زیورآلات شیک و چگونگی استفاده از بدلیجات

استفاده از زیورآلات، در تمامی دوران‌های بشری مورد توجه بوده و پیشینه استفاده از آن به هزاران سال قبل بر می‌گردد و امروزه نیز از مهمترین لاین‌های زیبایی در دنیای مد و فشن به شمار می‌رود. چگونگی استفاده از انواع زیورآلات اعم از جواهرات قیمتی و یا بدلیجات فانتزی، به قدری دارای اهمیت بوده که حتی کوچکترین اشتباه در استفاده از آنها می‌تواند بزرگترین لطمه را به آراستگی استایل ، پوشش و میکاپ افراد وارد کند. به همین دلیل بر آن شدیم در این مقاله به بررسی انواع زیورآلات پرداخته و شرح مختصری درباره چگونگی استفاده و ست کردن آن با نوع پوشش و استایل افراد دهیم.

زیورآلات

اصول ابتدایی در استفاده از زیورآلات

قبل از هر چیز باید نسبت به انتخاب زیورآلات خود به نکاتی مهم توجه نمائید. توجه به این نکات می تواند کیفیت آراستگی و هماهنگی زیورآلات شما را با نوع پوشش و لباستان تضمین کند. آسان طب توجه علاقمندان را به این نکات مهم و اصلی جلب می نماید:

1. مد نظر قرار دادن شخصیت درونی

توجه به این نکته می تواند ظاهری شیک و هماهنگ را برای شما به ارمغان بیاورد. روحیات و شخصیت درونی و بیرونی افراد ارتباطی مستقیم با زیورآلات آنها دارند و باید دقیقا مطابق با یکدیگر باشند. مثلا سن و جنسیت افراد، موقعیت اجتماعی و شغل افراد، تمایلات هنری و… از نکاتی است که در انتخاب متناسب ترین زیورآلات می توانند به ما کمک شایانی نمایند.

2. انتخاب زیورآلات با توجه به رنگ پوست

در حالت کلاسیک اگر رنگ پوست شما تناژ گرم داشته یعنی دارای پیگمنت های قرمز بیشتری نسبت به رنگ های دیگر باشد باید از زیورآلاتی طلایی رنگ استفاده نمائید و بر عکس اگر تناژ رنگی پوست شما دارای پیگمنت های آبی یا سبز بیشتری باشد به این معناست که پوست شما جزء زیر مجموعه رنگ های سرد بوده و باید از زیورآلات نقره ای استفاده نمائید. البته در بسیاری از موارد نیز می توان عکس این موضوع را پیاده سازی نمود. یعنی استفاده زیرکانه از زیورآلاتی که عامدانه با تناژ رنگی طبیعی پوست اختلاف داشته و جهت ایجاد بیشترین کنتراست یا تمرکز مورد استفاده قرار می گیرند.

3. سادگی را در اولویت قرار دهید

زیورآلات

این موضوع یکی از مهمترین مسائل در امر ست کردن زیورآلات می باشد. به این معنا که نیازی به استفاده از سری کامل جواهرات یا بدلیجات نیست. بلکه استفاده هنرمندانه و هماهنگ سازی شده از یک یا دو قطعه از زیورآلات می تواند ظاهر شما را تا حد نهایت زیبا و جذاب سازد مشروط بر آنکه درست انتخاب شده تا به بهترین شکل ممکن دیده شود.

4. ست کردن جواهرات یا بدلیجات رنگی با رنگ غالب لباس

اگر زیورآلات رنگی خود را با رنگ غالب لباس خود هماهنگ کنید، می تواند درخشش یا تمرکز بیشتری را سبب شده و توجهات را معطوف به خود نماید.

5. انتخاب زیورآلات کلاسیک

به یاد داشته باشید یک قطعه از زیورآلات کلاسیک همچون گوشواره یا انگشتر الماس بهتر و ارزشمندتر از سری کامل، سنگین و شلوغی از سرویس های تجملاتی می باشد. همچنین اینگونه از زیورآلات، برای سالها مورد توجه بوده و مدت زمانی طولانی می توانند زیبایی و درخششی چشمگیر داشته باشند.

6. توجه به سایز زیورآلات

همیشه به یاد داشته باشید که سایز و اندازه زیورآلات خود را در حالت تعادل و هماهنگ نگاه دارید. به عنوان مثال در هنگام استفاده از گوشواره های آویز و تجملاتی، بهتر است از یک گردنبند فوق العاده ظریف استفاده نمائید. استفاده هم زمان از دو قطعه زیورآلات با سایز بزرگ یک اشتباه در دنیای زیبایی و مد به شمار می آید.

7. توجه به میکاپ

از مهمترین اصول در هماهنگ سازی زیور آلات ، توجه به سبک میکاپ و همچنین استایل منحصر به فرد شماست. شما باید همواره زیور آلات خود را با نوع میکاپ صورت و لباس خود هماهنگ و هم خوان انتخاب نمائید.  

