بازی با سگ و معرفی 5 نوع از بازیهای پرتحرک

احتمالا شما نیز دوست دارید با سگ تان بازی کنید. بازی کردن با سگ ها علاوه بر این که باعث تقویت رابطه دوستانه در میان شما خواهد شد، به کاهش اضطراب کمک کرده و موجب می شود سگ علاوه بر سرگرم و خوشحال بودن، اطلاعات بیشتری از شما داشته باشد. در این بخش به معرفی پنج نوع پر تحرک بازی با سگ ها که شما نیز در آن ها دخیل هستید می پردازیم.

بازی با سگ

بازی با سگ

بازی با سگ باعث می شود خودتان نیز تحرک داشته و کمی به ورزش بپردازید. فقط باید به خاطر داشته باشید اگر در روز های گرم می خواهید با سگ خود بازی کنید، سعی کنید هنگامی که آفتاب رفته است، این کار را انجام بدهید و یا اگر زیر نور آفتاب بازی می کنید، آب کافی در اختیار حیوان خود قرار بدهید. این 5 بازی را با سگ خود امتحان نموده و لذت ببرید. حتما از آن ها خوشتان خواهد آمد.

بسکتبال انتخابی برای بازی با سگ

یادگیری و راه اندازی این بازی بسیار ساده می باشد. برای این کار به یک سبد رخت چرک یا هر سبد گرد دیگری نیازمند هستید. حالا می توانید بازی را آغاز کنید. سبد را روی زمین بخوابانید، توپ را داخل سبد قل دهید هر بار که این کار را انجام می دهید، دستور “بنداز” را تکرار نمایید. مطمئن گردید که سگ خودش توپ را داخل سبد ببرد. احتمالا لازم خواهد بود این کار را چند بار تکرار کنید تا سگ یاد بگیرد و بتواند توپ را داخل سبد بیاندازد.

هولاهوپ با سگ

بازی با سگ

حتما باید برایتان جالب خواهد بود که سگ شما از داخل حلقه هولاهوپ بپرد. برای این کار ابتدا لازم است حلقه را عمودی روی زمین گذاشته و با یک کلک سگ را تشویق کنید از درون آن رد گردد. کم کم باید حلقه را بالاتر برده و سگ را به پریدن تشویق نمایید. پس از مدتی بازی با سگ خود ملاحظه می کنید سگ تان چقدر خوب از حلقه می پرد و شما هر دو با هم چقدر سرگرم می شوید.

بیشتر بدانید: بهترین بازی برای سگ و 7 مورد از آنها برای ایجاد روابط دوستانه

آب بازی با سگ

یک روز آفتابی را برای این کار انتخاب کرده و از آب باغ برای این کار استفاده نمایید تا آب تصفیه شده هدر نرود. یک شلنگ نازک آب را به سمت سگ خود پرتاب کرده و ببینید چطور دنبال این فواره های کوچک می دود و برای آن ها دمش را تکان می دهد. می توانید این کار را حین آب دادن باغ انجام بدهید. این بازی یک پاداش جالب نیز دارد. حین آن می توانید سگ را حسابی شسته و تمیز نمایید.

فوتبال با سگ

بازی با سگ

برای این کار به یک توپ فوتبال نیاز دارید. اول از همه بگذارید سگ تا جایی که می خواهد توپ را بو کرده و حسابی با آن آشنا گردد. سپس آن را شوت کرده و دنبالش بدوید. کم کم سگ یاد می گیرد مانند شما توپ را دنبال کند. اکنون می توانید حسابی با همدیگر فوتبال بازی کنید. شما توپ را شوت نموده و بگذارید سگ دنبالش کند. اکنون یک توپ دیگر را شوت کنید.

قایم باشک با سگ

قواعد این بازی بسیار ساده می باشد. قایم می شوید و سگ تان شما را می یابد. فقط باید دقت کنید اگر در منطقه ای که دور آن حصار ندارد بازی می کنید، باید مطمئن گرید سگ شما کلا به آن شناخت دارد و گم نمی گردد، در غیر این صورت برای این بازی از باغ خارج نشوید. از سگ درخواست کنید بنشیند (البته باید این کار را قبلا به او آموزش داده باشید). اکنون همین طوری که به او دستور می دهید بنشیند بروید جایی که که شما را نمی بیند قایم شوید و سپس صدایش کنید. این بازی افزون بر این که بسیار سرگرم کننده می باشد و به شما کمک می کند با دستوراتی نظیر بنشین، بمان، بیا و اسمش را او بیاموزید.

 

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا