نرم افزار مطب پزشکان جدید 2019 (دانلود رایگان)

با پیشرفت تکنولوژی دیگر پزشکان اطلاعات بیمار را به صورت دستی یادداشت نمی‌کنند و برای تمام کارهای مورد نیاز خود از نرم افزارهای پزشکی و مدیریت مطب استفاده می‌کنند که این عمل باعث افزایش دقت پزشکان شده و تمامی اطلاعات بیمار، موارد مربوط به حسابداری و … با چند کلیک ساده انجام می‌شود. پزشکان می‌توانند با نصب این نوع نرم افزار ها بر روی کامپیوتر خود، تمامی امور مربوط به مدیریت بیماران مطب که قبلا با روش سنتی و کاغذ و قلم انجام می‌شد را با روش نوین و استفاده از اتوماسیون انجام دهند. نرم افزار مطب، نه تنها برای پزشک مزایای فراوانی دارد بلکه باعث سهولت کار بیمار هم شده است و بیماران می‌توانند با تهیه قبض و گزارشات دقیق از پرونده‌های خود، وضعیت حساب و خدمات انجام شده را ملاحظه داشته باشند. نرم افزار مطب آسان طب به عنوان یکی از مطرح ترین نرم افزار های پزشکی ایرانی از جمله نرم افزار های پرکاربرد این رشته محسوب می شود که با آن میتوانید تمام امور مطب های عمومی و تخصصی را مکانیزه کنید. آسان طب میتواند یک دستیار ایده آل برای پزشک و متخصص باشد و دارای امکاناتی همچون: سیستم پذیرش بیماران، سیستم نوبت دهی یا رزرو وقت برای مراجعات بعدی، پرونده الکترونیک بیمار، امور مالی، مدیریت امور بیمه‌ای و … می‌باشد که در ادامه به تفصیل برای شما ویژگی‌های نرم افزار مدیریت مطب آسان طب را بیان می‌کنیم همچنین لینک دانلود نرم افزار مطب رایگان نیز در زیر برای پزشکان محترم قرار گرفته است.

نرم افزار مطب پزشکان

دانلود نرم افزار مطب رایگان

برای دانلود نرم افزار مطب رایگان از طریق دو فایل نصبی این نرم افزار که در این بخش قرار داده‌ایم، ابتدا دانلود نموده و سپس با توجه به سیستم عامل ویندوز مورد نظر خود، آن را نصب نمائید. توجه داشته باشید که تمام مراحل نصب و راه اندازی به راحتی و به صورت خودکار انجام می‌گردد.

دانلود نرم افزار مطب رایگان (نسخه 2019) برای ویندوز 7 تا 10

دانلود نرم افزار مطب رایگان (نسخه 2018) برای ویندوز XP

 

سیستم پذیرش بیماران نرم افزار مطب

در واقع قلب تپنده یک نرم افزار مطب، سیستم پذیرش آن است. این سیستم از بدو ورود بیماران یا مراجعین تا مرحله ترخیص ایشان، تمامی امور مربوط به تشکیل پرونده پزشکی، ثبت خدمات ارائه شده، صورتحساب و … را در بر می‌گیرد. همچنین در سیستم پذیرش بیماران است که تعیین می‌کنید کدام پزشک یا دستیار خدماتی را برای مراجعین انجام داده‌اند. توسط نرم افزار مطب جدید شما می‌توانید در کثری از ثانیه اطلاعات بیمار یا مراجعه کننده را در سیستم ثبت کنید و بلافاصله بعد از آن برای ایشان قبض و صورتحساب مربوطه را چاپ نمائید. قبض پیش فرض نرم افزار به صورت 8 سانتی است و از تمامی پرینترهای موجود در بازار پشتیبانی می‌نماید. همچنین پس از پذیرش بیماران با مراجعه به بخش لیست پذیرش می‌توانید گزارش کارکرد خاص از کل پذیرش‌های انجام شده در بازه زمانی خاص تهیه نمائید و اطلاعات را بر اساس پزشک، دستیار، بیمار خاص فیلتر نمائید.