طبقه بندی زیورآلات قیمتی

زیورآلات

طبقه بندی و تفکیک زیورآلات قیمتی از این لحاظ دارای اهمیت است که شما بدانید از هر یک از زیورآلات قیمتی خود در چه موقعیتی استفاده نمائید. زیورآلات ساخته شده از انواع سنگ های قیمتی علاوه بر ارزش مالی دارای ارزش معنوی نیز می باشند که در برخی موارد از یک نسل به عنوان یادگار به نسلی دیگر منتقل می شوند. در ادامه برخی از این زیورآلات قیمتی را با هم مرور خواهیم نمود.  

♦ طلاجات: که از اصیل ترین انواع زیورآلات به شمار آمده و از حالتی کاملا رسمی برخوردارند. رنگ کلاسیک این زیورآلات نیز با تمامی انواع رنگ پوست هم خوان بوده و در کنار پوششی رسمی می تواند بیشترین میزان جذابیت را در ظاهر خانم ها ایجاد نماید.

♦ زیورآلات نقره: که رنگ درخشان و جذاب آن مورد پسند خانم های جوان بوده و می تواند به ظاهر اسپرت افراد، حالتی شکیل تر و تجملاتی تر بدهد.

♦ جواهرات قیمتی: که معروف ترین آن، الماس بوده و درخشش این نگین های تراش نخورده می تواند به تنهایی، تضمین کننده یک زیبایی خارق العاده باشد. این قطعه باشکوه در کنار یک کت و دامن شیک و یا استایل کاملا زنانه، بیشترین تاثیر را بر بیننده خواهد گذاشت.    

♦ سنگ های قیمتی: که مشهورترین انواع آن، یاقوت بوده و درخشش سرخ فام و بی نظیر آن، چشم ها را خیره خواهد نمود به شرطی که با پوششی هماهنگ بتواند رنگ طبیعی پوست را منعکس نموده و به شکوه و وقار فرد بیفزاید.

♦ زیورآلات مرواریدی: این نوع از زیورآلات تقریبا مناسب برای هر مراسمی بوده و با تمامی انواع استایل سازگار و هماهنگ می باشد. تقریبا تمامی خانم ها با هر تیپ یا استایلی که باشند می توانند از این دانه های براق و مخملی برای آراستگی دستهای خود استفاده نموده و یا با گردنبندی از مروارید به پوشش خود، شکوه و جلال بیشتری ببخشند.

طبقه بندی بدلیجات

زیورآلات

این نوع از زیور آلات بیشتر جنبه فانتزی داشته و جزء اکسسوری هایی به شمار می آیند که باید با دیگر تزئینات جانبی در استایل شخص، هماهنگ و هم خوان شوند. جنس های مختلفی از زیور آلات بدلی وجود دارد که معمولا دارای ساختمانی ساده بوده و یا مدل هایی پیچیده و فانتزی دارند. در ادامه به برخی از حالت های معروف در این نوع از بدلیجات اشاره خواهیم نمود.

√ بدلیجات مرواریدی: که علاوه بر رنگ های کلاسیک دارای رنگ های متنوعی بوده و می تواند با رنگ های غالب در لباس شخص هماهنگ شود.

√ بدلیجات سنگی: که جنس آنها از سنگ های تراش خورده بوده و شناخته شده ترین آنها، سنگ عقیق می باشد.

√ بدلیجات کریستالی: که از مهره هایی شبیه به کریستال تهیه شده و جنس آنها معمولا شیشه یا پلاستیک شفاف می باشد. برش های روی این کریستال ها حالتی چند وجهی داشته و ظاهر زیباتری به این نوع از زیورآلات خواهند داد.

√ بدلیجات مهره ای: که جنس آنها پلاستیکی مات بوده و حالتی مانند شمع دارند. در انواع رنگ ها و مدل ها موجود بوده و به همین دلیل بیشتر مورد علاقه کودکان و نوجوانان می باشند.

√ بدلیجات منجوقی: که بیشتر در دستبندها یا گردنبندهای ظریف مورد استفاده قرار گرفته و حالتی نیمه اسپرت دارند.

√ بدلیجات پلاکی: که جنس آنها بیشتر فلز بوده و در دستبند، پابند و یا گردنبند مورد استفاده قرار می گیرند.

توصیه هایی جهت استفاده از زیورآلات

هماهنگ سازی گردنبند: استفاده از یک گرنبند ظریف و شکیل همواره نسبت به گردنبندهای قطور و سنگین ارجحیت دارد. یقه مناسب برای اینگونه موارد نیز یقه های باز، دکلته و یا هفت بوده که قابی مناسب برای زیورآلات این ناحیه باشد.

هماهنگ سازی گوشواره: همواره گوشواره هایی را انتخاب کنید که براق و برجسته بوده و در هماهنگی کاملی با ویژگی های صورت شما باشند. برای بهتر دیده شدن گوشواره هایتان بهتر است موها را پشت گوش قرار دهید.

هماهنگ سازی دستبند: همیشه یک دستبند پهن و یا ورقه ای به النگوهای سری، ارجحیت داشته و زیبایی دست های شما را افزون خواهند نمود. همچنین یک انگشتر برجسته با ناخن هایی مانیکور شده و آراسته می تواند به دست های شما جلوه زیباتری بدهد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا