شیدینگ ابرو مدرن‌ترین روش برای سایه زدن

تکنیک شیدینگ ابرو یکی از مدرن‌ترین شیوه‌های رایج در آرایش دائم ابرو می‌باشد که به وسیله دستگاه ایمن میکروپیگمنتیشن انجام شده و حالتی طبیعی و لطیف را در ابروهای فرد ایجاد می‌نماید. این روش به عنوان محبوب‌ترین شیوه در میکروپیگمنتیشن ابرو شناخته شده و باید طبق اصول حرفه‌ای و با رعایت تمامی موارد ایمنی و بهداشتی انجام شود. این مقاله به بررسی چگونگی انجام شیدینگ ابرو خواهد پرداخت.

شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو چیست؟

قبل از هر چیز باید بدانید که شیدینگ ابرو به معنای سایه زدن به حالت حبابی شکل می باشد. این یک اصطلاح در تکنیک آرایش دائم بوده و می تواند به حالت های حبابی، دورانی، نقطه ای یا پرتابی انجام شود. نکته مهم در شیدینگ ابرو، حالتی لطیف و مخملی در ظاهر ابروهاست که بیشترین طرفدار را در میان علاقمندان به این سبک داراست. در شیدینگ ابرو بدون ایجاد کادری مشخص و پر رنگ در ابروها، به پر کردن نواحی خالی به طرزی نامحسوس اقدام شده و پس از گذشت دو هفته پس از انجام کار و بهبود خراش های سطحی ناحیه مذکور، می توان زیبایی طبیعی و چشمگیری را در ابروها مشاهده نمود. در این روش برای ایجاد نتیجه ای بهتر می توان از تکنیک هایلایت استفاده نمود یا به وسیله سایه های مختلف از یک خانواده رنگی، حالتی طبیعی تر و دلنشین تر در ابروهای فرد ایجاد نمود. شیدینگ ابرو باید توسط متخصص و کارشناس تکنیک میکروپیگمنتیشن انجام شده و با توجه به اصول کلاسیک طراحی چهره بر اساس فرم هندسی صورت، به زیباسازی و ترمیم ابروها پرداخت. آسان طب توجه علاقمندان را به چگونگی انجام شیدینگ ابرو جلب می نماید.

سایه ابرو چگونه انجام می‌شود؟

شیدینگ ابرو از مدرن ترین زیرمجموعه های تکنیک سایه ابرو می باشد، در اینجا لازم است تا توضیحاتی مختصر درباره این روش ارائه دهیم. در تکنیک سایه ابرو، به وسیله دستگاه ایمن میکروپیگمنتیشن و با استفاده از کارتریج های یک یا دو سر به وسیله حرکت های دورانی یا پرتابی سوزن در نواحی خالی ابروها، به شکلی سطحی به سایه زدن مشغول می شویم. عمق و زاویه سوزن به ترتیب سطحی و مایل بوده و از تزریق عمیق رنگ در پوست می پرهیزیم. برخی از پیگمنترها و با تائید متقاضی به ایجاد یک کادر واضح و مشخص که تاج، بدنه و انتهای ابرو را پر رنگ می نماید، پرداخته و بدین ترتیب یک حالت آنکادر در ابروها ایجاد می نمایند که ممکن است برای بسیاری از افراد زیبا و جالب باشد. اما بهترین روش این است که از ایجاد هرگونه خط، هاشور و یا کادر واضحی در این تکنیک پرهیز نمائیم. سایه ابرو از کم دوام ترین شیوه ها در آرایش دائم ابروها محسوب می شود چرا که باید بسیار سطحی و نامحسوس انجام شده و حداکثر پس از گذشت یکسال و در صورت تمایل، تجدید شود.

روش انجام شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو

در شیدینگ ابرو در ابتدا باید پوست ابروها را تمیز و ضد عفونی نمائیم. سپس لایه ای بسیار جزئی از ماده بی حسی (کرم، اسپری، قطره) بر پوست این ناحیه زده و یک نایلون کوچک برای ایجاد حرارت و سرعت بیشتر بر روی آن قرار دهیم. 15 دقیقه مکث نموده و سپس شروع به کار می نمائیم. شیدینگ ابرو با استفاده از نوک سوزن و به شکلی سطحی به ایجاد نقاطی ریز در لا به لای تارهای ابرو پرداخته و در برخی نواحی سایه کاری را به شیوه ای پرتابی انجام می دهیم. کارتریج های مناسب برای شیدینگ ابرو می توانند یک سر، دو سر، سه سر فلت یا پنج سر فلت باشند.

رعایت موارد ایمنی و بهداشتی

کلیه لوازم اعم از کارتریج ها، تشتک رنگ، پنبه توپی، دستکش استریل، کلاه و کاور شخص در شیدینگ ابرو باید یکبار مصرف بوده و پس از استفاده دور انداخته شوند. همچنین دستگاه میکروپیکمنتیشن باید قبلا ضد عفونی شده و برای مدت زمانی مشخص درون دستگاه استریل کننده قرار گرفته باشد و در حین کار بدنه و سیم دستگاه داخل یک نایلون یکبار مصرف جهت رعایت موارد بهداشتی قرار گیرد.

طراحی حرفه‌ای در شیدینگ ابرو

در شیدینگ ابرو باید ابروها به شکلی کاملا تخصصی طراحی شوند. یعنی فاصله تاج ابرو از گوشه داخل چشم ها رعایت شده و قوس و انتهای ابرو در هماهنگی کاملی با یکدیگر قرار گیرند. تنها در این صورت است که قرینگی ابرو پس از انجام این شیوه حفظ شده و توازن چهره دستخوش تغییر نخواهد شد. بهتر است کادر را مشخص کرده اما در زمان انجام کار، خطی پر رنگ ایجاد ننمائیم تا ابروها طبیعی تر به نظر برسند. فاصله بین دو ابرو را با الگوی تیغه بینی تنظیم کرده و کادر تاج ابرو را با دو گوشه داخلی چشم ها منطبق می نمائیم. سپس نوک انتهایی ابرو را با استفاده از خطی که گوشه بینی و گوشه خارجی چشم را به یکدیگر متصل نموده امتداد داده و نقطه پایانی را مشخص می نمائیم.

انواع مختلف شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو

برای شیدینگ ابرو انواع مختلفی وجود دارد. مهم ترین حالت آن، همانطور که گفتیم سایه ابرو است و باید طبق اصول حرفه ای خودش انجام گیرد. حالت بعدی مربوط به تکنیک هایلایت می باشد. در این روش باید نسبت به تراکم نقاط ایجاد شده دقت نمود. در ناحیه تاج ابروها، تراکم نقاط و هاشورهای مویی بیشتر بوده اما در بدنه و انتهای ابرو تراکم کمتر و نقاط فشرده تر خواهند بود. بدین ترتیب چهره از حالت اخم آلود خارج شده و زیباتر به نظر خواهد رسید. یک روش دیگر نیز استفاده از سه رنگ روشن، متوسط و تیره از یک رنگ اصلی است که شیدینگ ابرو در ناحیه تاج با رنگ روشن، در قسمت بدنه با رنگ متوسط و انتهای ابرو به وسیله رنگ تیره شیدینگ خواهد شد.

ترکیب رنگ در شیدینگ ابرو

برای ترکیب رنگ در شیدینگ ابرو نیز طبق اصولی که در آرایش دائم انجام می شود عمل می نمائیم. یعنی رنگ اصلی را انتخاب نموده و به وسیله رنگ های مکمل که با توجه به رنگ طبیعی پوست فرد انتخاب می شود، رنگ را تثبیت می نمائیم. در غیر اینصورت رنگ پس از تزریق اکسیده شده و حالتی تیره رنگ و بد منظره ایجاد خواهد نمود.

به یاد داشته باشید که تکنیک شیدینگ ابرو باید توسط پیگمنتر مجرب و در محیطی مجهز که رعایت کلیه موارد ایمنی، بهداشتی و اصولی در آن لحاظ می شود انجام پذیرد. به همین دلیل باید در انتخاب پیگمنتر خود دقت نموده تا دچار عوارض آرایش دائم نشوید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫2/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا