آرایش محو عروس توسط تکنیک گریم زیبایی

بهترین و مدرن‌ترین شیوه برای میکاپ عروس استفاده از تکنیک گریم زیبایی جهت آرایش محو عروس بوده که قادر است صورت خانم جوانی را که به بزرگترین جشن زندگی خود قدم می‌گذارد تبدیل به ستاره‌ای درخشان سازد. در این شیوه با تکیه بر تکنیک‌های سنگین و پیچیده گریم زیبایی عروس به حجم سازی پرداخته و زیبایی طبیعی چهره را برجسته‌تر و مشهودتر می‌نمایاند. در این مقاله به بررسی این تکنیک‌ها پرداخته و تمامی مراحل را به اختصار شرح خواهیم داد.

آرایش محو عروس

آرایش محو عروس چگونه انجام می‌شود؟

آرایش محو عروس دارای چند مرحله اصلی می باشد که در اینجا به صورت مرحله به مرحله شرح خواهیم داد. آسان طب توجه شما را به این مراحل جلب می نماید:

 • ماساژ صورت به وسیله روغن مخصوص ماساژ یا روغن نارگیل طبیعی با حرکت های افقی یا عمودی به سمت بالا
 • رطوبت رسانی به وسیله کرم مرطوب کننده عالی و استاندارد که خشکی پوست را به طور کامل برطرف نماید
 • یک لایه لیکوئید هم رنگ با رنگ طبیعی پوست شخص
 • لایه ای نسبتا ضخیم از پن استیک هم رنگ با رنگ طبیعی پوست شخص
 • در صورت وجود لکه های قرمز یا قهوه ای، ماه گرفتگی و… لازم است به وسیله انواع کانسیلرهای گریم کاور شوند
 • انجام تمامی مراحل گریم زیبایی اعم از گریم گونه، گریم بینی ، گریم لب ها، گریم چانه و فک و…
 • استفاده از پودر فیکس بدون رنگ و مکث حداقل 10 دقیقه
 • زدودن بقایای پودر فیکس با قلم کنترلر
 • شروع مرحله گریم چشم ها
 • استفاده از خط چشم پودری
 • استفاده از ریمل و مژه مصنوعی یک تکه یا سه شاخه
 • استفاده از رژگونه سبک و ملایم
 • استفاده از برق لب یا رژ لب مات

زیرسازی در آرایش محو عروس

آرایش محو عروس

پس از انجام ماساژ اولیه و رطوبت رسانی لازم است از یک رنگ لیکوئید شبیه به پوست شخص استفاده کنیم. بهتر است این مرحله را به وسیله یک پد استاندارد و خوش دست انجام دهیم تا تمامی قسمت های صورت از جمله پلک ها و لب ها نیز کاملا پوشیده و کاور شوند. سپس به وسیله پن استیک هم رنگ باید یک مرتبه دیگر تمامی نواحی را کاور کنیم. در مرحله بعد لازم است گریم زیبایی طبق اصول استاندارد خود که دارای 5 مرحله اصلی می باشد انجام شود. در این مراحل با تکیه بر قوانین متعادل سازی چهره به رفع عیوب ظاهری اعضاء صورت پرداخته شده و ظاهری رتوش شده ایجاد می نماید. سپس پودر فیکس را زده و 10 دقیقه مکث می کنیم. بهتر است از پودر فیکس بی رنگ استفاده شده تا در حالت طبیعی چهره ایجاد اشکال نکند. بدین ترتیب صورت شخص جهت پذیرفتن آرایش محو عروس آماده شده است.

آرایش محو عروس در ناحیه چشم‌ها و ابرو

ابرو ها در آرایش محو عروس باید به طور دقیق طراحی شده و به وسیله قلم های ریز میکاپ، هاشور یا سایه کاری شوند. رنگ انتخابی ما باید با توجه به رنگ موهای شخص انتخاب شده و یا از رنگ طبیعی موهای ابرو الهام گرفته باشند. برای آرایش چشم بهتر است از هرگونه رنگ فانتزی پرهیز نموده و با استفاده از رنگ های نزدیک به رنگ چهره مانند قهوه ای یا هلویی به سایه کاری جزئی پرداخت. سپس از انواع مژه مصنوعی که ظاهری طبیعی همچون مژه های طبیعی دارند استفاده نمود. بهتر است برای مشخص کردن خط چشم از سایه پودری یا خط چشم ملایم و مات استفاده کرده و از خطوط طبیعی چشم ها تبعیت نمایید. به این معنا که از انواع مدل های فانتزی خط چشم بپرهیزید.

آرایش محو عروس در گونه‌ها

آرایش محو عروس

پس از مرحله گریم گونه ها که باید طبق اصول استاندارد انجام شود نوبت به استفاده از رژگونه بوده که بهتر است از نوع کاملا محو یا کمی براق استفاده شود تا چهره رنگ و رویی شاداب و با نشاط به خود بگیرد. بهتر است از رنگ های تند یا فوق العاده براق بپرهیزید چرا که مبنای کار آرایش محو عروس بر اساس لایت بودن و محو بودن پایه ریزی شده است. کمی به گونه ها رنگ داده و از دستکاری بی مورد بپرهیزید.

آرایش محو عروس برای لب‌ها

برای آرایش محو عروس در ناحیه لب ها بهتر است رزلب انتخابی ما کاملا محو و حتی بدون رنگ باشد. از مداد لب کاملا شبیه به رنگ لب ها استفاده نموده و از ایجاد حجم کاذب بپرهیزید. همچنین بهتر است به جای انواع رژلب رنگارنگ از یک برق لب ملایم و یا رژلب کاملا مات استفاده نمائید.

چگونگی ماساژ قبل از آرایش محو عروس

همانطور که می دانیم آرایش محو عروس نیز همچون تمامی انواع میکاپ باید بر روی صورت کاملا تمیز و شاداب انجام شود. یعنی باید از قبل لایه برداری های ملایم و بسیار سبک و غیر تهاجمی انجام شده و رطوبت رسانی دقیق و عالی انجام گرفته باشد تا بتواند تاب توان نگه داشتن مواد سنگین و چرب کرم پودرهای گریم را پیدا کند. قبل از انجام آرایش محو عروس بهتر است به وسیله کمی روغن ماساژ مخصوص صورت و یا روغن نارگیل خالص و طبیعی به ماساژ پوست و عضلات صورت پرداخت. فراموش نکنید که تمامی انواع ماساژ صورت باید به سمت بالا انجام شده تا فرم شاداب و تازه خود را حفظ نماید. پس از ماساژ صورت باید 15 دقیقه مکث کرده و سپس بقایای روغن را از روی صورت بزداییم. حال زمان انجام آرایش محو عروس فرا رسیده است.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا