شوره در سگ ها، علائم و نحوه درمان آن

به نظر می آید در اغلب سگ ها شوره و پوسته های خشک بیشتر از حد انتظار بر روی پوست آن ها وجود دارد. این امر کاملا در توله سگ ها عادی می باشد و در پوشش های تیره بسادگی می توانید آن را مشاهده نمود زیرا شوره ها در مقابل رنگ تیره نمایان تر می شوند. در این بخش به معرفی علائم شوره در سگ ها ، خطرات و راهکار های درمانی می پردازیم.

شوره در سگ ها ، علائم و نحوه درمان آن

شوره در سگ ها

در اکثرتوله ها, مخصوصا آنهایی که کمتر از 4 ماه سن دارند غده های چربی پوست غیر فعال تر هستند. در غده های بالغ, این نوع روانسازی خروجی در پوست, تا انداره ی احتیاج موهای پوشاننده افزایش یافته است.

عواملی نظیر هوای خشک (رطوبت کم) نیز بر تولید شوره یا پوسته ی خشک تاثیر گذار می باشند. شوره خشک می باشد و پوست مرده در عدم حضور رطوبت لایه لایه می شود و به صورت پوسته های سفید مشاهده می گردد. همچنین امکان دارد این پوسته ها خارش آور باشد.

علائم شوره در سگ ها

از تنها علائم آن را می توان به پوسته های سفید که معمولا دور گردن, پشت و ناحیه ی کفل اشاره نمود. ممکن است پوسته پوسته شدن به همراه خارش ملایم نظیر تجربه ی آنچه در خشکی و پوسته های پوست انسان وجود دارد باشد.

خطرات ناشی از شوره در سگ ها

شوره در سگ ها ، علائم و نحوه درمان آن

این شوره ها هیچ نوع خطرات جدی غیر از ضرر برای مو های حیوان ندارند. این پوسته ها هرچند کمیاب می باشند اما پوسته شدن و ضرر های شدید پوست را نباید به عنوان تولید شوره های معمولی در نظر بگیرید و باید آزمایش پوست انجام گردد. اگر خارش شدید باشد احتمال دارد مشکل از طرف عوامل دیگری نظیر کک ها, شپش ها و سایر عوامل (جرب) باشد.

مطالعه بفرمایید: کیسه‌‌‌ های مقعدی در سگ‌ ها و عوارض عدم‌ تخلیه آنها

راه درمان شوره در سگ ها

مکمل ها و محلول های حاوی اسید های چرب مخصوص (نظیر vitacaps , vitacoat) جهت تامین چربی لازم پوست و مو های پوشاننده بسیار خوب عمل می کنند. هم چنین شامپو هایی که در ترکیبات آن از آرد جو دوسر استفاده می شود و برای مرطوب کردن و آبکشی استفاده می شوند به تامین چربی لازم پوست, تمیز نگهداشتن پوست و از بین بردن شوره کمک بسیاری می کنند.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا