شرایط محیطی مناسب برای پرورش گل بواردیا

گل بواردیا که نام انگلیسی آن Trompetilla می‌باشد نشانگر شور و شوق است. گل بواردیا در اکثر نقاط جهان به عنوان یکی از نمادهای اشتیاق و جدیت در زندگی شناخته می‌شود. این گل بومی امریکای مرکزی بوده و گل‌های آن شکل و شمایلی شبیه به ستاره و گردنی نازک دارند. در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی گل بواردیا بپردازیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

گل بواردیا

آشنایی با گل بواردیا

گل بواردیا از امریکای مرکزی به دنیا صادر شد. هر شکوفه این گیاه می تواند چند تا گل داشته باشد، این گیاه برگ های زردرنگی دارد که رشدشان تا حدود 11 سانتی متر هم ادامه میابد. خود گل بواردیا حدودا 15 سانتی متر رشد می کند.

نیازها و شرایط محیطی

نور:

گل بواردیا نور کافی و غیر مستقیم را به سایه ترجیح می دهد. اگر قصد پرورش گل بواردیا را دارید بهتر است آن را جایی قرار ندهید که نور مستقیم آفتاب به آن برخورد کند.

دما:

حداکثر دمایی که این گیاه می تواند تحمل کند، 29 درجه و حداقل دمایی که می تواند در زمستان تحمل کند 13 درجه سانتی گراد است. بهتر است این گل در تابستان در جریان ملایم هوا قرار بگیرد، قرار گرفتن گل در نزدیک شوفاژ به آن آسیب وارد خواهد کرد.

آبیاری:

باید بین دو آبیاری (در هر فصلی که آبیاری انجام می شود) خاک گلدان یا باغچه خشک شود. آبیاری بهتر است با آب کتری سرد شده انجام شود. پیش از آبیاری در زمستان، اجازه دهید، سطح خاک خشک شود، هرگز اجازه ندهید خاک این گیاه باتلاقی شود.

رطوبت:

برای این که رطوبت پایدار برای این گل مهیا شود، باید به زیر گلدانی آن سنگریزه آبدار اضافه کنید، سعی کنید، ته گلدان با آب در ارتباط نباشد. لازم نیست این گیاه را در زمستان، غبارپاشی کنید. سعی کنید سطح زیر گلدانی را خشک نگه دارید.

تغذیه:

گل بواردیا

سعی کنید با عناصر مایع یا جامد محلول در آب (مخصوص گیاهان زینتی) طبق دستور سازنده گیاه را تغذیه مصنوعی کنید. بهتر است وقتی که این گیاه شروع به گلدهی می کند، کود دادن آن را کاهش دهید.

تعویض گلدان:

هنگامی که ریشه از زیر گلدان بیرون زد، باید آن را به گلدان جدید منتقل نمایید و شاخه های خشک شده آن را بکنید.

تمیز نمودن برگ ها:

برای تمیز کردن برگ های این گیاه به هیچ عنوان از مواد براق کننده شیمیایی استفاده نکنید، غبار پاشی برای تمیز شدن برگ های گل بواردیا کافی است.

آفات و بیماری های گل بواردیا

به گزارش آسان طب علت ظاهر نشدن گل ها، نبود نور کافی است، برای این که گل های این گیاه ظاهر شوند، آن را به منطقه پرنورتر و البته دور از نور مستقیم آفتاب جا به جا کنید.

کنه ریز قرمز، عامل ایجاد تار عنکبوت زیر سطح زیرین برگ هاست. برای خلاصی از شر آن ها کافی است هر دو هفته یک بار با سم کنه کش آن را طبق دستور سمپاشی کنید. همچنین می توانید برگ ها را با پارچه یا اسفنج مرطوب تمیز نمایید.

اگر خاک گیاه از عناصر غذایی غنی نباشد، برگ های جدید آن ریز خواهند بود، برای حل کردن این مشکل بهتر است، در فصل رشد طبق دستور گیاه را تغذیه مصنوعی کنید.

اشعه مستقیم آفتاب باعث می شود که برگ ها خشک گردند. اگر می خواهید خشک شدن برگ ها را کاهش دهید باید گیاه را در جریان ملایم هوا و دور از اشعه مستقیم آفتاب قرار دهید.  

وجود لکه سیاه رنگ روی برگ های گیاه می تواند به خاطر هوای سرد باشد. اگر علت آن این موضوع نباشد، مربوط به براق کننده های شیمیایی است. برای رفع این مشکل کافی است از براق کننده های شیمیایی استفاده نکنید یا گیاه را به محلی گرم تر منتقل نمایید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دکمه بازگشت به بالا