندان به زیبایی دارای شهرتی فراوان شده و مناسب برای میکاپ روزانه، مهمانی های عصر و شب و… خواهد بود.

سایه چشم سبز طاووسی: این رنگ نیز مانند رنگ سورمه ای در میکاپ های عربی و شرقی رواج داشته اما اگر علاقمند به استفاده از آن در میکاپ های لایت هستید می توانید به شکلی جزئی در ناحیه زیر چشم از آن استفاده نمائید.

رنگ سایه چشم مرجانی: رنگ مرجانی نیز در میان سایر رنگ های تند و شاداب دارای مقامی برجسته بوده و می توان از آن در جشن های مجلل و مهم به عنوان سایه چشم استفاده نمود. بهتر است رنگ رژگونه و رژلب در این میکاپ، لایت و ملایم انتخاب شده و از زیرمجموعه های رنگ مرجانی باشد.

در انتها و به عنوان حسن ختام باید بگوئیم که رنگ سایه چشم شما هر چه که باشد باید طبق اصول و مقررات آرایشی مورد استفاده قرار گرفته تا زیبایی طبیعی چهره و لطافت پوست شما بیشتر به چشم بیاید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا