کلید شفا در تغذیه و خام گیاهخواری

کلید شفا در تغذیه و خام گیاهخواری واقعا چیست؟ چرا در مجموعه مقالات ما از ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و درست جویدن صحبت می‌شود؟ آیا همین‌که اینجا نوشته شود میوه تازه بخوریم کافی است؟ مثالی بزنیم: مثلا آخرین مدل خودرویی را خریده‌ایم، بنزین می‌زنیم، روغنش را چک می‌کنیم و … با آرامش درون آن می‌نشینم و منتظر می‌مانیم که ماشین به راه بیفتد. ساعت‌ها می‌گذرد و ما همانجایی هستیم که بودیم. حال تصور کنیم استارت بزنیم ماشین هم روشن شود. باز منتظر بمانیم که به راه بیفتند و باز ساعت‌ها می‌نشینیم و هیچ اتفاقی نمی‌افتد. یک قدم جلوتر برویم فرض بگیریم گاز دادیم و راه افتادیم. در خیابان‌ها و اتوبان‌های طولانی تا دور دست‌‎ها می‌رویم. اما به کجا، مسیرمان کجاست؟ به کجا می‌خواستیم برویم؟ این بلاتکلیفی چیست؟ شفای تغذیه آیا در دانستن جزئیات نیست؟ ما فقط می گوییم بخور گوشت شود به تنت! اما چه چیز را؟ دقیقا می‌دانیم ویتامین چیست؟ پروتئین؟ اگر هویج بخوریم مستقیم و سریع چشمانمان را قوی می‌کند؟ علت اینکه باید بدانیم چرا بزاق مهم است چیست؟ یا چرا کسانی که مشکل صفرا دارند نمی‌توانند ویتامین A را درست جذب کنند؟!

کلید شفا

کلید شفا در گیاهخواری، نقش بزاق و ویتامین‌ها

آسان طب تمام تلاش خودش را به خرج خواهد داد تا بتواند یادآوری نماید تنها خوردن حتی اگر این تغذیه بهترین و گیاهخواری مطلق باشد کارآمد نخواهد بود مگر ما تصمیم بگیریم بدانیم که چه چیزی را و چرا می خوریم. آیا تبلیغات بیشترین دلیل استفاده ما از برخی محصولات غذایی نیست؟ آیا همین که گفتند پاچه گوسفند بخور برای استخوانهایت خوب است باید برویم آن را بخوریم؟ جوابی که همیشه شنیده ایم این بوده که پدر بزرگان و اجداد ما هم می خوردند اما هیچ وقت پرسیده ایم آیا در زمان آنها نیز این میزان حجم آلایندگی هوا وجود داشت؟ آنها از آب چشمه آب نمی خوردند؟ میزان فعالیت های بدنی آنها که غالبا یا کشاورز بودند یا دامدار، چقدر بود؟ آیا در زمان آنها مواد نگهدارنده، فریز و … وجود داشت؟ آیا اینقدر کود شیمیایی مصرف می شد؟

این روزها در جایجای شهر پر شده از فست فودها و با نیم نگاهی به پاتیل روغنی که در آن مواد سرخ کردنی را آماده می کنند می بینید که روغن مصرفی گاها تا چند روز تعویض نمی شود. همین که بر روی محصول غذایی نوشته شد ویتامین C کافی است؟ در مبحث ویتامین C دانستیم که با کمترین گرما و یا کمترین ماده شیمیایی ویتامین C از بین می رود پس چگونه می شود باور کرد که نوشیدنی های رنگارنگ بسته بندی شده سوپر مارکت ها سرشار از  این ویتامین است. واقعا چرا نباید آرد سفید بخوریم؟ آرد غیر سبوس دار چه بلایی بر سر روده، معده و سیستم تغذیه ما به عنوان یکی از حیاتی ترین بخش های جسممان می آورد و دقیقا این آرد سفید در کیک پزی، شیرینی پزی، کلوچه و کیک های موجود در فروشگاه ها وجود دارد که متاسفانه بیشترین مصرف کننده آن‌ها هم کودکان هستند، نان های بسته بندی، خمیر نان پیتزا فروشی ها و اکثر نان های صنعتی و … حاوی آرد سفید است.

آسان طب در تلاش است که بدانیم ویتامین چیست، پروتئین چیست چرا اگر ویتامین B1 نباشد بدن نمی تواند از B2 استفاده نماید و بسیار مهمتر اگر معده درست کار نکند بدنمان همیشه در فقر مواد اولیه لازم می ماند. مبحث سنگین بزاق و جویدن برای نوشتن چند مقاله و بالابردن تیراژ مقالات این سایت نبوده بلکه به این دلیل بود که بدانیم بدن از بزاق، مبارزه خود را بر علیه رادیکال های آزاد که عامل اصلی ایجاد سرطان هستند آغاز می کند. بدانیم که نشاسته در خوب جویدن و ترکیب آن با بزاق به پیوندهای مناسب مصرف بدن تبدیل می شود و این رسالت این مجموعه است که به سادگی و بدور از استفاده از اصطلاحات گیج کننده علمی بیان می کند که اگر ندانیم چه می خوریم هیچ گونه شفا و سلامتی در زندگی ما بخصوص در عصر حاضر اتفاق نمی افتد.

2 علت مهم شروع خام گیاهخواری

کلید شفا

کلید شفا در خام گیاهخواری به 2 عامل مهم کلیدی باز می گردد.

بخش اول این است که چرا باید خام گیاه خواری کنیم و تغذیه خود را به سمت تغذیه طبیعی ببریم و بخش دوم آن به این مساله مهم باز می گردد که چگونه با مصرف گیاهی و خام گیاهی تامین کننده این نیاز باشم.

در پاسخ پرسش اول این نکته مهم است که بدانیم کلید شفا تنها به خوردن مربوط نمی شود. تا درون و اندیشه شما آگاه نشود به هیچ وجه نمی توانید یک خام گیاهخوار موفق باشید. کاملا آگاهانه بودن این انتخاب، تنها راه نجات شماست. بیماران بسیار زیادی با مراجعه و پرسش های متعدد در مورد خام گیاه خواری این شیوه را آغاز کردند اما به دلیل اینکه با ایمان قلبی و اعتماد تحلیلی مغزی به نتیجه نرسیده بودند هیچگاه نتواستند دوام بیاورند یا از پس بیماری خود برآیند. شیوه های تغذیه ما امروزه باری به هر جهت هست، حتی در سیستم پخته خواری هم خانواده به عنوان یک واحد کوچک اجتماعی که همه چیز بالاخص سلامت از آنجا شروع می شود، برنامه منظم هفتگی تغذیه ندارند با همین استنباط شما نمی توانید بدون میل باطنی، تمرکز کامل و حیاتی بر این پروسه داشته باشید.

اما بخش دوم این سوال این است که چگونه بدن را باید تامین کنیم. ویتامین ها، مواد آلی و معدنی، پروتئین ها و … ما هنوز در این تصور هستیم که باید پروتئین بخوریم تا بدن پروتئین دار شود اما حقیقتا این گونه نیست. بدن ذرات کامل غذایی را به مواد اولیه تبدیل می کند و بعد با طی نمودن فرایندهای کاملا پیچیده مواد لازم خود را می سازد. یک خام گیاهخوار باید بداند که ویتامین های محلول در چربی تنها زمانی می توانند جذب شوند که سیستم گوارش فرد بتواند فرایند جذب و ذخیره سازی و همچنین سوخت و ساز چربی را به درستی انجام دهد و این پروسه نیازمند داشتن یک سیستم گوارش کامل و سالم است.

آگاهی از گیاهخواری قبل از شروع آن، یک الزام است

کلید شفا

یک گیاهخوار حتی اگر از بهترین مواد گیاهی مصرف نماید تا به سلامت شیوه درست ورود تغذیه تا دفع آن آگاهی نداشته باشد کاری از پیش نخواهد برد. البته ذکر این نکته الزامی است که قطعا گیاه خواری بر روی فرد ناآگاه هم تاثیر می گذارد اما این تاثیر کامل نیست و کلید شفا نخواهد بود. یکی از عجایبی که در طی سال ها استفاده از تغذیه طبیعی دیدم این بود که همه می گفتند چرا خام گیاه خواران اینقدر لاغرند. جواب یک چیز ساده بود: این دسته گیاهخواران به شیوه اشتباهی مشغول تغذیه هستند. با دانش کافی نسبت به اصول تغذیه، میزان تغذیه و منوی غذای مناسب و کامل شما می توانید حتی یک ورزشکار حرفه ای خام گیاه خوار باشید که در این بخش نمونه های بسیاری را می توان نام برد.

در نهایت آسان طب بر آن است که در مبحث کلید شفا الزام دارد که با تشریح کارکرد جزء به جزء بافت های درگیر روند تغذیه، تشریح کامل مواد لازم بدن مانند ویتامین ها و پروتئین ها آگاهی عمومی و ساده ای را نسبت به روند تغذیه بوجود آورد. شما تا ندانید در کبد چه می گذرد هیچگاه نمی توانید از پس بیماری کبد چرب بر آیید و تا ندانیم انسولین چیست نمی دانیم راه ساده درمان قطعی دیابت با خام گیاهخواری به چه طریقی انجام می شود. خوانندگان این مطلب ها پدران و مادران، همسران و یا فرزندان خانواده هایی هستند که اگر امروز با هم تصمیم بگیریم برای سلامت خود و عزیزانمان قدم برداریم به زودی خواهیم فهمید که از چه دردهایی خودمان و خانواده مان و هم کیشانمان را رهانیده ایم.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

  1. توضیحات ارزشمندی بود بسیار لذت بردم، یک سوال که ذهن من رو درگیر کرده این است که آیا گیاه خواری به تنهایی می تواند پاسخگوی نیازمندی بدن ما باشد ؟!

    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35