سیستم نوبت دهی بیماران (رزرو وقت)

همانطور که می‌دانید اکثر مطب‌ها به دلیل ازدهام مراجعین خود، مستلزم نوبت دهی قبلی یا رزرو وقت هستند که در گذشته، منشی مطب این امور را توسط یادداشت گذاری در سر رسید یا دفتر خود انجام می‌داد. امروزه با استفاده از نرم افزار مطب که یک سررسید مجزا برای هر پزشک ایجاد می‌کند می‌توانید این عملیات را توسط سیستم رایانه‌ای انجام دهید. بدین صورت که نرم افزار امکان ساعت بندی و وقت ویزیت خالی را برای هر پزشک به صورت مجزا ایجاد می‌کند و منشی یا اپراتور با چند کلیک ساده می‌تواند در این وقت‌ها، اطلاعات بیماران را ثبت نماید و برای پزشک گزارشات مربوطه را لیست نماید. همچنین سیستم نوبت دهی نرم افزار مطب به طور خودکار قادر است ارسال پیامک یادآوری تعیین وقت ویزیت را برای بیمار و همچنین برای پزشک معالج و دستیار نیز ارسال نماید.

سیستم حسابداری مطب

اغلب پزشکان در جریان هستند که مطب‌ها نیز مانند سایر مشاغل دارای سیستم حسابداری هستند. حسابداری که دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود است و پارامترهایی نظیر: درصد بندی سهام سازمان‌های بیمه کننده بیماران، فرانشیز و سهم پزشک و دستیار از خدمات ارائه شده به بیمار، از جمله موارد آن می‌باشد. در نرم افزار مطب آسان طب، تمام عملیات حسابداری و پرداختن به امور مربوط به حسابرسی مراجعین، طی سالها مشاوره‌ی کادر توسعه دهنده آن با بسیاری از پزشکان صورت گرفته است. در این سیستم انعطاف در نحوه محاسبه درصد بندی سهم پزشک، سهم بیمار، بیمه و … طوری تعبیه شده است که پزشکان قادر هستند آنگونه که تمایل دارند و سیستم مطب خود را بر اساس آن پایه‌ریزی کرده‌اند، محاسبات انجام پذیرد. بعنوان مثال: در برخی مطب‌ها، درصد سهم پزشک با توجه به پرداختی بیمار محاسبه می‌گردد و در برخی دیگر با توجه به هزینه خدمت. این دو از نظر حسابرسی با یکدیگر تفاوت دارند در روش اول، هرگاه بیمار تسویه حساب خود را انجام داد، عملیات محاسبه درصد اتفاق می‌افتد اما در روش دوم هنگام پذیرش و بدون در نظر گرفتن مبالغ پرداختی بیمار. حتی این امکان وجود دارد که برای محاسبه درصد سهم پزشک و دستیار، بتوان خدمات را از یکدیگر تفکیک کرد. مثلا برای یک پزشک یا دستیار که خدمتی خاص ارائه می‌کنند 50 درصد و برای خدماتی دیگر 30 درصد سهم لحاظ گردد. سیستم درصد بندی سهم بیمه نیز بدین صورت امکان پذیر است. از طرفی دیگر سیستم تسویه حساب برای بیمار نیز می‌تواند دوره‌ای انجام گردد و طی چند پرداخت در زمان‌های گوناگون. تمامی موارد فوق با توجه به نوع گزارشگیری از سیستم پذیرش و صندوق قابل بهره برداری است. پزشکان عزیز برای چک کردن این امور کافی است از قسمت بالا نرم افزار مطب را دانلود کرده و چند پذیرش با خدمات گوناگون و درصد بندی مختلف انجام دهند. لازم به ذکر است مطب‌هایی که سیستم حسابداری این چنینی یا درصد بندی ندارند نیز می‌تواند بدون تغییر در روند محاسبه درصد، عملیات حسابداری را به صورت ساده و پیش فرض برنامه انجام دهند.

استفاده از قلم نوری و پرونده الکترونیک بیمار

شاید شما نیز جزء پزشکانی باشید که سهولت دسترسی و ثبت سریع نسخ و سایر اطلاعات، از قلم نوری استفاده می‌‌کنید. قلم نوری ابزاری است که همانند ماوس عمل می‌کند با این تفاوت که فرم آن مانند خودکار است و می‌تواند عملیات رسم یا پاراف را بر روی مانیتور انجام داد. توسط این نرم افزار مطب می توانید نسخ دیجیتال و اطلاعات مربوط به تجویز دارو را در پرونده بیماران انجام دهید. بخش اسناد دیجیتال امکان پشتیبانی از انواع قلم نوری را برای پزشکان فراهم نموده است. اطلاعات درج شده در این قسمت به راحتی از طریق پرونده پذیرش و یا پرونده‌های بیماران قابل دسترسی است.

 

سیستم مدیریت بیماران مطب

شاید مهمترین اطلاعات برای یک پزشک، پرونده‌های بیماران مطبش باشد. این پرونده‌ها تمام اطلاعات پایه‌ای مربوط به مراجعین را در بر می‌گیرد. اطلاعاتی شامل مشخصات فردی، آدرس و تلفن، سوابق پزشکی، آلرژی به داروی خاص و … که با توجه به این اطلاعات می‌توان بعدا برای آن پذیرش یا نوبت دهی مجدد انجام داد. دارا بودن سوابق و اطلاعات اولیه بیماران باعث تسریع در عملیات پاسخگویی به ایشان و همچنین سازماندهی بهتر پرونده‌های پذیرش و دیگر امور می‌گردد. بخش مدیریت بیماران نرم افزار مطب امکان طبقه‌بندی بر اساس گروه و حروف الفبا را داراست و منشی مطب می‌تواند بر اساس مشخصات بیمار، کدملی، گروه و پزشک معالج و … به آن دسته از بیمارانی که مد نظر خویش است دسترسی داشته باشد؛ از این اطلاعات گزارش تهیه نماید یا برای ایشان پیامک ارسال کند و یا پذیرش و وقت دهی انجام دهد. حتی امکان خروجی از لیست کل اطلاعات بیماران در محیط‌های اکسل و اکسس نیز وجود دارد.

 

بانک تصاویر و پرونده دیجیتال بیماران

موضوع ثانویه استفاده از نرم افزار مطب، معضل پرونده‌های قبلی بیماران است. اگر از پزشکان با سابقه هستید و در مطب خود با انبوهی از پرونده‌های کاغذی مواجه هستید، جای نگرانی نخواهید داشت. زیرا بخش بانک تصاویر نرم افزار مطب می‌تواند توسط ارتباط با اسکنر، امکان اسکن تمام این پرونده‌ها را برای شما فراهم کند. کافی است برای بیماران خود ابتدا تشکیل پرونده دهید و اطلاعات اولیه ایشان مانند: نام و نام خانوادگی بیمار، کد ملی، شماره تماس و .. را ثبت نمائید. سایر پرونده‌ها را توسط اسکنر به بخش تصاویر و پرونده‌های دیجیتال بیمار اضافه نمائید.

باشگاه مشتریان

طبق بررسی‌های سال‌های اخیر، بسیاری از مطب‌های پزشکی و زیبایی برای مراجعین خود، آفرهای تخفیفی متعدد در نظر می‌گیرند و این آفر ها با توجه به انتخاب مراجعین، مناسبات خاص و درجه بندی مشتریان قابل تغییر است. در نرم افزار مطب ، بخشی مجزا تعبیه شده که پزشکان یا مدیران مراکز با در نظر گرفتن تخفیفات مقطعی قادر هستند امور تخفیفی مرکز را نیز مکانیزه نمایند. این تخفیفات می‌تواند طی زمان بندی خاص اعمال گردد یا با توجه به اشتراک بیمار یا مراجعه کننده که به صورت خودکار محاسبات انجام می‌گردد.

چند ویژگی خوب نرم افزار مطب آسان طب

  1. نصب و راه اندازی ساده و سریع توسط کاربر
  2. محیط ساده و کاربرپسند بودن نرم افزار 
  3. یکپارچگی نرم افزار مطب و تحت شبکه
  4. گزارشات کارکرد متنوع حسابداری دقیق مطب
  5. نگهداری پرونده الکترونیک بیمار
  6. انعطاف در روند حسابداری
  7. پشتیبانی از دستگاه‌های پوز بانکی

کاربرپسند بودن نرم افزار 

نرم افزار مطبی انتخاب کنبد که پیچیده نباشد و به راحتی پرسنل مطب بتوانند آموزش ببینند و کار کنند، در واقع نرم افزار، کاربر پسند (یوزر فرندلی) باشد و به راحتی بتوان با آن ارتباط برقرار کرد. در این صورت دیگر نیاز نیست مدت زمان زیادی از طول روز را صرف کار کردن با نرم افزار مطب داشته باشید. حتی از کار کردن با نرم افزار لذت می‌برید اما توجه داشته باشید که گاهی نرم افزار مطب در عین گستردگی بسیار ساده می‌باشد بنابراین باید فردی که مسلط به نرم افزارهای کامپیوتری باشد، آن را تست کند.

یکپارچگی نرم افزار مطب

ابتدا باید پزشک یا دستیار تمامی نیازهای مطب خود را بررسی نموده و یک لیست تهیه نماید، در این صورت باید دقت داشته باشید تمامی مواردی که در ذهن شما هست را نرم افزار دارا باشد تا برای رفع نیازهای مطب احتیاجی به نرم افزارهای جانبی نباشد.

امور مربوط به بیمه

توجه بفرمایید که نرم افزار مطب امکان ثبت بیمه به صورت اتوماتیک را داشته باشد، این نوع نرم افزار باید تمامی انواع بیمه و صورت حساب‌های آنها را دارا باشد.

گزارشات کارکرد حسابداری مطب

این روزها پزشکان نیز مانند سایر اقشار به دلیل پر مشغله بودن، انتظار دارند که در کوتاه ترین زمان گزارشات حسابداری متنوع از سیستم مدیریت مطب خود تهیه نمایند. یک نرم افزار مطب خوب می‌بایست بتواند گزارشات متنوع بر اساس شیفت‌های کاری، تاریخ خاص، اپراتور خاص، بیمار یا دستیار خاص و … ارائه کند. نرم افزار مطب با ده‌ها گزارش متنوع تفکیکی قادر است حسابرسی دقیق امور مطب پزشکان را انجام دهد. همچنین تمام این گزارشات توسط فرم ساز یا بخش طراح گزارش نرم افزار قابل تغییر و اختصاصی شدن هستند که با دانلود نرم افزار می‌توانید تمام این موارد را به وضوح مشاهده نمائید.

نگهداری پرونده الکترونیک بیمار

در گذشته برای هر بیمار یک پرونده کاغذی وجود داشت اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن نرم افزارهای پزشکی می‌توان این اطلاعات را در سیستم ثبت نمود که در صورت نیاز با یک جستجوی ساده به اطلاعات بیمار مورد نظر رسید و دردسرهای پیدا کردن پرونده کاغذی در بایگانی وجود ندارد و از بین رفته است.

ثبت و مشاهده صورت حساب بیمار

نرم افزارهای پزشکی دارای این ویژگی هستند که می‌توان آنها را در سیستم منشی و همچنین در سیستم پزشک نصب کرد که وقتی منشی هزینه درمان را از بیماران دریافت می‌کند در سیستم ثبت کند و پزشک می‌تواند با چند کلیک ساده تمام اطلاعات مالی بیمار را مشاهده کند حتی منشی می‌تواند برای برخی بیماران که توانایی پرداخت کل صورتحساب را ندارند تسویه هزینه درمان را طی چند مرحله و به صورت اقساط انجام دهد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫4.3/5 ‫(6 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا