سگ های خطرناک دنیا و معرفی 10 مورد از این نوع نژاد ها

این مسئله بسیار مهم است که درباره انواع نژاد ها و میزان خطر سازی آن ها اطلاع کافی داشته باشیم تا به این ترتیب انتخاب بهتری درباره ی سگ مورد نظرمان داشته باشیم و خودمان را از خطرات احتمالی ایمن سازیم. در ادامه این مطلب ده مورد از سگ های خطرناک دنیا را به شما معرفی خواهیم نمود.

سگ های خطرناک دنیا

سگ های خطرناک

گاهی اوقات خطرسازی در سگ ها از شخصیت بد آنها سرچشمه نمی گیرد، اما موضوع قابل توجه این است که صاحبان سگ ها از ایجاد ارتباط صحیح با حیوان ناتوان می باشند و موجب بروز خطرات جبران ناپذیری می گردند.
حتی در صورتی که باور این موضوع سخت باشد که تنها نژاد یک سگ میتواند خطرناک باشد، اما ما هرگز نمی توانیم حدس بزنیم دارنده سگ چه فکری از نگهداشتن او در ذهن خودش دارد.
همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ این تحقیقات توسط انجمن دامپزشکان آمریکایی ” American Veterinary Medical Association” و CDC و Humane Society of the United States انجام گرفته است. این توضیحات از شماره ده به شماره یک به صورت معکوس داده می گردد.

دالمیشن از نژاد سگ های خطرناک

دالمیشن ها سگ هایی فعال و پر انرژی می باشند که علاقه زیادی به گردش در بیرون از خانه دارند. آن ها بسیار بازیگوش هستند و عاشق دویدن می باشند. هنوز اطلاعات کامل و موثقی از مبدا این نژاد موجود نمی باشد. این نژاد اولین نژاد خالدار موجود در اروپا و آسیا و آفریقا است که به عنوان سگه ای جنگجو و شکارچی سگ گله خودنمایی کرده است و در نهایت به عنوان سمبل سگ آتشنشان انگلیسی ظاهر شده است.

بوکسر ، نهمین مورد از نژاد سگ های خطرناک

بوکسر ها (Boxer) بر خلاف اسمشان به صورت طبیعی اصلا سگ های مهاجمی نیستند. آن ها زرنگ ، باهوش ، پر انرژی و بازیگوش می باشند. این نژاد به سگ های سرسخت شهرت دارند که همین امر نژاد آن ها را در گرفتن آموزش سخت و مشکل می سازد. آن ها به سادگی آموزش پذیر نمی باشند که با تقویت مثبت تنکنیک ها باکسر ها اغلب نتیجه خوبی در آموزش ها می دهند.

سگ های خطرناک دنیا

نژاد سگ های خطرناک چاو چاو 

نژاد چاو چاو ( chow chow ) سگی با خصوصیت شخصیتی مستقل می باشد و معمولا بر روی نیاز های خود تمرکز می کند. سگ های چاو چاو به فعالیت فیزیکی پایدار و دائمی و ارتباط با دیگران نیازمند هستند، حتی اگر لحظه هایی ای نطور نشان دهند که مایل به مزاحمت دیگران نمی باشند. چاو چاو ها برای شکار و کمک به چوپان ها پرورش داده می شدند.

دوبرمن پینچر ، ششمین سگ خطرناک دنیا

دوبرمن پینچر (Doberman Pinscher) که غالبا به نام دوبرمن آن ها را می شناسند اصالتا برا محافظت و دفاع پرورش داده شدند. نکته مهمی که دارندگان دوبرمن باید به آن توجه کنند این است که از بازی های خشن و تهاجمی کشمکش با این سگ جدا خودداری نمایند، مگر این که بازی در راه توسعه هوش بیشتر این نژاد باشد.
با وجودی که دوبرمن سگ کوچکی نمی باشد اما به راحتی می تواند در زندگی شهر نشینی مستقر گردد و جای خود را باز کند و یک همراه بسیار کامل برای صاحب با تجربه و پر تحرک خودش باشد.
همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ توجه داشته باشید صاحب این گونه نژاد عمدتا باید افرادی با تجربه کافی و فعالیت زیاد روزانه باشد و برای افرادی غیر از این اصلا سگ مناسبی نمی باشند.
به طور ذاتی تیپ شخصیتی دوبرمن به عنوان یک حیوان خانگی اینگونه است که در صورتی که احساس کند باید حمله کند بدون نیاز به محرک دیگری این کار را می کند و همین مسئله موجب شده است که دوبرمن را به عنوان سگ خانواده معرفی نکنند. بنابر این این نژاد گاهی باعث ایجاد خطر برای خانواده می گردد.

سگ های خطرناک Presa Canario

نژاد Presa Canario از جزایر قناری ریشه گرفته است، مکانی که در قدیم در آنجا سگ ها را برای شکار و جنگ آموزش می دادند. در قرن 18 تاجران انگلیسی به همراه سگ های کاری و جنگنده خود قدم به جزایر قناری گذاشتند، برجسته ترین نژاد هایی که آن ها به همراه داشتند از جمله ماستیف انگلیسی و بولداگ بود. همین طور مردان انگلیسی گود های جنگ خود را به همراه آورده بودند تا نژاد سگ های خود و سگه ای جزیره که ناچارا میکس شده بودند پرورش بدهند تا بتوانند نژاد جنگنده های نهایی خود را پرورش دهند.

امروزه بر عکس گذشته نژادها را برای نگهبانی و همچنین همراهی و کمک به ناتوان ها و راندن گله پرورش می دهند. سگ هایی از این نژاد می توانند با خانواده ی خود ملایم و نجیب رفتار کنند . حتی آن ها می توانند انعکاسی فوق العاده از خود به صاحبانشان نشان دهند و یا رفتاری مشکوک و عجیب از خود نشان دهند.

سگ های خطرناک دنیا
این نژاد از جمله نژاد سگ های نگهبان است که توانایی کنترل توسط انسان را دارند . آن ها دارای قدرتی فوق العاده و به صورت مشخص و شفاف نترس می باشند.

نژاد سگ های خطرناک مامولات 

مالاموت (Alaskan Malamute) یک سگ خوش اخلاق با رفتاری دوستانه می باشد ، اما این توصیف مربوط به زمانی است که اخلاق دمدمی خودمختار این سگ ظاهر نشده باشد.
بهترین توصیه برای شما این است که این سگ را در مزرعه و به دور از شهر نگهداری کنید. برخی اوقات تحرک خشن و پر انرزی این نژاد، آن ها را نیازمند بازی و حرکت های بی وقفه می سازد.
در صورتیکه آن ها احساس بی حوصلگی کنند می توانند ویرانگر گردند و این تنها دلیلی این است که این نژاد نیاز دارد تا تمرینات سختی داشته باشد که احساس شادمانی کند.
این یک نژاد کاری است که لازم دارد در آب و هوای سرد زندگی کند، بنابر این اگر شما در شمالی ترین بخش کره زمین زندگی نمی کنید مطمئن باشید که می توانید برای مالاموت خود یک زمین بازی متناسب با روحیه اش فراهم سازید تا او بتواند فعالیت های فیزیکی سنگین خود را انجام دهد.

نژاد سگ های خطرناک روتوایلر

روتوایلر ها ( Rottweiler ) سگ هایی قدرتمند با آرواره هایی قوی هستند که عمدتا جهت محافظت می باشند. البته این نزاد صرفا جهت اهداف خاصی پرورش داده شده است.
معمولا این نژاد افراد غریبه و سگه های دیگر را دوست ندارند. آن ها قلبا سگ نگهبان آفریده شده اند که صاحبان این نژاد باید همیشه این نکته را در ذهن خود نگه دارند.

سگ های خطرناک دنیا

سگ های هاسکی

بحث آموزش سگ هاسکی (Husky) موضوعی پیچیده می باشد و این نژاد به هیچ عنوان به کسانی که به دنبال داشتن یک سگ هستند پیشنهاد نمی گردد. در ابتدا از این سگ برای جابجایی استفاده می شد ، زیرا او برای این کار بسیار مناسب می باشد و حتی از آب و هوای سرد نمی ترسد.
این سگ ها بسیار پر تحرک و دوست داشتنی می باشند و عاشق این هستند که با هم نژاد های خود در شب های تاریک زیر نور ماه زوزه سر بدهند.
بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله ی پزشکی آسان طب ؛ بین سال های 1977 الی 1979 در بین 2000 نفری که مورد حمله و گاز گزفتی در کشور آمریکا قرار گرفته بودند 50 نفر آن ها که آمار آن در کل به 6% از این افراد می رسد کشته شده و همه آن ها توسط نژاد سگ هاسکی مورد حمله قرار گرفته بودند.

پیت بول ها از نژاد سگ های خطرناک

نزاد پیت بول (Pit Bull) تنها نزادی است که فقط جهت جنگ سگها پرورش داده شده و متاسفانه در نهایت غم باید گفت امروزه نیز همچنان این سگ برای جنگ هایی که بین سگ ها به وجود می آید همچنان مورد استفاده می باشد.
یک پیت بول سگی نترس است که به راحتی می توان بر هر اتفاق مخالفی این خصلت پیت بول را کاملا مشاهده نمود. پیت بول آرواره هایش را بر روی هدفش قفل می کند تا زمانی که مطمئن گردد سوژه مرده است. خصوصیت بارز این نژاد ضربه های چکشی می باشد که به انسان وارد می کند تا نهایتا باعث مرگ انسان گردد.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا